HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 14.10.2019

Odkrywamy zakryte

Nowy HERB Akademii Zagłębia Sosnowiec.

Herb, to bardzo ważny i nierozłączny element w życiu każdego klubu, oraz organizacji sportowej. Często ewoluuje, a zawarta w nim symbolika świadczy o bogatej historii klubu. By wyróżnić oraz podkreślić niezwykle ważną rolę Akademii Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura w życiu naszego regionu, miasta Sosnowca oraz klubu, stworzyliśmy herb który podkreśla wszystkie walory naszej szkoły piłkarskiej.

Aktualny herb Zagłębia Sosnowiec, który skupia w sobie bogatą, ponad 100 letnią tradycję i historię naszego klubu, umieściliśmy na tle w kolorze czerwonym, podkreślającym odwagę, ambicje, dynamikę oraz wolę walki naszych piłkarzy. Na górze oraz po prawej stronie tarczy znajduje się nazwa naszej akademii, ułożona w kształt siódemki. Jest ona symbolem szczęścia, ale w swojej mistyce symbolizuje również jedność, całość, zwycięstwo oraz pełnię doskonałości. Napis jest w kolorze białym, czyli barwie nowego początku, nadziei oraz czystości i reguł fair play, które od chwili wstąpienia w nasze struktury staramy się zaszczepić wszystkim piłkarzom akademii. Zasady te są jednocześnie głównym filarem funkcjonowania Akademii Zagłębia Sosnowiec. Wszystkie te elementy zamknęliśmy w akademickiej tarczy mającej odbijać wszelkie zło kierowane w naszą stronę, obramowanej złotą taśmą symbolizującą bogactwo naszych możliwości, wiedzy oraz doświadczenia szkoleniowców Zagłębia. To oni nieustannie przekazują naszym podopiecznym najwyższe wartości budujące ich świadomość, pozwalającą im później, nie tylko zostać świetnymi sportowcami, ale przede wszystkim, wspaniałymi ludźmi.