HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #akademia

 13.10.2019

Pendolino, czy pociąg towarowy?

Kontynuujemy projekt Zagłębie Talentów.

Trenerzy Dariusz Dudek i Sławomir Rydel w miniony czwartek poprowadzili pierwszy trening w ramach październikowej edycji projektu Zagłębie Talentów. W zajęciach wzięło udział 20 graczy z pola oraz 4 bramkarzy z pięciu najstarszych roczników naszej Akademii. Z tej mąki będzie chleb!

Zagłębie Talentów to projekt będący pomostem pomiędzy Akademią i pierwszym zespołem Zagłębia Sosnowiec. Najlepsi, najbardziej utalentowani, zdeterminowani i pracowici futboliści naszych grup młodzieżowych, w każdym miesiącu otrzymują kapitalną szansę, aby wzmocnić proces doskonalenia własnych umiejętności i wysłać do klubu bardzo czytelny sygnał, że warto w nich inwestować!

Najlepsi, najbardziej utalentowani, zdeterminowani i pracowici gracze naszej Akademii wykorzystują do maksimum zajęcia w swoich rocznikach, świadomie dbają o właściwe przygotowanie fizyczne, regenerację i odpoczynek. Dodatkowo Ci chłopcy pracują z trenerami personalnymi oraz rozwijają swoje indywidualne umiejętności ćwicząc samemu i uczestnicząc w meczach futbolu podwórkowego.

Ci młodzi ludzie świetnie rozumieją efekt piramidy. Tylko nieliczni z nich zaistnieją w zawodowej piłce nożnej na najwyższym poziomie. Chłopcy wsiedli właśnie do piłkarskiego Pendolino. Tutaj trzeba już dać z siebie absolutnego maksa, bo jeśli teraz ktoś wysiądzie z tego ekspresu, to w przyszłości zostanie mu jedynie pociąg towarowy

ZAGŁĘBIE TALENTÓW PAŹDZIERNIK 2019

ROCZNIK 2001: Jakub Kaczmarek, Emil Kłosek, Mateusz Popczyk, Bruno Łoziński 

ROCZNIK 2002: Patryk Wiszniowski, Patryk Kiwior, Jakub Knap, Wiktor Norberciak 

ROCZNIK 2003: Marcin Miska, Marcel Gocyk, Wiktor Zarzycki, Hubert Sych

ROCZNIK 2004: Piotr Płuciennik, Piotr Wybański, Jakub Wocial, Kacper Wołowiec 

ROCZNIK 2005: Antoni Kulawiak, Igor Dziedzic, Rainer Lis, Maciej Wybański

BRAMKARZE: Szymon Koterwa (2002), Kamil Dudek (2003), Jakub Wałek (2004), Kacper Siuta (2005)

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa  Łukasza Girka, na naszą stronę Facebooka