HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 19.09.2019

Ligowy raport z boisk Akademii

Za nami kolejny tydzień z rozgrywkami piłkarskimi w roli głównej. Jak tym razem poradzili sobie podopieczni Akademii im. Włodzimierza Mazura?

W każdej lidze mogliśmy oglądać niepowtarzalne rywalizacje młodych zawodników, a każda z nich miała zupełnie inny finał. W minionym tygodniu padło mnóstwo niesamowitych bramek, emocje dopisywały do samego końca!
Występy swoich drużyn komentują trenerzy Zagłębia Sosnowiec.  

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" 
MKS Zaborze Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)

- Zagraliśmy poprawny mecz na bardzo ciężkim terenie. Byliśmy skuteczni w ofensywnie i bardzo dobrze zorganizowani w defensywie. Cały zespół pracował na końcowy wynik. Ogromne brawa dla całej drużyny. Pracujemy dalej i przygotowujemy się do kolejnego meczu z Ruchem Chorzów - komentuje po spotkaniu trener Łukasz Nadolny

Bramka: Barć 70'.
Skład: Czyż, Łukomski, Knap, Kłosek, Zarzycki, Wiszniowski, Gurawski (75' Pasieka), Norberciak, Barć (80' Lipkiewicz), Chatys (60' Paczos), Pisarek (60' Brzozowski).  

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL"
GKS Piast Gliwice - Zagłębie Sosnowiec 2:4 (1:3)

- Mecz całkowicie pod nasze dyktando. Stwarzaliśmy sobie wiele dogodnych sytuacji. Niestety popełniamy kilka błędów i tracimy dwie bramki, ale mecz na szczęście kończy się naszym zwycięstwem - podsumował mecz trener Michał Pluta.

Bramki: Majchrzak 7', Miłek 28', Kulesza 42', Dąbrowski 75'.
Skład: Dudek, Gocyk, Siemański, Miłek (81' Lipka), Krypciak, Gajecki, Strójwąs, Miska (75' Krzyżak), Korfel (70' Dąbrowski), Kulesza (62' Krzeszowiec), Majchrzak (57' Bucki).

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1
Orbita Bukowno - Zagłębie Sosnowiec 0:23 (0:17)

- W dniu 11 września rozegraliśmy spotkanie wyjazdowe 3 kolejki o mistrzostwo ligi Orlika na wyjeździe z drużyną Orbity Bukowno. Nasz zespół odniósł wysokie zwycięstwo. Mecz poprawny w naszym wykonaniu, zdobywamy bardzo dużą ilość bramek. Jesteśmy zadowoleni z rezultatu - komentuje trener Miłosz Miśkiewicz.

Bramki: Krzeszowiec 4', 14', Hoksa 29', 35', 56', 58', Laskowski 24', 48', 53', 60', Latos 18', 55', Marynowski 10', 40', 45', Matwiejczuk 8', 12', 14', 31' 32', 36', 38', 42'.
Skład: Ciepliński, Hoksa, Krzeszowiec, Laskowski, Latos, Marynowski, Matwiejczuk, Nowak, Matysek, Pochopień, Polczak, Tomczyk.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN.
Zagłębie Sosnowiec -  SKS Gwarek Zabrze 1:2 (1:1)

- Niestety przegrywamy mecz, w którym byliśmy bardzo nieskuteczni. Pracujemy dalej i czekamy na kolejne spotkanie, realizując swoje zadania na treningach - komentuje trener Rafał Sadowski.

Bramka: Kruk 29'.
Skład: Dubielak, Kaim (65' Maciasz), Jaskulski, Rydz, Serwatka, Płuciennik, Wołowiec (85' Kurnyta), Kopka (70' Piwowarczyk), Wybański (85' Gałka), Janus (55' Wocial), Kruk (85' Krawczyk).

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1
JSP Szczakowianka - Zagłębie Sosnowiec 4:14 (3:9)

- Mecz pozytywny w wykonaniu naszych zawodników. Dzięki dużemu zaangażowaniu osiągnęliśmy korzystny rezultat. Dalej ciężko pracujemy na treningach podnosząc swoje umiejętności - podsumował trener Miłosz Miśkiewicz.

Bramki: Laskowski 5', 7', 53', Nowak 13', 59', Matysek 36', 42', Marynowski 27', 30' Latos 29', 45', Hoksa 47', 55', 60'.
Skład: Ciepliński, Hoksa, Krzeszowiec, Laskowski, Latos, Marynowski, Nowak, Matysek, Polczak, Tomczyk.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 2
KKS Czarni Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec 4:3 (2:2)

- Mimo porażki, zespół zaprezentował się poprawnie, prowadząc grę przez większość spotkania, tworząc kilka składnych akcji. Niestety spora ilość niewymuszonych błędów indywidualnych, doprowadziła nas do straty aż 4 bramek. Wyciągamy wnioski i już w sobotę kolejna szansa na zwycięstwo - komentuje spotkanie trener Kamil Krawczyk.

Bramki: Matyja 24', Nowak 36', Miglus 54'.
Skład: Kozak, Jankowski, Skręt, Nowak, Jagieło, Matyja, Dróżdż oraz Czarnecki, Kasprzyk, Kowalik, Miglus.

III LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA 4
KS Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)

- Początek meczu to lekka dominacja zespołu gości, my natomiast szybko zrobiliśmy korekty w składzie, które ustabilizowały naszą grę. Od tego momentu to my zaczęliśmy dominować na boisku i tylko dobra postawa bramkarza drużyny gości spowodowała, że do przerwy wynik był bezbramkowy. Druga połowa to nasza pełna dominacja, co zaowocowało zdobyciem dwóch bramek - komentuje trener Piotr Tomsia.

Bramki: Miśkiewicz 46', Stolarski 58'.
Skład: Flak, Świerad, Przebindowski, Miśkiewicz, Knapik, Bochenek, Augustyn, Gut, Stolarski, Obszański, Rogacz, Mietelski, Chatys.

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA PŁN.
KS SKRA Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 0:8 (0:5)

- Dobra gra pozwoliła odnieść nam kolejne zwycięstwo. W piątej kolejce pokonaliśmy pewnie na wyjeździe drużynę Skry Częstochowa. Zespół wykazał się w tym meczu cierpliwością w rozgrywaniu akcji ofensywnych, przez co stwarzał sobie dużo sytuacji bramkowych - ocenia trener Marcin Paul.

Bramki: Sraga 8', 45', Kulawiak 12', 33', 52', Baran 25', Sałapatek 69', Barczyk 72'.
Skład: Bijałd, Sraga, Wybanski, Włochowicz, Piątek, Uchnast, Lis, Dziedzic, Kulawiak, Baran, Wojdas. 
Ponadto grali: Sierka, Łagan, Sałapatek, Barczyk, Olbryś.

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA 4
Zagłębie Sosnowiec LKS Unia Kosztowy 2:2 (1:2)

- Byliśmy zespołem lepszym, zdecydowanie częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, zabrakło szczęścia w końcówce meczu, bo mieliśmy sytuacje, które mogliśmy zamienić na bramkę. Chłopcy podjęli rękawice i za te walkę chciałem im podziękować - komentuje mecz trener Adam Baran.

Bramki: Barczyk 24', Wojdas 67'.
Skład: Janoska, Klimczyk, Sierka, Smok, K.Łydek, F.Łydek, Majcherczyk, Wilk, Jarczyński, Barczyk, Wojdas. 
Ponadto grali: Nawrot, Faroń, Opalski, Pawelec, Szczepański, Walotek, Winnicki.

IV LIGA OKRĘGOWA C2 TRAMPKARZ GRUPA 2
BKS Sarmacja Będzin - Zagłębie Sosnowiec 0:9 (0:4)

- Mecz całkowicie pod nasze dyktando. Zrealizowaliśmy wszystkie założenia przedmeczowe i zagraliśmy dobre spotkanie odnosząc kolejne zwycięstwo. Skupiamy się na dalszej pracy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie - ocenia spotkanie trener Adrian Zbroja.

Bramki: Fiba 3', 51', Moroń 8', 19', 48', Płonka 34', Dostał 56', Adamek 57', Jasiński 70'.
Skład: Kabała, Poradowski, Kubarek, Mularczyk, Orczyk, Mądry, Fiba, Moroń, Surlej, Lech, Trębacz. 
Ponadto grali: Zając, Kurek, Płonka, Adamek,Dostał, Kadłuczek, Jasiński.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ
Zagłębie Sosnowiec - KS Rozwój Katowice 3:0 (2:0)

- Dobry mecz w naszym wykonaniu. Akcje były płynne i dobrze zorganizowane. Cieszy realizacja większości naszych założeń - podsumował po spotkaniu trener Grzegorz Bąk.

Bramki: Mironowicz 16', Zawojski 25', Trębacz 75'.
Skład: Król, Kabała, Szewczyk, Ściera, Chałupczak, Romański, Żądło, Mironowicz, Surlej, Musiał, Blecharczyk, Lech, Zawojski, Machnik, Fiba, Trębacz, Jurkiewicz.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL"
KS ROW 1964 Rybnik - Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:1)

- Poprawny mecz w naszym wykonaniu. Pierwsza połowa spokojna, jednak pod naszą kontrolą, druga natomiast to nasza całkowita dominacja. Strzelamy w sumie cztery bramki i jesteśmy zadowoleni z wyniku - komentuje po meczu trener Michał Pluta.

Bramki: Miska 34', 58', 67', Krzyżak 76'.
Skład: Dudek (46' Kędziora), Bucki (70' Krzyżak), Siemański, Krypciak, Gocyk, Gajecki (62' Kulesza), Strójwąs, Miska, Korfel (46' Dąbrowski), Miłek (78' Lipka), Sych (72' Krzeszowiec).

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1
Zagłębie Sosnowiec AKS Górnik Niwka 16:1 (11:0)

- Nasza drużyna odniosła wysokie zwycięstwo. Jesteśmy zadowoleni z realizacji zadań podczas całego meczu - komentuje trener Miłosz Miśkiewicz.

Bramki: Hoksa 2', Krzeszowiec 9', Laskowski 14', 15', 19', 25', Latos 36', Matwiejczuk 34', 39', Nowak 40', 42', 47', Matysek 44', 52', 54', Polczak 58'.
Skład: Cieplińsk, Hoksa, Krzeszowiec, LaskowskI, Latos, Marynowski, Nowak, Matysek, Polczak, Tomczyk, Matwiejczuk, Pochopień.

IV LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK GRUPA 1
Zagłębie Sosnowiec MUKP Dąbrowa Górnicza 3:2 (1:2)

- Musieliśmy gonić wynik, ale udało nam się odwrócić losy meczu w bardzo trudnych sytuacjach. Miejmy nadzieje, że takie mecze dadzą namacalny dowód chłopakom, że zawsze gra się do końca i nigdy nie można spuścić głowy. Gratulację dla zespołu! - ocenia trener Mariusz Majewski.

Bramki: Gabor 30', Kraszewski 39', 44'. 
Skład: Kołek, Krawiec, Nowak, Rajski, Strózik, Socha, Gabor, Kraszewski, Sieczka. 
Ponadto zagrali: Madej, Jamróz, Stawiński, Mietelski.

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK GRUPA PŁN.
AP Team Gliwice - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:0)

- Bardzo ciężki mecz, jeszcze na 15 minut do końca przegrywaliśmy z ambitnym zespołem gospodarzy 0-1, natomiast podnieśliśmy się i po świetnej akcji Gaszewski- Świątek wyrównaliśmy, a w 52 minucie meczu po indywidualnej akcji Świątka i kapitalnym strzałem tuż przy słupku popisał się Kapera. Jak się okazało było to zwycięskie trafienie. Na słowa pochwały zasługują również obydwoje bramkarze, bo Zarówno Mikołaj Zając jak i Artur Flak kilkakrotnie uchronili nas przed stratą bramki - ocenia po meczu trener Mariusz Majewski.

Bramki: Świątek, Kapera.
Skład: Zając, Domin, Przebindowski, Stolarski, Tobiczyk, Miśkiewicz, Blecharczyk, Gaszewski, Świątek. 
Ponadto zagrali: Flak, Jurkiewicz, Augustyn, Kapera.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów Akademii. Trzymamy kciuki podczas kolejnych zmagań!