HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 2.10.2019

Raport Akademii: W pogoni za punktami

Jak co weekend młodzi Zagłębiacy z Akademii im. Włodzimierza Mazura wyszli na boiska, żeby powalczyć o punkty w meczach ligowych. Młodych piłkarzy na boiskach nie opuszczał sportowy duch walki oraz zaangażowanie. Poniżej prezentujemy krótkie relacje z rozegranych spotkań.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" 

- Zdecydowanie najtrudniejszy mecz w tej rundzie. Nieprzypadkowo zespół z Katowic jest liderem rozgrywek, który pewnie zmierza do ligi makroregionalnej.  Dobry mecz na dużej intensywności, w którym nasz zespół zaprezentował się dobrze, ale brakowało koncentracji przy stałych fragmentach gry i niestety przegrywamy. Musimy się dobrze przygotować do kolejnego meczu mistrzowskiego z GKS Katowice - komentuje po meczu trener Łukasz Nadolny.

KS Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1)
Bramka: Norberciak (asysta Gurawski).
Skład: Koterwa, Pasieka, Łukomski (65. Brzozowski), Knap, Zarzycki, Chęciński (30. Sych), Paczos, Kiwior, Gurawski, Norberciak, Nowak.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL"

- Pierwsza połowa spotkania w naszym wykonaniu była dobra. Kilka sytuacji bramkowych, niestety niewykorzystanych. W drugiej połowie weszli zawodnicy, którzy rozegrali do tej pory mniej minut w tej rundzie rozgrywkowej. Dostali szansę pokazania swoich umiejętności. Niestety w samej końcówce Piast po kontrze strzela bramkę i przegrywamy ten mecz - komentuje trener Michał Pluta.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Piast Gliwice 0:1
Skład: Siemański (80. Krzeszowiec), Gocyk, Krypciak, Strójwąs, Kędziora, Miska, Janus (70. Dąbrowski), Korfel (55. Włodarski), Kulesza (55. Lipka), Wocial (70. Mazanek), Bucki (65. Majchrzak).

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN.

- Poprawny mecz w naszym wykonaniu, pracujemy dalej i przygotowujemy się do kolejnego spotkania - ocenia trener Rafał Sadowski.

KS SKRA Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 0:1
Bramka: Kruk (asysta Rydz).
Skład: Dubielak, Jaskulski, Rydz, Serwatka, Bała, Kopka (60. Gałka), Wołowiec (80. Krawczyk), Wybański (65. Kurnyta), Kaim (55. Maciasz), Płuciennik (70. Piwowarczyk), Kruk (75. Fijałkowski).

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA PŁN.

- Duża determinacja i chęć zwycięstwa pozwoliła zakończyć pierwszą rundę z kompletem zwycięstw. Drużyna pomimo trudnej sytuacji dobrze zareagowała i zdobyła zasłużone trzy punkty - komentuje trener Marcin Paul.

UKS Ruch Radzionków - Zagłębie Sosnowiec 1:4
Bramki: 2x Dziedzic, 2x Sałapatek.
Skład: Król, Sraga, Klimczyk, Włochowicz, Piątek, Tarkowski, Wybanski, Dziedzic, Sałapatek, Baran, Łagan.
Ponadto grali: Barczyk, Olbryś.

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA 4

- Solidny mecz w naszym wykonaniu. Byliśmy cierpliwi w rozgrywaniu akcji, szybko operowaliśmy piłką na połowie przeciwnika, dzięki czemu stwarzaliśmy sobie sytuacje podbramkowe i trzy z nich wykorzystaliśmy. Gratulacje dla całego zespołu - komentuje trener Adam Baran.

Zagłębie Sosnowiec - KKS Czarni Sosnowiec 3:1 
Bramki: 2x Wojdas, Winnicki.
Skład: Janoska, K.Łydek, Domosławski, Sierka, Smok, F.Łydek, Jarczyński, Wojdas, Winnicki, Majcherczyk, Barczyk.
Ponadto grali: Nawrot, Walotek, Faroń, Pawelec.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ

- Udało nam się przejąć kontrole w meczu i szybko objąć prowadzenie, co ułatwiło nam grę. Cieszy realizacja założeń i kolejne zwycięstwo - ocenia trener Grzegorz Bąk.

KS JSS Silesia - Zagłębie Sosnowiec 0:4
Bramki: Surlej, F.Blecharczyk, Żądło, D.Blecharczyk.
Skład: Król, Zając, Szewczyk, Ściera, Poradowski Romański, Jurkiewicz Żądło, Mironowicz, Surlej, Musiał, F.Blecharczyk, D.Blecharczyk, Adamek, Zawojski, Machnik, Trębacz, Fiba.

IV LIGA OKRĘGOWA C2 TRAMPKARZ GRUPA 2

- Niestety pogoda jaka panowała podczas meczu nie ułatwiała gry w piłkę. Silny wiatr, grad i deszcz utrudniał zawodnikom realizacje założeń. Przeciwnik grał bardzo ambitnie i w końcówce meczu doprowadził do remisu - komentuje trener Grzegorz Bąk.

KKS Czarni Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec 2:2
Bramki: Kadłuczek, Lecz.
Skład: Placzyński, Zając, Kurek, Kubarek, Orczyk, Mularczyk, Lech, Płonka, Kadłuczek, Poradowski, Romański, Żądło, Surlej, Adamek, Zawojski, Trębacz.

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK PROTRAINUP GRUPA PŁN.

- Po raz kolejny wygrywamy, ale zwycięstwo nie przychodzi łatwo. Ciężkie boisko i ambitni gospodarze chcieli nam w maksymalny sposób utrudnić zadanie. Koniec końców bezapelacyjnie wygrywamy i przygotowujemy się na przyjęcie kolejnego rywala w najbliższą niedzielę - komentuje trener Mariusz Majewski.

UKS Ajaks Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 1:5 (0:1)
Bramki: 3x Świątek (as. B.Krawiec, Kraszewski), Gaszewski (as. Mądry), Kraszewski (as. Świątek).
Skład: Zając, Domin, Sz.Krawiec, Mądry, Kapera, Świątek, Tobiczyk, Gabor, Gaszewski.
Ponadto grali: Kraszewski, B.Krawiec, Sieczka, Gajda, Jurkiewicz.

IV LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK GRUPA 1

- Cztery sytuacje i cztery bramki. Brawo za skuteczność - ocenia trener Wojciech Sączek.

Zagłębie Sosnowiec - Akademia Piłki Nożnej Czeladź 4:0
Bramki: Kraszewski, 2x B. Krawiec, Rajski.
Skład: Flak, Domin, B.Krawiec, Sieczka, Gabor, Madej, Gajda, Tobiczek, Kraszewski,
Radomski, Rajski, Socha, Mietelski, Strózik.

III LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA 4

- Od początku meczu mieliśmy przewagę nad przeciwnikiem. Posiadaliśmy większą jakość piłkarską, lecz w pierwszej fazie meczu nie umieliśmy udokumentować swojej przewagi zdobyciem bramki. Pod koniec pierwszej połowy zdobyliśmy gola i osiągnęliśmy zdecydowaną przewagę. Zdominowaliśmy przeciwnika. Druga połowa to już nasza koncertowa gra. W tym meczu pokazaliśmy jakość piłkarską i dobrą grę, a także piękne bramki. Drużyna pokazała, że drzemie w niej wysoki potencjał - komentuje po spotkaniu trener Piotr Tomsia.

Zagłębie Sosnowiec - SMS Ruda Śląska 10:0 (3:0) 
Bramki: 3x Miśkiewicz, 2x Stolarski, Bochenek, Świerad, Tarnowski, Przebindowski, Gut.
Skład: Flak, Rogacz, Przebindowski, Augustyn, Stolarski, Miśkiewicz, Chatys, Gut, Świerad, Bochenek, Madej, Knapik, Tarnowski.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 1

- W miniony weekend nasz zespół rozegrał dwa mecze ligowe w ciągu jednego dnia. Co więcej oba mecze rozegraliśmy bez zawodników na zmianę. W obu spotkaniach byliśmy zespołami, które dominowały i prowadziły grę, jednocześnie realizując założenia przedmeczowe - komentuje spotkania trener Kamil Krawczyk.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Jedynka Łazy 14:1
Bramki: 6x Miglus, 3x Czarnecki, 2x Kasprzyk, 2x Jankowski, Nowak.
Skład: Kowalik, Jankowski, Kasprzyk, Nowak, Miglus, Dróżdż, Czarnecki.

KS Mydlice Dąbrowa Górnicza - Zagłębie Sosnowiec 2:9
Bramki: 3x Czarnecki, 3x Miglus, 2x Dróżdż, Jankowski.
Skład: Kowalik, Jankowski, Dróżdż, Nowak, Miglus, Kasprzyk, Czarnecki.

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1

Rozegrane spotkanie o mistrzostwo ligi Orlika E2 grupy 1 z drużyną KS Mydlice Dąbrowa Górnicza zakończyło się wysokim zwycięstwem drużyny Zagłębiaków. Trener Miłosz Miśkiewicz po meczu był bardzo zadowolony z realizacji założeń przez swoich zawodników.

KS Mydlice Dąbrowa Górnicza - Zagłębie Sosnowiec 1:23
Skład: Ciepliński Dawid, Hoksa Oskar, Krzeszowiec Wojciech, Laskowski Wiktor, Latos Maciej, Matysek Adam, Polczak Jakub, Tomczyk Antonii.

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 2
- Bardzo się cieszę z gry naszych zawodników ze względu na coraz większą świadomość oraz realizację założeń taktycznych. Nasza drużyna przez całe spotkanie dominowała nad przeciwnikiem - ocenia trener Dawid Rzepliński

Zagłębie Sosnowiec - SKF Sportowa Gmina Psary 11:1 
Skład: Gerlich, Sroka, Żbikowski, Maligłówka, Dudziński, Łasiński, Banyś, Krawczyk, Słaboń, Szczepanik, Dutkiewicz.

WEEKEND ROCZNIKA 2009

W minioną sobotę zawodnicy Zagłębia Sosnowiec 2009 wzięli udział w mocno obsadzonym turnieju organizowanym przez AP Progress Andrychów. W rozgrywkach wzięło udział 18 zespołów z południa Polski podzielonych na 3 grupy.
Zagłębie w swojej grupie zmierzyło się z AP Progres Kraków, Unią Tarnów, APMT Polska, AP Progress Andrychów II oraz Słowikiem Olkusz. Rozgrywki grupowe młodzi zawodnicy Zagłębia ukończyli z 4 zwycięstwami na koncie i bilansem bramek 7-1, dzięki czemu wywalczyli awans do grupy złotej.
W grupie złotej Zagłębie miało okazję zmierzyć się z Wisłą Kraków, Śląskiem Wrocław, AP 21 Chrzanów, Progresem Kraków oraz z gospodarzami AP Progress Andrychów. Rozgrywki w grupie złotej stały na bardzo wysokim poziomie i mimo dzielnej walki zespół Zagłębia ostatecznie zajął 6 miejsce w całym turnieju.
Skład:
Kozak Miłosz, Skręt Alan, Matyja Kacper, Wydrych Dominik, Pasierb Franek, Machowicz Olek, Nogaj Cyprian, Król Alan, Mierzwiński Bartosz, Holewa Bartosz
Warto wspomnieć, że nasz zawodnik Alan Król zdobył indywidualną nagrodę w konkursie na celność wielkie brawa!

- Za nami bardzo udany i wymagający turniej. Mieliśmy możliwość rozegrać 10 spotkań z mocnymi i bardzo mocnymi rywalami z czołowych Akademii. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie będzie procentowało w przyszłości i przyczyni się do rozwoju wszystkich naszych zawodników - komentuje trener Łukasz Walczak.

SPARINGOWE GRANIE ROCZNIK 2011

W minioną niedzielę na obiekcie Zagłębia Sosnowiec zorganizowane zostało sparingowe granie. Oprócz naszego zespołu było jeszcze 5 drużyn takich jak: KS Skra Częstochowa, Miejski Klub Sportowy Myslowice, MKS Zaborze Zabrze, Klub Sportowy ,,Młodzik" Strzelce Opolskie, Football Academy Czeladź.
Wystąpiliśmy w składzie złożonym z:
Oliwiera, Adama, Dominika, Kacpra, Alana, Gabrysia, Borysa, Oliwiera oraz Roberta.

- Niedzielne popołudnie spędziliśmy na sportowo. Warunki pogodowe były bardzo dobre, co umożliwiło nam dużo grania w postaci 125 min. Była radość z każdej strzelonej bramki i uśmiech na twarzy, czyli wszystko to co najważniejsze - relacjonuje trener, Krystian Jankiewicz.

SPARINGOWE GRANIE ROCZNIK 2012

W miniony weekend zawodnicy z rocznika 2012 rozegrali turniej na boisku nr 3 przy ul. Kresowej. W turnieju wzięły udział drużyny Ruchu Chorzów, SALOSU Dąbrowa Górnicza oraz Wojkowic. Pogoda dopisała, a liczna publiczność złożona z rodziców, obserwowała zmagania naszych zawodników. Każda z drużyn rozegrała 5 spotkań.

- Cieszyła radość z gry i zaangażowanie najmłodszych w każdy mecz i każda akcję. Cieszą również postępy jakie czynią zawodnicy zarówno indywidualnie jak i jako drużyna - ocenia trener, Przemysław Pytel

WEEKEND ROCZNIKA 2013

Rocznik 2013 spędził weekend w Dąbrowie Górniczej oraz Chełmku.
- W sobotę zagraliśmy sparing z naszym klubem partnerskim - Salos Dąbrowa Górnicza. Natomiast w niedzielę byliśmy na naszym pierwszym prestiżowym turnieju - Ekstraliga Talentów organizowanym w Chełmku.
Oba wydarzenia były dla nas bardzo cennym poligonem doświadczalnym, gdyż to nasze początki z poważnym futbolem - komentuje trener, Adrian Barański.