HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 23.09.2019

Zagłębie Talentów - odsłona II

W miniony czwartek odbyły się drugie konsultacje projektu Zagłębie Talentów. Tym razem z grupą najbardziej utalentowanych i perspektywicznych futbolistów Zagłębia Sosnowiec pracowali trenerzy naszej Akademii - Jarosław Wojciechowski, Michał Pluta, Marcin Paul, Grzegorz Bąk i Krzysztof Lubiatowski.

W zajęciach wzięło udział 24 piłkarzy z roczników 2001, 2002, 2003, 2004 i 2005. Młodzi gracze ponownie zademonstrowali spory potencjał i wysłali nam bardzo czytelny sygnał, że niezwykle poważnie traktują udział w projekcie. Dla wielu z nich pomost jaki stworzyliśmy pomiędzy Akademią i pierwszym zespołem może okazać się fantastycznym sposobem na realizację marzeń o płynnym przejściu z futbolu młodzieżowego do świata piłki zawodowej.

Czwartkowym poczynaniom naszych piłkarzy z uwagą przyglądali się trenerzy pierwszej drużyny Zagłębia Sosnowiec - Radosław Mroczkowski i Michał Farkaś oraz dyrektor sportowy Robert Tomczyk. Dodatkowo dwa dni później, podczas meczu ligowego, jednego z uczestników projektu Zagłębie Talentów obserwował Tomasz Łuczywek - skaut i trener Polskiego Związku Piłki Nożnej!

Zagłębie Talentów- wrzesień 2019

Rocznik 2001: Jakub Kaczmarek, Emil Kłosek, Mateusz Popczyk, Bruno Łoziński 

Rocznik 2002: Patryk Wiszniowski, Jakub Knap, Filip Nowak, Patryk Kiwior

Rocznik 2003: Michał Barć, Wiktor Zarzycki, Hubert Sych, Oskar Chechelski

Rocznik 2004: Kacper Kruk, Szymon Serwatka, Michał Bała, Bartosz Chęciński

Rocznik 2005: Antoni Kulawiak, Aleksander Piątek, Jakub Sraga, Łukasz Uchnast

Bramkarze: Mateusz Czyż, Szymon Koterwa, Amadeusz Kędziora, Oliwier Dubielak

Wszystkim chłopakom gratulujemy fantastycznego wyróżnienia i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na boisku!