HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 16.10.2019

Boiskowe wieści młodzieżowe

W miniony weekend młodzieżowe drużyny Zagłębia znów walczyły na ligowych boiskach. Jak zakończyły się spotkania z udziałem Zagłębiaków?

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL" 

Mecz, w którym popełniliśmy więcej błędów indywidualnych, które wykorzystał nasz przeciwnik i wygrał to spotkanie. Musimy być dokładniejsi w prostych elementach technicznych. Teraz czas przygotować się do bardzo ważnego meczu z Podbeskidziem - komentuje trener Łukasz Nadolny.

Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (2:0)
Skład: Koterwa, Halczuch, Łukomski, Lipkiewicz, (45. Flacha), Zarzycki, Pasieka, Paczos, Chechelski (65. Cebulski), Norberciak, Pisarek (46. Gurawski).

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN.

Poprawny mecz w naszym wykonaniu, dalej ciężko pracujemy i czekamy na kolejne spotkanie - ocenia trener Rafał Sadowski.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Ruch Chorzów 2:1
Bramki: Bała (asysta Wybański), Rydz (asysta Gałka). 
Skład: Dubielak, Serwatka, Rydz, Jaskulski, Piwowarczyk (60. Kurnyta), Wybański (69. Gałka), Bała, Wołowiec (75. Fijałkowski), Kaim (56. Płuciennik), Kopka (60. Maciasz), Kruk (80. Krawczyk).

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA PŁN.

Mecz, który odbył się w niedzielę nie miał za wiele wspólnego z piłką nożną ze względu na wymiary boiska, które nie pozwalały na grę (wprowadzenie piłki od tyłu, dryblingi, akcje bocznymi sektorami boiska). Wygrała drużyna, która miała w swoich szeregach indywidualności oraz była zdeterminowana na osiągnięcie korzystnego rezultatu - komentuje trener Marcin Paul.

Gwarek Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 2:4
Bramki: 3x Dziedzic, Lis.
Skład: Siuta, Sraga, Uchast, Włochowicz, Piątek, Łagan, Wybański, Dziedzic, Sałapatek, Lis, Kulawiak.
Ponadto grali: Tarkowski, Baran, Celej, Klimczyk, Bijałd.

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA 4

Przeciętny mecz w naszym wykonaniu. Straciliśmy dwie bramki po indywidualnych błędach. Zabrakło zimnej krwi pod bramką rywala - komentuje trener Adam Baran.

SMS Ruda Śląska - Zagłębie Sosnowiec 2:1
Bramka: Jarczyński.
Skład: Janoska, K.Łydek, Sierka, Domosławski, Smok, Faroń, F.Łydek, Barczyk, Jarczyński, Wojdas, Winnicki.
Ponadto grali: Majcherczyk, Opalski, Wilk, Walotek, Pawelec, Szczepański.

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK PROTRAINUP GRUPA PŁN.

Wygrywamy mecz na szczycie, mimo, że Stadion postawił ciężkie warunki gry. Najbardziej cieszy fakt, że zespół ani na chwilę nie zwątpił w zwycięstwo, nawet wówczas, gdy straciliśmy bramkę chłopaki konsekwentnie wykonywali zadania boiskowe. Po raz drugi w tym sezonie udaje nam się odwrócić losy meczu, co pokazuje, że drużyna ma charakter i duży potencjał. Wszystkim zawodnikom należą się wielkie brawa za ten mecz i oby tak dalej - komentuje trener Mariusz Majewski.

Stadion Śląski Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:0)
Bramki: 2x Świątek (asysta B.Krawiec).
Skład: Zając, Sz.Krawiec, Domin, Musiał, Mironowicz, Blecharczyk, Świątek, Tobiczyk, Gaszewski. 
Ponadto grali: B.Krawiec, Kraszewski, Jurkiewicz.

IV LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK GRUPA 1

Zespół wygrał, ponieważ wykorzystał jedną z wielu sytuacji. Przeciwnik nie potrafił tego zrobić ani razu - ocenia trener Wojciech Sączek.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Akademia 2012 1:0
Bramka: Sieczka (asysta Tobiczyk). 
Skład: Radomski, Nowak, Krawiec, Sieczka, Gabor, Grochowski, Tobiczyk, Gajda, Kraszewski, Socha, Strózik, Madej, Rajski, Szwed, Jamróz.

III LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA 4

Pierwsza połowa to wyrównana gra, gdzie to my wykorzystujemy dwa prezenty ze strony drużyny gości i zdobywamy dwie bramki, które dają nam prowadzenie do przerwy. Początek drugiej połowy to świetnie wykonany rzut wolny przez Miśkiewicza. Od tego momentu przejmujemy kontrolę na boisku i mamy kolejne sytuacje do zdobycia bramki, w których wykorzystujemy tylko jedną - komentuje po spotkaniu trener Piotr Tomsia.

Zagłębie Sosnowiec - MUKP Dąbrowa Górnicza 4:1 (2:1)
Bramki: 2x Miśkiewicz, 2x Stolarski.
Skład: Flak, Bochenek, Przebindowski, Opszański, Tarnowski, Stolarski, Miśkiewicz, Chatys, Gut, Augustyn, Rogacz, Świerad.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 1

Dobry mecz w naszym wykonaniu. Zespół zrealizował założenia przedmeczowe i zasłużenie wygrał. Cieszy dobra postawa całej drużyny w działaniach defensywnych - komentuje spotkanie trener Łukasz Walczak.

Zagłębie Sosnowiec - MUKP Dąbrowa Górnicza 11:0
Bramki: 3x Pyryt, 3x Danowski, 2x Matysik, 2x Matyja, Machowicz.
Skład: Radomski, Kozak, Skręt, Matyja, Pyryt, Pasierb, Danowski, Matysik, Król, Machowicz, Markiewicz.

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 2

Mimo zwycięstwa, uważam, że mimo wszystko zagraliśmy słaby mecz. Brakowało nam odpowiedniej współpracy w poszczególnych fazach gry. Wyciągamy wnioski i już myślimy o następnym meczu - ocenia trener Kamil Krawczyk.

SKF Sportowa Gmina Psary - Zagłębie Sosnowiec 4:6
Bramki: 3x Wydrych, Nowak, Nogaj, Czarnecki.
Skład: Lukoszek, Jankowski, Kasprzyk, Nowak, Wydrych, Miglus, Nogaj oraz Dróżdż, Czarnecki, Jagieło.

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1

Rozegrane spotkanie o mistrzostwo ligi Orlika E2 grupy 1 z drużyną Czarnych Sosnowiec zakończyło się wysokim zwycięstwem drużyny Zagłębiaków. Trener Miłosz Miśkiewicz po meczu był bardzo zadowolony z realizacji założeń przez swoich zawodników.

KKS Czarni Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec 1:18
Skład: Ciepliński, Hoksa, Krzeszowiec, Laskowski, Latos, Matysek, Tomczyk, Nowak, Matwiejczuk, Pochopień, Marynowski.

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 2

Pierwsze minuty meczu były dla nas trudne ze względu na niski pressing rywala, który nie pozwalał wykończyć naszych akcji ofensywnych. Jednak z upływem czasu nasza przewaga w grze była widoczna co skutkowało wieloma bramkami - ocenia trener Dawid Rzepliński

Zagłębie Sosnowiec - Warta Zawiercie 12:0
Skład: Gerlich, Sroka, Żbikowski, Maligłówka, Dudziński, Łasiński, Banyś oraz Krawczyk, Słaboń, Szczepanik, Dutkiewicz, Godlewski.

SPARINGOWE GRANIE ROCZNIK 2011

W sobotę od godziny 10:30 na boisku nr III rozegraliśmy mecz sparingowy z drużyną FA Czeladź. Na sparing udaliśmy się w dziewięcioosobowym składzie złożonym z grupy B i C. Mecz trwał 90 minut. Spotkania rozgrywane były w systemie 3x25 minut. Obfitowały w dużą liczbę pojedynków 1x1, a także sytuacji podbramkowych. Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wygrywając dużo dryblingów i zamieniając je na wiele bramek - komentuje trener Patryk Kura.

W niedzielę natomiast udaliśmy się na turniej Ekstraliga Talentów, do Chełmka. Oprócz naszego zespołu było jeszcze 8 innych drużyn: Zatorzanka Zator, AP Grzegorza Mielcarskiego, Cracovia Kraków, Lukam 2010 Skoczów, APN Czeladź, Słowik Olkusz, Unia Oświęcim oraz Chełmek.

Na turniej udaliśmy się w składzie: Oliwier, Gabryś, Dominik, Adam, Alan, Borys, Oliwier, Robert.

Umiejętności prezentowane przez drużyny przeciwne stały na wysokim poziomie. Była radość ze zwycięstwa oraz smutek po porażce. Wyjazd na turniej na plus, gra z lepszymi zespołami jest cenną lekcją na przyszłość. Jesteśmy bogatsi o kolejne zdobyte doświadczenia. Wyciągamy wnioski i trenujemy dalej - relacjonuje trener Krystian Jankiewicz

SPARINGOWE GRANIE ROCZNIK 2012

W niedzielę, przy bardzo ładnej pogodzie rocznik 2012, rozegrał mecz kontrolny z GKS Katowice. Dwie grupy grały po godzinie. Tradycyjnie, jak to jest w młodszych grupach dużo walki, radości z gry oraz bramek. Sparing udany, pracujemy dalej - ocenia trener Piotr Grabowski

WEEKEND ROCZNIKA 2013

Działo się u Skrzatów w miniony weekend. W sobotę zagraliśmy w turnieju halowym Bumerang Cup w Zabrzu, zaś w niedzielę gościliśmy w meczu sparingowym rówieśników z klubu partnerskiego - Czarni Sosnowiec

Rywalizacja, gole, zaciętość, zaangażowanie, a ponad wszystko uśmiech i radość z gry w piłkę - to najlepsze podsumowanie naszych zmagań.

Gramy, bo lubimy i chcemy sie rozwijać - zachęca trener Adrian Barański.