HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 15.10.2019

Niecodzienni goście na treningu Zagłębia

Na wtorkowym, przedpołudniowym treningu, piłkarze Zagłębia mieli niecodziennych gości. Zespół oglądały dzieci z klasy 5b ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu.

21 uczniów w towarzystwie wychowawczyni, Pani Gabrieli, oglądało zajęcia treningowe naszych piłkarzy. Dzieciaki same także kopały piłkę na sąsiednim boisku, a po treningu było zbieranie autografów i wspólna fotka. 

Ale to nie koniec atrakcji, po obejrzeniu treningu dzieci zostały zaproszone do Sali Historycznej Klubu, gdzie mogły obejrzeć pamiątkowe zdjęcia i puchary. O bogatej historii Zagłębia opowiedział im Jarosław Jąder, zasłużony trener i działacz klubu. Na koniec wizyty na Stadionie Ludowym młodzież szkolna otrzymała klubowe pamiątki.

- To była bardzo pouczająca lekcja dla moich podopiecznych. Wielu z nich interesuje się na co dzień Zagłębiem, chodzi z rodzicami na mecze. Cała klasa została zaproszona na mecz Zagłębia i bardzo chętnie z niego skorzystamy - mówi nam pani Gabriela, wychowawczyni klasy 5b w Szkole Podstawowej nr 27 w Sosnowcu.

Foto: Andrzej Wydrychiewicz