HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 14.09.2019

Zwycięska historia spotkań z Radomiakiem

Radomiak wydaje się być idealnym rywalem dla Zagłębia, a przynajmniej tak mówi historia. Do tej pory sosnowiczanie zmierzyli się z ekipą z Radomia 10-krotnie i ani razu nie ponieśli porażki.

Po raz ostatni obie drużyny zmierzyły się w oficjalnych grach na szczeblu II ligi (obecnie I liga) w sezonie 2005/06 i oba spotkania wygrało Zagłębie. 17 września 2005 roku na Stadionie Ludowym byliśmy świadkami pogromu drużyny z Radomia. Sosnowiczanie, którzy wówczas aspirowali do awansu do Ekstraklasy wygrali 4:0, a wszystkie gole strzelił Przemysław Pitry.

Taki snajper potrzebny jest Zagłębiu od zaraz, przypomnijmy, że w obecnym zespole brakuje rasowego strzelca, a ciężar zdobywania goli rozkłada się na całą drużynę. Mówiąc krótko, chodzi o to, by podtrzymać miano niepokonanego zespołu w oficjalnych spotkaniach z Radomiakiem. Na wyjazdach sosnowiczanom idzie znacznie lepiej, niż na Stadionie Ludowym, o czym świadczy fakt ostatnich zwycięstw w Niepołomicach i Olsztynie.
Dodajmy jeszcze, że obie ekipy po raz pierwszy spotkały się na boisku w oficjalnym spotkaniu 72 lat temu. Wówczas to grający pod szyldem RKU sosnowiczanie zremisowali u siebie 3:3, by wygrać w Radomiu 3:2. Ale to już historia, którą pamiętają nieliczni...

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - RADOMIAK

10 liczba spotkań ligowych

7 - wygrane Zagłębia
3 - remisy
0 - wygrane Radomiaka
27:11 - bramki

Foto: www.radomiak.com.pl