HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 15.08.2019

Kacper Chorążka wypożyczony z Wisły Kraków

W Zagłębiu witamy nowego bramkarza. Został nim Kacper Chorążka, 20-latek, który został wypożyczony na sezon z Wisły Kraków. Z zagłębiowskim klubem podpisał roczny kontrakt.

- Dlaczego Zagłębie? Dlatego, że ten klub już dłuższego czasu mnie obserwował. Może pół roku, może nawet rok  wyjaśnia Kacper Chorążka.

Czekałem na rozwój sytuacji w Wiśle i akurat pojawiła się szansa, albowiem kontuzji doznał Czarek Miszta. W tej sytuacji skorzystałem z nowej opcji. Na pewno nie przychodzę do Zagłębia, by obserwować mecze z trybun. Przychodzę z jasnym celem, by się rozwijać i grać na najwyższym poziomie. Chcę iść po kolejnych szczeblach w górę, liczę na to, że prędzej, czy później Ekstraklasa przyjdzie. Czasami nie da się zrobić dużego kroku z trzeciej ligi do Ekstraklasy, więc trzeba małymi kroczkami zdobywać szczyty. Zagłębie jest takim klubem, gdzie takie kroki będzie można poczynić  dodaje urodzony w Suchej Beskidzkiej Chorążka.

Ten wychowanek "Białej Gwiazdy" był w ostatnim czasie wypożyczany przez Wisłę do Rakowa Częstochowa i Hutnika Kraków. W barwach macierzystego klubu jeszcze nie zdążył zadebiutować na boiskach Ekstraklasy. Chorążka ma za sobą występy i powołania na konsultacje w kadrze U-15, U-16, U-17 i U-18. Poza tym 3 lata temu był na testach w drużynie rezerw Manchesteru United (zespół U-21), jak również w innych klubach angielskich. 

W trakcie testów w Manchesterze United oglądał go ówczesny trener Czerwonych Diabłów Louis van Gaal.

Foto: Andrzej Wydrychiewicz

Kacper - witamy na zagłębiowskim pokładzie i życzymy powodzenia!