HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna

 24.08.2019

Z Tychami gramy w oczko...

W niedzielę Zagłębie podejmować będzie na Stadionie Ludowym GKS Tychy i to spotkanie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. To rywal, z którym mamy stare porachunki boiskowe, a statystyki są prawie na remis.

To będzie mecz nr 21, czyli piłkarska gra w oczko. W całej historii spotkań obu drużyn Zagłębie ma o jedno zwycięstwo więcej, ale jest gorsze o jedną bramkę, jeśli chodzi o zdobycze golowe. Statystyki jednak nie grają, wszystko zweryfikuje boisko. Przeciwnik w tym sezonie gra w kratkę, u siebie wygrywa, natomiast na wyjazdach notował same porażki. Tyszanie strzelają dużo bramek, ale też i sporo ich tracą.

Zagłębie z kolei ma problem z kontuzjami i kartkami. Kacper Radkowski jest pierwszym graczem, który w tym sezonie musi pauzować z powodu żółtych kartoników. Już w pierwszych pięciu występach młody obrońca był czterokrotnie karany przez arbitrów (w tym dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwona w meczu z Puszczą) i mecz z z GKS-em Tychy obejrzy z wysokości trybun. Kto będzie partnerem Piotra Polczaka na stoperze, w sytuacji gdy z powodu złamania żeber nie może występować Płamen Kraczunow? To już zagadka dla trenera Radosława Mroczkowskiego, który z pewnością sobie z nią poradzi.

Dodajmy, że na L-4 jest więcej graczy, na pewno z powodu kontuzji nie zagrają Rafał Grzelak, Cezary Miszta i Michał Góral.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GKS TYCHY
HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ
BEZ PUCHARU POLSKI

20 LICZBA SPOTKAŃ

8 - ZWYCIĘSTWA ZAGŁĘBIA
5 - REMISY
7 - PORAŻKI

BRAMKI: 23:24

STRZELCY BRAMEK (TYLKO MECZE LIGOWE):
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC (23): Mazur 4, S. Kulawik 2, Kłoda 2, Lachowski 2, Mikołajów 1, Kulanek 1, Kasperski 1, Duda 1, Śmiałek 1, Smolec 1, Kłus 1, Jaromin 1, Jankowski 1, Fidziukiewicz 1, T. Nowak 1, Lewicki 1 oraz Stokowy (sam.) 1.

GKS TYCHY (24): Ogaza 3, Szachnitowski 3, Zaremba 2, Malicki 2, Rus 1, Hojeński 1, Kopczyk 1, Kasprzyk 1, Feruga 1, Kruczek 1, Szczęsny 1, Boczek 1, Mańka1, Mączyński 1, Zapolnik 1, Radzewicz 1, Abramowicz 1, Grzeszczyk 1.

Sędziuje Paweł Malec z Łodzi. Na liniach asystować mu będą Maciej Majewski z Łodzi i Marcin Ciepły z Krakowa. Sędzia techniczny - Konrad Gawroński z Łodzi.