HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice

 29.08.2019

W Olsztynie szansa na rehabilitację

Spotkanie wyjazdowe ze Stomilem Olsztyn to szansa dla Zagłębia na rehabilitację za niedawną porażkę z GKS-em Tychy 1:2. Ta przegrana mocno zabolała nie tylko samych piłkarzy i sztab trenerski, ale także kibiców.

Olsztyn to nie był wcześniej ciężki teren dla Zagłębia. Z czterech meczów rozegranych przez sosnowiczan na boisku Stomilu, nasza drużyna przegrała tylko jeden. 27 sierpnia 1988 r. w pierwszym w historii starciu sosnowiczan z olsztynianami górą byli gospodarze, którzy wygrali 1:0. 16 października 2015 Zagłębie triumfowało na stadionie Stomilu 4:2, a 3 bramki na koncie zapisał Martin Pribula. Ten hat trick słowacki napastnik zapamiętał do końca życia

W czwartkowy poranek, dokładnie o 9:35, nasz zespół wyruszył spod klubu w kierunku Olsztyna. W autobusie zabrakło kilku kontuzjowanych zawodników, m.in. Filipa Karbowego, który ma lekki uraz włókienka mięśnia dwugłowego. Ponadto nie zagrają m.in. Płamen Kraczunow, Michał Góral i Rafał Grzelak. Szczególnie dla Górala to przykra absencja, wszak w poprzednim sezonie z powodzeniem występował on w Stomilu. Michał zna zresztą bardzo dobrze naszego rywala, jednak złośliwy los pozbawił go możliwości skonfrontowania sił z niedawnymi kolegami z drużyny.

Ci kibice, którzy nie wybierają się do Olsztyna będą mogli obejrzeć występ sosnowiczan w Polsacie Sport lub posłuchać relacji radiowej Gadabudy, do czego zresztą serdecznie zachęcamy.

Przypominamy, piątkowe spotkanie w Olsztynie rozpocznie się o godz. 17:30.

Sędziuje: Damian Kos z Gdańska

Stomil Olsztyn -  Zagłębie Sosnowiec

Bilans spotkań ligowych (bez Pucharu Polski):

9 - liczba rozegranych spotkań
5 - liczba zwycięstw Zagłębia
2 - liczba zwycięstw Stomilu
2 - liczba remisów

Bramki: 21:10 dla Zagłębia