HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 9.10.2019

Podsumowanie zmagań Akademii

W pierwszy październikowy weekend nie zabrakło dużej dawki emocji u młodych Zagłębiaków trenujących na co dzień w Akademii im. Włodzimierza Mazura. Sosnowiczanie podejmowali rywali i pełni determinacji walczyli o punkty.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" 

- Bardzo dobra pierwsza połowa zakończona naszym prowadzeniem, ale mecz nie kończy się po 45 min i przez całe 90 min trzeba grać na 100% koncentracji i pełnym zaangażowaniu. Mecz sam się nie wygra. Pracujemy dalej i przygotowujemy się do spotkania z Rakowem - komentuje trener Łukasz Nadolny.

Zagłębie Sosnowiec- GKS Katowice 2:4 (1:0)
Bramki: Halczuch, Gurawski (asysta Norberciak).
Skład: Koterwa, Halczuch (68. Bucki), Łukomski, Popczyk, (50. Knap), Zarzycki, Brzozowski, Paczos, Chechelski, Gurawski, Norberciak, Barć (68. Lipkiewicz).

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL"

- Nastawiliśmy się na ciężki mecz i tak było. Mimo tego w pierwszych 30 min to my byliśmy zespołem dominującym. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, z których powinniśmy strzelić bramkę. Niestety niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było tym razem. Po kontrze tracimy bramkę, chwile później drugą tzw. do szatni. Na drugą połowę wyszliśmy znowu z wysokim pressingiem. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji podbramkowych, ale to Rekord strzela bramkę na 3:0. My chwile później łapiemy kontakt z przeciwnikiem strzelając bramkę na 3:1. Mamy dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem. Niestety ich nie wykorzystujemy. Kolejna kontra Rekordu i 4:1. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 5:2. W tygodniu przeanalizujemy sobie szczegółowo nasz mecz. Wyciągniemy wnioski i ciężką pracą budujemy dalej - komentuje trener Michał Pluta.

BTS Rekord Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 5:2 (2:0)
Bramki: Miska, Gocyk.
Skład: Siemański, Gocyk, Krypciak, Strójwąs, Gajecki, Kędziora, Miska, Korfel (70. Włodarski), Kulesza (73. Janus), Wocial (70. Dąbrowski), Chechelski (46. Bucki).

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN.

- Poprawny mecz w naszym wykonaniu, dalej ciężko pracujemy i czekamy na kolejne spotkanie - ocenia trener Rafał Sadowski.

Ruch Radzionków - Zagłębie Sosnowiec 2:2
Bramki: Płuciennik (asysta Serwatka), Płuciennik (asysta Bała). 
Skład: Wałek, Jaskulski, Rydz, Serwatka, Bała, Wybański (55. Kopka), Wołowiec (70. Gałka), Kaim (65. Piwowarczyk), Płuciennik (75. Maciasz), Kulawiak (70. Fijałkowski), Kruk (80. Kurnyta).

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA PŁN.

- Dobra gra pozwoliła odnieść pewne zwycięstwo w dziewiątej kolejce, w której pokonaliśmy drużynę APN Knurów. Graliśmy szybko i kombinacyjnie, co przełożyło się na stwarzane przez nas sytuacje - komentuje trener Marcin Paul.

Zagłębie Sosnowiec - APN Knurów 15:0
Bramki: 3x Dziedzic, 2x Sałapatek, 3x Baran, 2x Uchnast, 2x Łagan, Lis, Wybański, Celej.
Skład: Olbryś, Sraga, Klimczyk, Włochowicz, Piątek, Celej, Wybański, Dziedzic, Sałapatek, Lis, Łagan.
Ponadto grali: Barczyk, Baran, Uchast, Sierka, Bijałd.

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA 4

- Poprawny mecz w naszym wykonaniu. Byliśmy zespołem konkretnym pod bramką rywala, dzięki czemu pewnie zgarnęliśmy komplet trzech punktów - komentuje trener Adam Baran.

Zagłębie Sosnowiec Orbita Bukowno 3:1
Bramki: Wojdas, Winnicki, Jarczyński.
Skład: Janoska, Smok, Domosławski, Sierka, K.Łydek, F.Łydek, Winnicki, Majcherczyk, Jarczyński, Wojdas, Barczyk.
Ponadto grali: Nawrot, Faroń, Walotek, Pawelec.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ

- Pierwsza połowa zdecydowała o zwycięstwie, gdzie byliśmy zespołem lepszym i zasłużenie prowadziliśmy. Po przerwie mecz się wyrównał, ale żadnemu z zespołów nie udało się już strzelić bramki. Ważne, że zespół mimo ciężkich warunków był w stanie z trudnego terenu wywieźć 3 punkty. Trenujemy dalej i czekamy na następne spotkanie -  ocenia trener Adrian Zbroja.

BTS Rekord Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:2)
Bramki: 2x Zawojski (asysty Trębacz i F.Blecharczyk).
Skład: Król, Szewczyk, Ściera, Romański, Żądło, Moroń, Mironowicz, Surlej, Trębacz, F.Blecharczyk, Zawojski. 
Ponadto grali: Poradowski, Chałupczak, Fiba, Machnik, Lech, Musiał. 

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK PROTRAINUP GRUPA PŁN.

- Wygrywamy mecz będąc zespołem dobrze zorganizowanym w defensywie i skutecznym w ofensywie w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie zabrakło konsekwencji i zimnej głowy w wykończeniu ciekawych zespołowych akcji. Od kolejnego tygodnia wchodzimy w nowy mikrocykl treningowy z podniesioną głową, czekając z niecierpliwością na kolejnego rywala - komentuje trener Mariusz Majewski.

Zagłębie Sosnowiec - AP Team Gliwice 4:0 (3:0)
Bramki: Tobiczyk (as. Jurkiewicz), Kapera, Światek (as. Blecharczyk), Sz.Krawiec.
Skład: Zając, Sz.Krawiec, Domin, Blecharczyk, Kapera, B.Krawiec, Jurkiewicz, Tobiczyk, Świątek. 
Ponadto grali: Gabor, Mądry, Kraszewski.

III LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA 4

- Od początku meczu widoczna była nasza przewaga nad przeciwnikiem. Było widać naszą jakość piłkarską. Przeważaliśmy nad przeciwnikiem pod wglądem motorycznym. Tylko kwestią czasu było to, kiedy udokumentujemy swoją przewagę zdobyciem bramki. W pierwszej połowie zdobyliśmy trzy gole, a to tylko dlatego, że nasza skuteczność w tej części spotkania była bardzo słaba. Druga połowa to jeszcze większa nasza dominacja nad przeciwnikiem i kolejne bramki, które dołożyliśmy w tej części meczu. To kolejny dobry mecz naszej drużyny i wysokie zwycięstwo. Brawo drużyna - komentuje po spotkaniu trener Piotr Tomsia.

Ruch Chorzów Zagłębie Sosnowiec 0:7 (0:3)
Bramki: 2x Miśkiewicz, 3x Stolarski, Augustyn, Mietelski.
Skład: Flak, Rogacz, Przebindowski, Augustyn, Stolarski, Miśkiewicz, Chatys, Gut, Knapik, Pyryt, Mietelski, Tarnowski, Radomski.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 1

- Kolejny mecz, w którym wynik mówi sam za siebie. Przeciwnik nie postawił poprzeczki zbyt wysoko - komentuje spotkania trener Łukasz Walczak.

Akademia Sportu Wojkowice - Zagłębie Sosnowiec 0:18
Bramki: 4x Wydrych, 3x Markiewicz, 3x Nogaj, 2x Machowicz, 2x Król, 2x Matyja, Holewa, Skręt.
Skład: Kozak, Skręt, Król, Holewa, Mierzwiński, Markiewicz, Nogaj, Machowicz, Pasierb, Matyja, Wydrych.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 2

- Dobry mecz w wykonaniu zespołu, gdzie po raz kolejny dobrze kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Cieszy realizacja założeń przedmeczowych - ocenia trener Kamil Krawczyk.

Zagłębie Sosnowiec - KRS TKKF Zew 11:2 
Bramki: 2x Jagieło, 2x Matysik, 2x Miglus, 2x Dróżdż, Jankowski, Kasprzyk, Danowski.
Skład: Kowalik, Nowak, Jankowski, Danowski, Miglus, Jagieło, Matysik oraz Dróżdż, Kasprzyk.

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1

- Rozegrane spotkanie o mistrzostwo ligi Orlika E2 grupy 1 z drużyną Salos Dąbrowa Górnicza zakończyło się wysokim zwycięstwem drużyny Zagłębiaków. Trener Miłosz Miśkiewicz po meczu był bardzo zadowolony z realizacji założeń przez swoich zawodników.

Zagłębie Sosnowiec - SALOS Dąbrowa Górnicza 14:0
Skład: Ciepliński, Hoksa, Krzeszowiec, Laskowski, Latos, Matysek, Polczak, Tomczyk, Nowak, Matwiejczuk, Pochopień, Marynowski.

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 2

- Mecz stał na wysokim poziomie pod względem zaangażowania oraz walki o korzystny rezultat, jednak błędy indywidualne nie pozwoliły wygrać spotkania - ocenia trener Dawid Rzepliński

Akademia Młodego Piłkarza Orzeł - Zagłębie Sosnowiec 6:2 
Skład: Gerlich, Sroka, Żbikowski, Maligłówka, Dudziński, Łasiński-Banyś, Krawczyk, Słaboń, Szczepanik, Dutkiewicz.

SPARINGOWE GRANIE ROCZNIK 2011

W sobotę od godziny 9:30 na stadionie Czarnych Sosnowiec nasi podopieczni rozgrywali mecz sparingowy z tamtejszą drużyną.
Na sparing udaliśmy się w składzie: 
Gracjan, Oskar, Igor, Kamil, Karol, Tomek, Filip, Eryk, Michał.

- Mecz obfitował w wiele pojedynków 1x1, dużą ilość bramek, dzięki którym uśmiech z twarzy zawodników nie znikał przez cały dzień. Trenujemy dalej i podnosimy nasze umiejętności - relacjonuje trener Patryk Kura.

Natomiast na obiekcie Zagłębia Sosnowiec kolejna grupa podopiecznych z rocznika 2011 rozegrała sparing z rówieśnikami Górnika Zabrze.
Wystąpiliśmy w składzie złożonym z:
Oliwiera, Adama, Dominika, Kacpra, Alana, Gabrysia, Borysa, Oliwiera, Roberta, Jeremiego, Marcela, Miłosza.

- Angielska pogoda nam niestraszna wiec sobotnie popołudnie spędziliśmy na boisku. 
Za nami wymagający sparing, który obfitował w dużą ilość bramek, a zarazem będzie dla nas dobrym materiałem na najbliższe treningi, a zdobyte doświadczenie będzie procentowało w przyszłości. Trenujemy dalej i podnosimy swoje umiejętności - komentuje trener Krystian Jankiewicz.

WEEKEND ROCZNIKA 2013

Typowo angielska pogoda, ale my nie odpuszczamy!
W sobotę odwiedziła nas ekipa Akademia Piłkarska Bumerang oddział Śląskie.
Ponad godzinny sparing przyniósł dużą ilość goli z obu stron, a mokra murawa nie przeszkadzała indywidualnym popisom Skrzatów. Na koniec była seria rzutów karnych.
W meczu zagrali: 
Maks, Filip, Bartek, Kuba, Adrian, Igor, Konrad, Bartek, Szymon, Olek, Piotrek, Wiktor.

- Dziękujemy rywalom za sportową rywalizację i do zobaczenia za tydzień na turnieju w Zabrzu - komentuje trener Adrian Barański.