HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 11.09.2019

Ligowy raport z boisk Akademii

W minionym tygodniu młodzieżowe drużyny Zagłębia Sosnowiec walczyły na ligowych boiskach. Jak zakończyły się spotkania z udziałem Zagłębiaków?

Młodzi adepci piłki nożnej, którzy każdego dnia ciężko trenują w Akademii im. Włodzimierza Mazura, zawsze pragną jak najlepiej zaprezentować się na murawie. 
W każdej lidze mogliśmy oglądać niepowtarzalne rywalizacje młodych zawodników, a każda z nich miała zupełnie inny finał. 
Występy swoich drużyn komentują trenerzy Zagłębia Sosnowiec.  

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA 4
Zagłębie Sosnowiec - SMS Ruda Śląska 5:0 (4:0)

- Bardzo dobra pierwsza połowa spotkania w naszym wykonaniu, gdzie szybko objęliśmy prowadzenie. Dobrze operowaliśmy piłką, byliśmy mobilni w ofensywie, co przełożyło się na aż 4 bramki w pierwszej połowie meczu. W drugiej części spotkania dołożyliśmy jeszcze jedno trafienie i pewnie zwyciężyliśmy - podsumował trener Adam Baran

Bramki: Baran 4', 31', 58', Augustyn 7', Wojdas 37'.
Skład: Bijałd, Klimczyk, Sierka, Łydek, Smok, Łydek, Augustyn, Wojdas, Jarczyński, Łagan, Baran.
Zagrali również: Nawrot ,Opalski, Wilk, Walotek, Majcherczyk, Faroń.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" 
Zagłębie Sosnowiec - KS Stadion Śląski Chorzów 1:0 (1:0)

- Cieszymy się, jednak mecz był bardzo ciężki. Pokazuje, że przy dużej koncentracji i dobrej organizacji gry możemy rywalizować z każdym zespołem w lidze.  Wszyscy zawodnicy starali się zrealizować swoje zadania, co przełożyło się na trzy punkty dla naszej drużyny. Pracujemy dalej i przygotowujemy się do kolejnego meczu w Zabrzu - komentuje trener Łukasz Nadolny.

Bramka: Nowak 34'.
Skład: Koterwa, Miłek (60' Pasieka), Łukomski, Chęciński, Zarzycki, Wiszniowski (46' Grad), Norberciak, Chatys (60' Paczos), Kiwior, Pisarek (46' Gurawski), Nowak (86' Lipkiewicz).  

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL"
Zagłębie Sosnowiec TS Podbeskidzie 1:2 (0:0)

- Mecz na remis. Po raz kolejny mieliśmy kilka dogodnych sytuacji. Niestety nie wykorzystujemy ich i tracimy bramkę, a mecz kończy się naszą porażką. W 20 minucie niestety kontuzji nabawił się Mikołaj Majchrzak, a doskonale wiemy jak wartościowy dla drużyny jest ten zawodnik - podsumował mecz trener Michał Pluta.

Bramka: Miska 70'.
Skład: Dudek, Bucki, Siemański, Krypciak (46' Feszter), Lipka, Gajecki (75' Krzeszowiec), Strójwąs, Miska, Korfel (60' Kulesza), Dąbrowski, Majchrzak (40' Krzyżak). 

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN.
KS GKS 1962 Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (0:0)

- Poprawny mecz w naszym wykonaniu, aczkolwiek stać nas na więcej. Trenujemy ciężko i gramy dalej skupiając się na naszych zadaniach - komentuje mecz trener Rafał Sadowski.

Bramki: Janus 70', 76'. 
Skład: Wałek (70' Dubielak), Kaim (55' Piwowarczyk), Gałka, Rydz (55' Jaskulski), Serwatka, Płuciennik, Bała, Wołowiec (70' Kurnyta), Kopka (55' Janus), Wybański (75' Maciasz), Kruk (80' Krawczyk). 

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ
KS Unia Racibórz - Zagłębie Sosnowiec 1:5 (0:4)

- Widać, że zawodnicy cały czas robią postępy i trzeba być zadowolonym, że wyciągają wnioski po każdym meczu. Gratulacje za realizację założeń - podsumował trener Grzegorz Bąk.

Bramki: Blecharczyk 28', Chałupczak 32', Żądło 34', Zawojski 43', Machnik 48'.
Skład: Król, Kabała, Szewczyk, Ściera, Chałupczak, Romański, Jurkiewicz Żądło, Mironowicz, Surlej, Musiał, Blecharczyk, Lech, Dąbek, Zawojski, Machnik, Adamek, Fiba.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 1
MUKP Dąbrowa Górnicza - Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:3)

- Poprawny mecz w naszym wykonaniu, natomiast bardzo nieskuteczny. Z wielu sytuacji, które sobie stworzyliśmy wykorzystaliśmy tylko trzy. Brakowało nam w tym dniu chłodnej głowy pod bramką przeciwnika - podsumował mecz Łukasz Walczak.

Bramki: Matyja 5', Nogaj 14', 43'. 
Skład: Radomski, Kozak, Skręt, Tomaszewski, Machowicz, Pasierb, Matyja, Nogaj, Markiewicz, Mierzwiński, Danowski. 

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 2
Zagłębie Sosnowiec SKF Sportowa Gmina Psary 11:3 (8:1)

- Dobry mecz w naszym wykonaniu, gdzie ciągle kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Zespół bardzo dobrze realizował założenia indywidualne, co miało przełożenie na wynik spotkania - komentuje trener Kamil Krawczyk.

Bramki: Holewa 10', 16', 17', Jankowski 35', Jagieło 5', 53', 57', Król 55', Miglus 31', Dróżdż 32', 33'.
Skład: Kowalik, Król, Jankowski, Nowak, Holewa, Jagieło, Miglus, Dróżdż.

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK GRUPA PŁN.
Zagłębie Sosnowiec RKS Raków Częstochowa 1:0 (1:0)

- Z przebiegu gry to Raków był lepszy i na pewno nie zasłużył na porażkę. Zgarniamy trzy punkty dzięki bramce naszego kapitana Szymona Krawca i świetnej postawie między słupkami Mikołaja Zająca, natomiast musimy zdecydowanie poprawić jakość gry - ocenia po meczu trener Mariusz Majewski.

Bramka: Krawiec 6'.
Skład: Zając, Orczyk, Krawiec, Domin, Musiał, Kapera, Gaszewski, Blecharczyk, Świątek.
Ponadto zagrali: Gajda, Gabor, Jurkiewicz, Mironowicz, Mądry, Tobiczyk. 

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1
CKS Czeladź - Zagłębie Sosnowiec 2:10 (1:8)

- 10 września Zagłębie rocznik 2010 rozegrało pierwszą zaległą kolejką spotkań ligowych o mistrzostwo ligi Orlika z drużyną CKS Czeladź w Czeladzi. Mecz poprawny w naszym wykonaniu, zdobywamy dużą ilość bramek. Jesteśmy zadowoleni z rezultatu - komentuje trener Miłosz Miśkiewicz.

Bramki: Nowak 4', 15', Matysek 12', 14', Matwiejczuk 23', 45', Latos 41', Laskowski 44', Hoksa 54', 57'.
Skład: Ciepliński, Hoksa, Krzeszowiec, Laskowski, Marynowski, Matwiejczuk, Nowak, Matysek, Pochopień, Polczak, Tomczyk.

Rocznik 2011 (F1)
Turniej Ekstraliga Talentów w Chełmku. 

- Oprócz naszego zespołu było jeszcze 9 drużyn takich jak: Akademia 2012 Jaworzno, Polonia Kraków, Wisła Kraków, Bronowianka Kraków, Wanda Kraków, Zaborze Zabrze, Unia Oświęcim, Skalanka Skała, Słowik Olkusz - dało nam to dziewięć bardzo intensywnych meczów, w których zasmakowaliśmy zwycięstwa jak i goryczy porażki - komentuje Krystian Jankiewicz.

Wystąpiliśmy w składzie: Alan, Oliwier, Gabryś, Kacper, Adam, Borys, Marcel, Miłosz.

- Intensywność oraz dynamika na wysokim poziomie, co było dużym wyzwaniem dla zawodników. Umiejętności prezentowane przez drużyny przeciwne były imponujące. Wyjazd na turniej na duży plus, gra z lepszymi zespołami jest dla nas cenną lekcją na przyszłość. Jesteśmy bogatsi o kolejne zdobyte doświadczenia. Wyciągamy wnioski i trenujemy dalej - mówi trener Krystian Jankiewicz.

Rocznik 2013 (G1)

- Mamy za sobą dopiero jeden wspólny trening (2013 to najmłodszy rocznik w naszej Akademii) i już stawiamy sobie wysoko poprzeczkę! Czego potwierdzeniem udział w sobotnim turnieju w Psarach. Rywalizowaliśmy z rok starszymi kolegami, pomimo tego dzielnie stawiliśmy im czoła. Jesteśmy na początku piłkarskiej przygody, na pewno jeszcze będzie o nas głośno.
Zapraszamy na treningi, obiecujemy, że będzie się dużo działo!

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników Akademii i trzymamy kciuki podczas kolejnych zmagań!