HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 6.09.2019

Inauguracja WF-u z Zagłębiem

Pierwsze zajęcia ruchowe w roku szkolnym 2019/2020 przeprowadziliśmy w Szkole Podstawowej nr 25 im. Juliusza Słowackiego. Nieco zmieniony WF z Zagłębiem bardzo podobał się podopiecznym klasy szóstej oraz ósmej.

Dawid Ryndak i Michał Kieca zapoczątkowali Akcję Szkoła: W zdrowym ciele zdrowy duch. Akcja jest skierowana do Szkół Podstawowych oraz Przedszkoli i ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży.  W tym roku przyłączyło się do nas również Stowarzyszenie Młoda Wiara.

Zajęcia ruchowe w Szkole Podstawowej nr 25 odbyły się na boisku tartanowym. Pogoda dopisała w 100 %, a podopieczni dwóch klas odliczyli się na linii boiska przed naszymi zawodnikami. Po krótkim wstępie nadszedł czas na rozgrzewkę. Wszyscy zrobili kilka okrążeń dookoła boiska, a następnie podzielili się na cztery drużyny. Po krótkiej rywalizacji starsza klasa rozpoczęła rozgrywki w piłkę nożną, a młodsza ćwiczyła pod opieką Michała Kiecy. Do gry dołączyli się nasi kibice. 

Kiedy wszystkim doskwierało już zmęczenie piłkarze klubu wraz z Młodą Wiarą wygłosili krótkie przemówienie na temat kulturalnego kibicowania. Podkreślili jak ważna jest obecność kibiców na stadionie i zaprosili wszystkich na najbliższy mecz na Ludowy.

Przed dzwonkiem na przerwę udało się jeszcze zrobić wspólne zdjęcie, rozdać gadżety klubowe oraz autografy.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Zachęcamy wszystkie szkoły oraz przedszkola do wzięcia udziału w akcji. Prosimy o kontakt mailowy: anna.wolna@zaglebie.eu.