HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 20.09.2019

Rodzi się sportowa złość

W tygodniu poprzedzającym spotkanie z GKS-em Jastrzębie piłkarze nie tylko trenowali, ale także analizowali przegrany mecz w Radomiu. W podopiecznych trenera Radosława Mroczkowskiego rodziła się sportowa złość, która ma pomóc w zdobyciu 3 punktów.

- W tej lidze trzeba dawać z siebie więcej niż 100 procent. I w meczu z Jastrzębiem tak będzie - zapowiada Dawid Ryndak i wszyscy mamy nadzieje, że nie skończy się na słownych deklaracjach.

Jastrzębianie w ostatniej kolejce pokonali 1:0 Chrobrego Głogów, a strzelcem złotej bramki był Kamil Adamek. To najlepszy snajper naszych rywali, autor 3 goli w tym sezonie. Ekipa z Jastrzębia to zespół, który ma na koncie najmniej porażek, mianowicie tylko jedną (1:2 w Olsztynie). Problemem drużyny trenera Jarosława Skrobacza jest z pewnością duża liczba remisów (5). 

Historia spotkań Zagłębia z Jastrzębiem jest bardzo skromna tylko 4 mecze na poziomie ligowym. Ostatni kontakt miał miejsce w październiku 2018 roku, kiedy to w sparingowej grze na Stadionie Ludowym grający wówczas w Ekstraklasie sosnowiczanie ulegli rywalowi 2:3. 

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ

4 - rozegrane mecze
2 - zwycięstwa Zagłębia Sosnowiec
1 -  remis
1 - zwycięstwo GKS-u Jastrzębie
4:2 - bramki

Dawna III liga

17 X 1998 GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 2:1 
9 VI 1999 Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 1:0
9 X 1999 GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 0:0
27 V 2000 Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 2:0

CIEKAWOSTKI

* Historia spotkań Zagłębia z GKS Jastrzębie jest bardzo uboga. Oba zespoły grały ze sobą tylko 4 razy, wszystkie na poziomie dawnej III ligi.
* Po awansie Zagłębia do ekstraklasy w 1989 roku z Jastrzębia przyszło do Sosnowca dwóch zawodników: Andrzej Biczak (20/0) i Józef Ryłko (26/1). Obaj w Zagłębiu grali tylko jeden sezon, w nawiasie ich dorobek rozegranych meczów i strzelonych goli.

STRZELCY BRAMEK

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC (4): Tomasz Łuczywek 2, Łukasz Antczak 1, Sebastian Klata 1.

GKS JASTRZĘBIE (2): Artur Rozmus 1, Mariusz Miąsko 1.