HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #pierwsza drużyna

 17.10.2019

Dariusz Dudek: Warta to nie jest przypadkowy zespół

Przed sobotnim spotkaniem wyjazdowym z Wartą Poznań prezentujemy opinie trenera Dariusza Dudka, który miał czas, by poznać się bliżej z tymi piłkarzami, których nie było w trakcie jego pierwszego pobytu na Kresowej. - Warta to nie jest przypadkowy zespół - tak mówi nasz szkoleniowiec o najbliższym rywalu Zagłębia.

O niedawnym sparingu z Rakowem Częstochowa

- Na pewno ten sparing dał mi dużo wniosków i przemyśleń. Przede wszystkim cieszę się, że mogliśmy zagrać z tak dobrym zespołem, jakim jest Raków, który nieprzypadkowo gra w Ekstraklasie. Miałem dużo materiałów do przemyśleń, analizy i z tego na pewno jestem zadowolony.

O przygotowaniach do meczu z Wartą

- Na pewno przebiegają bez zakłóceń, mieliśmy dwa tygodnie do tego, by się odpowiednio przygotować do meczu z Wartą. Zagramy z bardzo dobrym zespołem, Warta ma w swoich szeregach bardzo ciekawych piłkarzy. Jeśli chodzi o nas to mieliśmy okazję, by się lepiej poznać. Piłkarzy, których pamiętam z okresu pierwszej pracy w Zagłębiu nie jest już za wielu. Na treningach staraliśmy się wgłębić w taktykę gry. I na nią kładłem największy nacisk.

O Warcie Poznań, rewelacji Fortuna 1 Ligi

- Na pewno to nie jest przypadkowy zespół, nieprzypadkowo są na drugim miejscu w tabeli. W swoich szeregach mają bardzo dobrych piłkarzy, jest tam Łukasz Trałka, jest Mateusz Kupczak, jest Robert Janicki, którego z trenerem Stolarczykiem miałem w reprezentacji U-19. Warta to także środek pola, gdzie jest bardzo dużo doświadczenia. No i bardzo dobra prawa, lewa strona, gdzie jest Mariusz Rybicki czy też Michał Jakóbowski. Jest to zespół, który został stworzony w ostatnim czasie na dobrej bazie, dobrym fundamencie. I jest to rutyna z młodością i to zaskoczyło. Trener Piotr Tworek potrafił dotrzeć do tych piłkarzy i to jest bardzo ważne. Ostatnio miałem okazję z innym zespołem wygrać w Poznaniu z Wartą 1:0, ale teraz gramy na innym stadionie, w innym mieście. Na pewno jedziemy do Grodziska Wielkopolskiego po 3 punkty.