HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 25.09.2019

Podsumowanie ligowe Zagłębiaków

Za nami kolejny weekend pełen wrażeń. Nasi podopieczni spisali się wyśmienicie. Przedstawiamy wyniki wszystkich roczników trenujących w Akademii im. Włodzimierza Mazura.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" 

- Dobry mecz w naszym wykonaniu, szczególnie pierwsza połowa. W drugiej wkradła się niepotrzebna nerwowość, ale zasłużenie wygraliśmy to spotkanie. Złapaliśmy serię czwartego zwycięstwa z rzędu i trzeciego na zero z tylu. Ogromne brawa dla całego zespołu za determinację i dobrą organizację gry. Brawa dla Patryka Wiszniowskiego, który do dobrej gry dołożył trzy piękne bramki. Na szczególne uznanie zasługuje gol strzelony z 40 metrów, lobujący bramkarza. Teraz musimy się przygotować do kolejnej kolejki ligowej - komentuje po meczu trener Łukasz Nadolny.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Ruch Chorzów 4:0
Bramki: Kaczmarek, 3x Wiszniowski.
Skład: Koterwa, Pasieka (60. Łukomski), Knap, Zarzycki, Łoziński, Wiszniowski, Chęciński (65. Paczos), Barć, Norberciak (60. Gurawski), Nowak, Kaczmarek.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL"

- Zespół gości rozpoczął spotkanie trójką środkowych obrońców i to w pierwszej połowie zaskoczyło moich zawodników, co zaowocowało prowadzeniem 1:0 dla GKSu. W przerwie skorygowaliśmy ustawienie i obraz gry diametralnie się zmienił. Byliśmy drużyna dominująca, która non stop zagrażała bramce gości. Potwierdzeniem była bramka dająca wyrównanie. Niestety po jednej kontrze Tyszan i błędzie naszych obrońców zrobiło się 2:1 i znowu musieliśmy gonić wynik. Wysokim pressingiem i zaangażowaniem na najwyższym poziomie doprowadziło to do tego, że wyrównaliśmy na 2:2, a w końcówce meczu pieczętujemy naszą dobrą grę strzelając zwycięska bramkę - komentuje trener Michał Pluta.

Zagłębie Sosnowiec - KP GKS Tychy 3:2 
Bramki: 2x Miska, Strójwąs. 
Skład: Siemański, Gocyk, Krypciak, Strójwąs, Kędziora, Miska, Janus, Chechelski, Korfel, Sych, Lipka, Dąbrowski, Kulesza, Gajecki, Krzeszowiec.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN.

- Poprawny mecz w naszym wykonaniu. Odnosimy zasłużone zwycięstwo. Dalej ciężko i sumiennie trenujemy przygotowując się do następnych spotkań -  ocenia trener Rafał Sadowski.

Zagłębie Sosnowiec -  Ruch Chorzów 4:2 
Bramki: 2x Kruk (as. Wybański), Rydz (as. Wołowiec), Płuciennik (as. Kruk). 
Skład: Wałek, Kaim (65. Maciasz), Jaskulski, Rydz, Serwatka (85. Szlachta), Bała, Kopka (60. Kurnyta), Wołowiec (70. Gałka), Piwowarczyk (55. Płuciennik), Wybański (75. Krawczyk), Kruk.

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA PŁN.

- Kolejne zwycięstwo odniosła drużyna Zagłębia Sosnowiec rocznik 2005. W szóstej kolejce pokonaliśmy pewnie w derbowym pojedynku drużynę GKS Katowice. Początek meczu bardzo wyrównany, jednak to my po dwóch dobrych kontrach obejmujemy prowadzenie na 2:0 w pierwszej połowie. W drugiej dokładamy kolejne dwa gole i zasłużenie wygrywamy to spotkanie -  komentuje trener Marcin Paul.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 4:1
Bramki: Kulawiak, 2x Łagan, Sałapatek. 
Skład: Bijałd, Sraga, Klimczyk, Włochowicz, Piątek, Uchnast, Lis, Dziedzic, Kulawiak, Baran, Łagan. 
Ponadto grali: Łagan, Sałapatek, Celej, Łydek, Olbryś.

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA 4

- Najsłabszy mecz w naszym wykonaniu w tej rundzie, raziła przede wszystkim niedokładność wykonywanych przez nas podań. Nie potrafiliśmy utrzymać się dłużej przy piłce, przegrywaliśmy dużo pojedynków 1x1 w ofensywie. Byliśmy słabo zorganizowani zarówno w ofensywie jak i w defensywie. Mam nadzieję, że ten mecz był tylko wypadkiem przy pracy - komentuje trener Adam Baran.

MKS Siemianowiczanka - Zagłębie Sosnowiec 0:0 
Skład: Janoska, Szczepański, Smok, Pawelec, Łydek, Jarczyński, Sierka, Wojdas, Majcherczyk, Wilk, Winnicki.
Ponadto grali: Faroń, Blecharczyk.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ

- Dobry mecz w naszym wykonaniu. Szkoda naszych niewykorzystanych sytuacji z pierwszej połowy. Niestety nie udało nam się utrzymać poziomu gry przez cały mecz, co skutkuje bezbramkowym remisem - ocenia trener Grzegorz Bąk.

Zagłębie Sosnowiec - BBTS Podbeskidzie 0:0
Skład: Król, Kabała, Szewczyk, Ściera, Poradowski Romański, Jurkiewicz Żądło, Mironowicz, Surlej, Musiał, Blacharczyk, Adamek, Zawojski, Machnik, Trębacz, Fiba.

IV LIGA OKRĘGOWA C2 TRAMPKARZ GRUPA 2

- Mecz całkowicie pod nasze dyktando, przeciwnik ograniczał się do gry obronnej, a my w tym czasie mogliśmy przećwiczyć różne warianty w ofensywie. Pracujemy dalej i czekamy na następne spotkanie - komentuje trener Adrian Zbroja.

Zagłębie Sosnowiec - MKS Poręba 14:0 (5:0)
Bramki: 5x Trębacz, 4x Lech, 2x Surlej, Poradowski, Moroń, Dostał.
Skład: Kabała, Poradowski, Płonka, Kwaśniak, Kubarek, Mularczyk, Adamek, Moroń, Dostał, Kadłuczek, Trębacz. 
Ponadto grali: Placzyński, Surlej, Lech, Mądry.

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK PROTRAINUP GRUPA PŁN.

- Mecz zdecydowanie pod nasze dyktando, nieźle operowaliśmy piłką, dzięki czemu tworzyliśmy groźne sytuacje bramkowe. Po meczu czas na odpoczynek, a już od następnego tygodnia przygotowujemy się do kolejnego spotkania, w którym naszym rywalem będzie Górnik Zabrze - komentuje trener Mariusz Majewski.

Zagłębie Sosnowiec - KS Rozwój Katowice 5:0 (4:0)
Bramki: 2x Blecharczyk (as. Gaszewski), Świątek, Gaszewski (as. Kapera), Gabor.
Skład: Zając, Domin, Krawiec, Jurkiewicz, Tobiczyk, Blecharczyk, Mądry, Gaszewski, Świątek, zagrali także Kapera oraz Gabor.

- Niezły mecz w naszym wykonaniu, podczas którego cały czas kontrolowaliśmy przebieg gry. Natomiast gratulacje należą się również młodym zawodnikom drużyny przeciwnika, którzy zagrali bardzo ambitnie i postawili nam ciężkie warunki - ocenia po meczu trener Mariusz Majewski.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 3:0 (2:0)
Bramki: 2x Światek (as. Kapera), Blecharczyk. 
Skład: Zając, Przebindowski, Augustyn, Miśkiewicz, Stolarski, Mironowicz, Jurkiewicz, Blecharczyk, Domin, Krawiec, Kapera, Tobiczyk, Świątek, Gaszewski.

IV LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK GRUPA 1

- Wynik adekwatny do tego co się działo na boisku, spotkanie bardzo wyrównane, stąd sprawiedliwy podział punktów - ocenia trener Wojciech Sączek.

Sarmacja Będzin - Zagłębie Sosnowiec 1:1
Bramka: Kuba Sieczka (as. Dawid Gabora).
Skład: Flak, Nowak, Krawiec, Sieczka, Gabor, Kraszewski, Strózik, Mietelski,  Świerad.
Ponadto grali: Radomski, Rajski, Jamróz, Madej, Stawiński, Socha.

III LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA 4

- To był dobry mecz w wykonaniu obu drużyn, które grały ofensywny futbol. Wynik meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie. Zaczęło się od prowadzenia zespołu gości już na samym początku, lecz to my mogliśmy wygrać to spotkanie. Niestety to jednak goście w samej końcówce zdobyli wyrównującą bramkę i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem - komentuje po spotkaniu trener Piotr Tomsia.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Akademia 2012 3:3 (1:2)
Bramki: Miśkiewicz, Stolarski, Chatys.     
Skład: Flak, Rogacz, Przebindowski, Knapik, Augustyn, Stolarski, Miśkiewicz, Chatys, Pyryt, Świerad, Bochenek, Mietelski.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 1

- Za nami dwa udane spotkania, w których wygrywamy wysoką ilością strzelonych bramek. Cieszy pozytywna realizacja założeń i mentalne podejście zawodników do rozgrywek ligowych - komentuje trener Łukasz Walczak.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Football Academy Zawiercie 15:1
Bramki: 5x Matyja, 3x Nogaj, 3x Wydrych, 2x Pasierb, Skręt, Machowicz.
Skład: Kozak, Skręt, Król, Machowicz, Pasierb, Matyja, Nogaj, Wydrych, Mierzwiński, Dusza, Markiewicz.

Sarmacja Będzin - Zagłębie Sosnowiec 1:10 
Bramki: 3x Nogaj, 2x Wydrych, 2x Machowicz, Danowski, Dusza, Pasierb.
Skład: Kozak, Skręt, Matyja, Danowski, Pasierb, Machowicz, Nogaj, Wydrych, Dusza, Król.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 2

- Zespół zaprezentował się poprawnie. Dobry mecz w naszym wykonaniu. Przez całe spotkanie kontrolowaliśmy nasze poczynania na boisku - komentuje spotkanie trener Kamil Krawczyk.

Zagłębie Sosnowiec - CKS Czeladź 9:3 
Bramki: 2x Jagieło, 2x Miglus, 2x Dróżdż, Nowak, Holewa, Czarnecki.
Skład: Kowalik, Holewa, Jankowski, Nowak, Jagieło, Kasprzyk, Markiewicz oraz Dróżdż, Czarnecki, Miglus.

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1

- Rozegrane spotkanie o mistrzostwo ligi Orlika E2 grupy 1 z drużyną Akademii 2012 Jaworzno zakończyło się wysokim zwycięstwem drużyny Zagłębiaków. Trener Miłosz Miśkiewicz po meczu był bardzo zadowolony z realizacji założeń przez swoich zawodników.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Akademia 2012 19:0 
Bramki: Ciepliński, Hoksa, 2x Krzeszowiec, 8x Laskowski, Latos, 3x Matwiejczuk, 2x Matysek, Polczak.
Skład: Ciepliński Dawid, Hoksa Oskar, Krzeszowiec Wojciech, Laskowski Wiktor, Latos Maciej, Matysek Adam, Polczak Jakub, Tomczyk Antonii.

ZAGŁĘBIOWSKI FESTIWAL SKRZATÓW

Turniej Piłki Nożnej rocznik 2013
W minioną niedzielę po raz pierwszy zorganizowaliśmy Zagłębiowski Festiwal Skrzatów - turniej dla rocznika 2013. 
W turnieju zagrało 9 drużyn, a rywalizacja odbywała się równocześnie na czterech boiskach. Nie liczyliśmy goli ani wyników, a najważniejsze były uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników.
Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał zdrowy oraz słodki poczęstunek i pamiątkowy dyplom. To wszystko dzięki bardzo dobrej organizacji naszych niezawodnych rodziców! Trener Adrian Barański serdecznie zaprasza na treningi. 

WEEKEND ROCZNIKA 2012

To był bardzo pracowity weekend dla rocznika 2012. Najpierw w sobotę rozegraliśmy bardzo dobry mecz sparingowy ze starszymi kolegami z drużyny ZEW Kazimierz. W niedzielę natomiast wybraliśmy się do Chróścic koło Opola, gdzie Śląsk Wrocław organizował turniej. Zaproszonych zostało 7 drużyn (WKS Śląsk Wrocław SA, Odra Opole, GKS Katowice, Wisła Kraków, Victoria Chróścice, Akademia Piłkarska "Olympic" Wrocław). Było bardzo dużo grania, gdyż mecze odbywały się po 25 min. Chłopcy z rocznika 2012, na tle innych drużyn zaprezentowali się bardzo dobrze pod względem sportowym. Trenerami rocznika są Piotr Grabowski oraz Przemysław Pytel.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom!