HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #pierwsza drużyna

 5.10.2019

Dwugłos trenerski po meczu z Sandecją

Prezentujemy zapis tekstowy pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu Zagłębia z Sandecją. Wydarzenia boiskowe skomentowali Dariusz Dudek, trener Zagłębia i Tomasz Kafarski, szkoleniowiec Sandecji.

Tomasz Kafarski (trener Sandecji):

- Moja drużyna wykonała dobrą pracę i uważam, że wynik nie odzwierciedla sytuacji boiskowej. Szczęście było po stronie gospodarzy, ale inicjatywa po stronie gości. Kluczowa mogła być decyzja o braku karnego dla mojej drużyny, nie oceniam tej sytuacji jako pewnik, ale być może powinna być tam jedenastka i mogliśmy wtedy odwrócić losy spotkania. W tej chwili nie mogę stwierdzić, jak było naprawdę. Jedziemy do domu bez punktów, ale za grę i realizację zadań moim piłkarzom należą się słowa uznania.

Dariusz Dudek (trener Zagłębia):

- Jestem zadowolony z gry, ale jest też kilka elementów, nad którymi będziemy musieli popracować. Ten mecz był trudny, Sandecja to nie jest komfortowy rywal. Najważniejsze jest zwycięstwo, ale mam pretensję o tę straconą bramkę. Cieszę się, że mamy trochę wolnego dzięki przesunięciu meczu z Chrobrym, będziemy mogli w spokoju potrenować.  Mieliśmy swoje założenia takyczne, chcieliśmy grać w średnim pressingu. Sandecja grała piłką i wiem, że niektórym może się taka przewaga nie podobać, ale dzisiaj nastawiliśmy się na kontry, co na szczęście nam się udało. Szymon Pawłowski grał na nieco nietypowej dla siebie pozycji, ale nie jest to dla niego żaden problem. W przeszłości w Lechu również występował na różnych pozycjach. Także Tomasz Nawotka, który osobiście uważa, że najlepiej się czuje w ofensywie, jest bardzo dobrym bocznym obrońcą. 
Matko Perdijić był dzisiaj piłkarzem meczu, wybronił kilka bardzo ważnych sytuacji, zadecydował o tym, ze wygraliśmy. Widać u niego ogromną chęć gry, która przekłada się na dobrą dyspozycję.