HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna

 12.10.2019

Co dwie głowy...

W sparingowym meczu rozegranym w Częstochowie, piłkarze Zagłębia ulegli Rakowowi 0:2. (0:1). Gole dla przedstawicieli Ekstraklasy zdobyli: Rusłan Babenko i Aleksandar Kolev (obie głową). Czyli, co dwie głowy to nie jedna...

Jako pierwsi sytuację bramkową stworzyli sobie gospodarze. W 4. minucie mocno zza pola karnego uderzał Petr Schwarz, trafiając w słupek. Na ripostę Zagłębia nie czekaliśmy zbyt długo, w 9. minucie Fabian Piasecki odebrał piłkę jednemu z obrońców Rakowa, ale w sytuacji sam na sam z Jakubem Szumskim trafił w interweniującego bramkarza. Po chwili "Piasek" próbował poprawić swój strzał, jednak minimalnie przestrzelił. Dogodną sytuację w I połowie zmarnował ponadto aktywny Szymon Pawłowski. 

W I części gry inicjatywa należała do częstochowian, którzy w 35. minucie wyszli na prowadzenie. Po dokładnym dośrodkowaniu Kamila Piątkowskiego, Rusłan Babenko popisał się idealną główką, zaskakując Krystiana Stępniowskiego. Pierwszą połowę sosnowiczanie mogli zakończyć mocnym akcentem, jednak silne uderzenie Stanislava Bilenkyiego było minimalnie niecelne, piłka trafiła w boczną siatkę.

W drugiej odsłonie trener Dariusz Dudek wysłał do gry wszystkich rezerwowych, by oni także mogli zaprezentować swoje umiejętności. Bardzo szybko Raków udokumentował swoją przewagę kolejnym golem. W 55. minucie, w zamieszaniu podbramkowym, piłka najpierw trafiła w poprzeczkę, a potem ze skuteczną poprawką pospieszył Aleksandar Kolev, który popisał się skuteczną główką.

Sosnowiczanie w drugiej części nie mieli zbyt wielu sytuacji golowych, najczęściej oddając strzały z dalszej odległości. Tak jak to czynił Filip Karbowy, czy też Patryk Mularczyk. Ta dwójka próbowała uporządkować grę drugiej linii, by zapanować nad dość często pojawiającym się chaosem. Trener Dudek będzie miał po tym meczu sporo materiału do analizy...

Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
1:0 Babenko, 35 minuta (głową), 2:0 Kolev, 55 minuta (głową)

RAKÓW: Szumski - Szymonowicz, Kościelny, Piątkowski, Jach - Malinowski, Babenko, Sapała, Schwarz, Szczepański -  Brown Forbes. W II połowie grali ponadto: Musiolik, Kolev, Apolinarski, Domański, Luković, Nouvier, Kasperkiewicz, Azemović.
Trener: Marek PAPSZUN.

ZAGŁĘBIE (I połowa): Stępniowski -  Nawotka, Radkowski, Polczak, Grzelak - Małecki, Babiarz, Hołota,  Pawłowski - Bilenkyi, Piasecki. Trener: Dariusz DUDEK.
ZAGŁĘBIE (II połowa): Chorążka -  Ryndak, Radkowski, Grzelak, Seedorf -Szwed, Karbowy, Mularczyk, Stewart, Słomka - Radwanek. Trener: Dariusz DUDEK.
Żółte kartki: Szczepański - Małecki.

Foto: Roksana Obcowska