HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 16.08.2019

Niech ten silnik wreszcie odpali...

Sosnowiczanie jeszcze nie zasmakowali w zwycięstwie w rozgrywkach Fortuna 1 ligi. W 3 meczach wywalczyli jeden punkt, co jest zdecydowanie zbyt skromnym dorobkiem jak na możliwości sportowe Zagłębia. W sobotę na Stadionie Ludowym pojawi się Miedź Legnica, rywal, z którym w ubiegłym sezonie nasz zespół wygrał 2 razy, a jedno spotkanie zremisował.

- Zagłębie spadło razem z nami i patrząc na ich zespół, nie jest to drużyna zasługująca na dół tabeli. Naszym zadaniem będzie jednak, by na razie tam pozostała. Miejmy nadzieję, że to się uda i wszyscy będziemy się po sobocie cieszyć - mówi na oficjalnej stronie internetowej Miedzi pomocnik Adrian Purzycki.

W pierwszym wyjazdowym spotkaniu w tym sezonie, legniczanie wygrali 2:1 w Nowym Sączu. Poza tym, Miedź ma za sobą zwycięskie derby Dolnego Śląska, które mocno podbudowały zespół mentalnie.

- Grając przeciwko Chrobremu pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną. W ciężkim momencie, gdy straciliśmy bramkę pomimo zdominowania przeciwnika, trzymaliśmy się razem. Takie zwycięstwa na pewno budują. Teraz musimy patrzeć do przodu, na następny mecz i dać z siebie wszystko - dodaje Purzycki.

Zagłębie ma zdecydowanie więcej problemów kadrowych, niż rywal z Legnicy, co wcale nie znaczy, że jest na straconej pozycji. Na pewno problemem jest absencja Fabiana Piaseckiego, który nie może wybiec na boisku przeciwko Miedzi w związku z klauzulą zawartą w umowie między klubami. Ale na środku ataku może zagrać Michał Góral, który ostatnio pełnił rolę zmiennika Fabiana, jak również Stanislav Bilenkyi. Ukrainiec jest teraz ustawiany na skrzydle, ale gra w roli centra nie jest mu obca. W każdym bądź razie, sztab trenerski Zagłębia, a także kibice liczą, że silnik Zagłębia wreszcie odpali i drużyna wystartuje w lepszym stylu

BILANS SPOTKAŃ LIGOWYCH:
25 - MECZE
11 - ZWYCIĘSTWA ZAGŁĘBIA
6 - REMISY
8 - ZWYCIĘSTWA MIEDZI
BRAMKI 32:28 

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - MIEDŹ LEGNICA
STRZELCY BRAMEK (TYLKO MECZE LIGOWE):

Zagłębie (32): Wurzel 2, Treściński 2, Pach 2, Arak 2, Pawłowski 2, Sanogo 2, Śmiałek 1, Antczak 1, R. Baczyński 1, Stolpa 1, Skrzypek 1, Folc 1, Berensztajn 1, Strojek 1, Lachowski 1, Kłus 1, Myśliwy 1, A. Marek 1, Fonfara 1, Matusiak 1, Pribula 1, Sierczyński 1, Cichocki 1, Gabedawa 1, Możdzeń 1  oraz Cruz (sam.) 1. 
Miedź Legnica (28): Łobodziński 3, Forsell 3, Vojtuś 2, Pokora 1, Wójcik 1, Górski 1, Łacina 1, Połubiński 1, Robak 1, Misan 1, Kret 1, Ilków-Gołąb 1, Zagdański 1, Burski 1, Orłowski 1, Madejski 1, Zakrzewski 1, Garguła 1, Midzierski 1, Santana 1, Piasecki 1, Piątkowski 1 oraz A. Marek (sam.) 1.