HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 18.10.2019

Wiceprezes Zagłębia był delegatem na Walnym Zgromadzeniu PZPN

W czwartek w Warszawie odbyły się obrady Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego PZPN. Warszawę odwiedzili wiceprezydent UEFA Michael Uva i Emily Shaw, dyrektor departamentu federacji narodowych w Europie z ramienia FIFA. Przedstawicielem naszego klubu był wiceprezes Łukasz Kozakowski, wybrany na delegata PZPN.

- Walne Zgromadzenie PZPN przebiegało bardzo spokojnie i merytorycznie. PZPN po raz kolejny mocno stawia na promocję i popularyzację piłki. W następnych latach duże środki finansowe zostaną przekazane na Pro Junior System, rozwój Akademii i szkolenia młodzieży. To duża szansa dla Zagłębia Sosnowiec, którą chcemy wykorzystać. Od delegatów usłyszałem wiele dobrego na temat naszej Akademii i szkolenia w Zagłębiu. To w perspektywie ubiegania się o certyfikację PZPN naszej Akademii napawa mnie dużym optymizmem - stwierdził Łukasz Kozakowski, wiceprezes Zagłębia. 

Wcześniej wiceprezes Kozakowski brał udział w spotkaniu przedstawicieli Fortuna 1 Ligi.

- Spotkanie dotyczyło rozwoju 1 ligi w Polsce. W sposób jasny wszyscy stwierdziliśmy, że różnice w kwotach z praw telewizyjnych w Ekstraklasie a 1 lidze dzieli przepaść i należy to w przyszłości zmienić. Pierwszą dobrą decyzją jest wsparcie finansowe zespołów spadających z ekstraklasy. Na przykładzie naszego Zagłębia najlepiej widać, że spadek z ekstraklasy finansowo jest bardzo ciężki. Ciekawostką dla mnie był fakt, iż na dzisiaj tylko 8 klubów z 1 Ligi ma szanse dostać licencję na grę w ekstraklasie. Cieszę się, że my w tej grupie jesteśmy i mam nadzieję, że już w najbliższym sezonie będziemy się o nią ubiegać -  dodaje wiceprezes Kozakowski.