HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 22.08.2019

Międzynarodowe granie w Sosnowcu

Śląsk Wrocław to w rocznikach 2007 i 2008 absolutny polski TOP! Zbrojovka Brno od lat słynie w Czechach z doskonałego szkolenia i regularnie dostarcza swoich graczy do młodzieżowych reprezentacji tego kraju. APMT Polska to najlepszy projekt skautingowy w Polsce. Rocznik 2008 Hutnika Kraków to w Małopolsce ekipa numer jeden w tej kategorii wiekowej. A w tym doborowym towarzystwie dwa zespoły Zagłębia Sosnowiec!

We wtorek w naszym centrum treningowym przy ul. Kresowej odbyły się dwa czwórmecze, w których wzięły udział drużyny z Polski i Czech. W roczniku 2007 rywalizowały ze sobą APMT Polska, Śląsk Wrocław, Zbrojovka Brno i Zagłębie Sosnowiec, a w roczniku 2008 Hutnik Kraków, Śląsk Wrocław, Zbrojovka Brno i Zagłębie Sosnowiec.

Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym, trwały po 35 minut, nie prowadziliśmy klasyfikacji, a głównym celem dla młodych graczy było zdobycie nowych doświadczeń i skonfrontowanie swoich umiejętności w rywalizacji z rówieśnikami z innych regionów Polski i Czech.

Futboliści Zagłębia Sosnowiec zaprezentowali sporo dobrego futbolu i z optymizmem możemy oczekiwać rozpoczynających się wkrótce rozgrywek ligowych. Wszystkie mecze obserwowali skauci Polskiego Związku Piłki Nożnej i Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Rywalizacji utalentowanych młodych futbolistów przyglądali się także Radosław Mroczkowski trener pierwszej drużyny Zagłębia Sosnowiec oraz jego asystenci Michal Farkas i Mariusz Strojczyk. Idea tego typu międzynarodowego grania została przez wszystkich oceniona bardzo wysoko, więc po zakończeniu rundy jesiennej znowu spotkamy się w Sosnowcu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom czwórmeczu trenerom, piłkarzom oraz rodzicom, którzy odwiedzili nasze miasto i widzimy się w listopadzie!

Galerię zdjęć z czwórmeczu można obejrzeć klikając TUTAJ