HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 16.10.2019

Zagłębiacy przygotowują się do meczu z Wartą

Piłkarze Zagłębia przygotowują się do meczu z Wartą Poznań, który w najbliższą sobotę rozegrany zostanie w Grodzisku Wielkopolskim (g. 17:45). Trener Dariusz Dudek zaprosił na treningi utalentowanego Huberta Sycha, urodzonego w 2003 roku.

Hubert Sych dał się poznać z dobrej strony w meczach rezerwy Zagłębia, jak również w zespołach młodzieżowych. Ostatnio strzelił dwa gole dla drugiej drużyny w spotkaniu wyjazdowym klasy okręgowej przeciwko Uranii Ruda Śląska. Trener Dariusz Dudek już wcześniej zapowiedział, że będzie się przyglądał młodym, utalentowanym piłkarzom i słowa dotrzymuje.

Poza rekonwalescentem Michałem Góralem (jest po operacji więzadeł krzyżowych) z zespołem nie trenuje Płamen Kraczunow. Bułgar najpierw leczył uraz złamanych żeber, a teraz zmaga się z mięśniem czworogłowym. - Cały czas ciągnęła mnie czwórka - przyznaje Kraczunow, który wkrótce ma wznowić zajęcia z drużyną.

Przypomnijmy, że w miniony weekend sosnowiczanie nie grali ligowego spotkania z Chrobrym Głogów (przełożone na 23 października|), więc zmierzyli siły z Rakowem Częstochowa. Towarzyska gra pod Jasną Górą zakończyła się wygraną przedstawiciela Ekstraklasy 2:0. Teraz czeka ich konfrontacja z wiceliderem Fortuna 1 Ligi, który nie jest zbyt gościnny na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie rozgrywa swoje spotkania. Przypomnijmy, że poznaniacy jeszcze nie przegrali w roli gospodarza...