HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 16.09.2019

W pościgu za marzeniami!

Wystartował piłkarski projekt Zagłębie Talentów!

W minioną środę nasza młodzież wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez trenera Radosława Mroczkowskiego i jego asystentów. 22 futbolistów z roczników 2001, 2002, 2003, 2004 i 2005 przez 90 minut doskonaliło swoje umiejętności pod opieką sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu Zagłębia Sosnowiec. Trenerzy Radosław Mroczkowski, Tomasz Świderski, Michał Farkaś i Sławomir Rydel przygotowali zestaw ćwiczeń, które miały na celu rozpoznanie oraz wstępną ocenę potencjału najlepszych i najbardziej perspektywicznych graczy naszej Akademii. 

Z prawdziwą przyjemnością oglądało się zaangażowanie, pasję i determinację chłopaków, którzy słusznie wyszli z założenia, że udział w projekcie Zagłębie Talentów stanowi dla nich możliwość dodatkowego rozwoju, ale też szansę na realną promocję własnych umiejętności. Już wiemy, że jeden z graczy Akademii zwrócił na siebie szczególną uwagę Radosława Mroczkowskiego i Tomasza Świderskiego. Oby tak dalej!

Kolejne zajęcia poprowadzi dyrektor Jarosław Wojciechowski, były szkoleniowiec Legii Warszawa i reprezentacji Mazowsza. Wezmą w nich udział Ci sami piłkarze, którzy pracowali ze sztabem pierwszej drużyny. Zgodnie z naszą koncepcją dwa razy w miesiącu będziemy spotykali się na treningu z Radosławem Mroczkowskim i dwa razy z Jarosławem Wojciechowskim. Projekt Zagłębie Talentów będzie odbywał się w cyklach miesięcznych, więc już teraz trwa walka o miejsca w edycji październikowej.

Zagłębie Talentów- wrzesień 2019

Rocznik 2001: Jakub Kaczmarek, Emil Kłosek, Mateusz Popczyk, Bruno Łoziński 

Rocznik 2002: Patryk Wiszniowski, Jakub Knap, Filip Nowak

Rocznik 2003: Michał Barć, Wiktor Zarzycki, Hubert Sych

Rocznik 2004: Kacper Kruk, Szymon Serwatka, Michał Bała, Bartosz Chęciński

Rocznik 2005: Antoni Kulawiak, Igor Dziedzic, Jakub Sraga, Maciej Wybański

Bramkarze: Mateusz Czyż, Szymon Koterwa, Amadeusz Kędziora, Kacper Siuta

Wszystkim chłopakom gratulujemy fantastycznego wyróżnienia i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na boisku! 

Galerię zdjęć z treningu można obejrzeć TUTAJ