HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 18.10.2019

Zagłębie Sosnowiec to jedna rodzina!

- Trenerze, mamy trening z bramkarzami pierwszego zespołu! - takie słowa do Krzysztofa Lubiatowskiego wykrzyczał pełnym entuzjazmu głosem jeden z naszych podopiecznych z rocznika 2006. Piłkarze najważniejszej drużyny Zagłębia Sosnowiec od dwóch tygodni uczestniczą w zajęciach naszej Akademii, a dzieciaki są po prostu zachwycone.

Szymon Pawłowski, Piotr Polczak, Bartłomiej Babiarz, Matko Perdijić, Krystian Stępniowski, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Stanislav Bilenkyi, Dawid Ryndak, Quentin Seedorf, Carl Stewart i Patryk Mularczyk raz w tygodniu przekazują swoją wiedzę i doświadczenie adeptom futbolu z roczników 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 i 2013. Podczas tych zajęć jest mnóstwo zabawy, ale też poważnej pracy. Jesteśmy przekonani, że tak bliski i regularny kontakt z zawodowymi piłkarzami będzie miał kapitalne znaczenie w dalszym rozwoju młodych graczy naszej Akademii. 

- Bardzo cieszę się, że 16-letni Hubert Sych został zgłoszony przez Zagłębie Sosnowiec do rozgrywek Fortuna I Ligi. To pokazuje, że wbrew powszechnej opinii, że nasza Akademia nie dostarcza graczy do pierwszej drużyny jest nie prawdą. Hubert Sych przeszedł wszystkie etapy szkolenia w naszej Akademii i dziś ma szansę na grę w pierwszej drużynie - mówi Łukasz Kozakowski, wiceprezes Zagłębia Sosnowiec.

Fantastyczne rzeczy dzieją się przy Kresowej! Trenerzy pierwszego zespołu Zagłębia Sosnowiec w ramach projektu Zagłębie Talentów szkolą futbolistów z pięciu najstarszych roczników Akademii, a pierwszoligowi gracze pracują z naszymi dziećmi.

Jest pięknie!