HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #drugi zespół #kibice

 19.08.2019

Spartańskie wychowanie...

Kolejne nieudane spotkanie w wykonaniu zespołu rezerw Zagłębia Sosnowiec. W ramach drugiej kolejki rozgrywek ZINA Klasy Okręgowej podopieczni Jovana Ninkowića ulegli Sparcie Katowice 2:3.

Pierwsza połowa w wykonaniu Zagłębia wyglądała bardzo dobrze (2:1) m.in. za sprawą 5 zawodników z kadry pierwszego zespołu, Stepniowskiego, Bieńka, Kiecy, Radwanka oraz Szweda, czyli zawodników, którzy zagrali bardzo dobry mecz. Póki byli na boisku to gra wyglądała imponująco, niestety po zmianach już tak kolorowo nie było i... goście to wykorzystali. 

Pierwsza połowa to przewaga Zagłębia. Nasi zawodnicy mieli dużo sytuacji do strzelenia bramki i wyszli na prowadzenie w 31. minucie. Błażej Radwanek stojąc na 20 metrze przerzucił sobie piłkę nad zawodnikiem Sparty i uderzył jak z armaty. Piłka wylądowała w samym okienku bramki. Gospodarze krótko cieszyli się z gola, bo już trzy minuty później Sparta wyrównała po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego. Jeszcze krócej cieszyli się Spartanie, minutę później na prowadzenie wyszło Zagłębie. Bardzo ładnym strzałem popisał się Emil Kłosek i do przerwy w Sosnowcu prowadzili gospodarze. W drugiej połowie obraz gry trochę uległ zmianie, po przeprowadzonych zmianach i ściągnięciu zawodników z kadry pierwszego zespołu Zagłębia mecz się wyrównał. Do remisu doszło w 62 minucie. Zwycięska bramka dla zespołu Sparty padła w doliczonym już czasie gry. 

Warto podkreślić że debiut w piłce seniorskiej zaliczył 15 letni Bartek Chęciński, natomiast 77 minut rozegrał Michał Barć urodzony w 2003 roku.

Niestety jak widać doświadczenie wzięło górę nad młodością.

- Zagraliśmy i tak lepiej niż tydzień temu, ale to nie wystarczyło aby zapunktować. Przy wyniku 2:2 mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje, których nie potrafiliśmy wykorzystać, co zemściło się w ostatniej minucie meczu. Znowu zapłaciliśmy za brak doświadczenia przegranym meczem. Zostaje nam tylko walczyć i trenować dalej oraz wierzyć, że będzie lepiej - podsumował mecz trener Jovan Ninkowić.


Zagłębie II Sosnowiec - Sparta Katowice 2:3 (2:1) 

Bramki dla Zagłębia II: Błażej Radwanek 31', Emil Kłosek 35'.

Zagłębie II: Stępniowski - Barć (77. Chatys), Bieniek, Hałatek, Kłosek - Kieca (46 Grad), Pisarek (85 Chęciński), Mociak (28 Łoziński), Szwed (46 Nowak) - Radwanek (46 Kaczmarek), Knap.

Galerię zdjęć z meczu można obejrzeć klikają TUTAJ.