HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 9.09.2019

Zagłębie przyciąga

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Okres pomiędzy trzecim, a szóstym rokiem życia nazywany jest złotym wiekiem motoryczności ze względu na wszechstronność i tempo rozwoju. Zaczynamy nowy sezon dla przedszkolaków, w sosnowieckim Zagłębiu!

Dlaczego tak ważny dla każdego dziecka jest okres pomiędzy trzecim, a szóstym rokiem życia? Rozwija się wtedy płynność, zwinność i rytmiczność ruchów oraz ich siła. Opanowane wcześniej ruchy i czynności ulegają doskonaleniu, stają się bardziej celowe, pojawiają się nowe umiejętności, a proste ruchy łączone są w bardziej złożone kombinacje ruchowe.

Akademia Zagłębia Sosnowiec w trosce o psychofizyczny rozwój najmłodszych mieszkańców regionu Zagłębia Dąbrowskiego rozpoczyna zajęcia sportowe dla dzieci z roczników 2014, 2015 i 2016. W trakcie zajęć prowadzonych przez trenerów specjalizujących się w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym będziemy grali w piłkę, ale to nie wszystko! Poprzez różnego rodzaju aktywności i zabawy, zadbamy o kształtowanie ogólnej sprawności oraz doskonalenie cech mentalnych i charakterologicznych.

Dlaczego dzieci powinny uprawiać sport?

Bo to wzmacnia i kształtuje ciało, hartuje, uczy wytrwałości i pokory, zdrowej rywalizacji, sprawia przyjemność, wycisza, dodaje pewności siebie i umacnia więzi międzyludzkie.

Drodzy Rodzice, wystartowaliśmy już w miniony piątek. Podczas pikniku przy ul. Kresowej prowadziliśmy pokazowe treningi oraz przygotowaliśmy smaczny poczęstunek dla dzieci i dorosłych. Do dyspozycji najmłodszych były także dmuchańce, a dodatkowe atrakcje zapewnili nasi przyjaciele z MOSIR Sosnowiec, My Fitness Place oraz Wataha Judo Kids. Odwiedzili nas również futboliści Karpat Lwów z rocznika 2010. Pogoda była znakomita, więc warunki do dobrej zabawy mieliśmy kapitalne. Atmosfera była świetna, a uśmiechy na twarzach bardzo młodych ludzi bezcenne! Dzieci po prostu kochają sport! 

Szanowni Państwo, nabór cały czas trwa!

Serdecznie zapraszamy na treningi wszystkie dziewczynki i chłopców z roczników 2014, 2015 oraz 2016.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Szczegóły pod numerem telefonu 661 227 296.

Galerię zdjęć z pikniku można obejrzeć klikając TUTAJ