HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #kibice

 19.10.2019

Dwugłos trenerski po meczu w Grodzisku Wielkopolskim

Na pomeczowej konferencji prasowej trener Dariusz Dudek mówił o pokorze i ciężkiej pracy, które na co dzień towarzyszą jego podopiecznym. Przy okazji szkoleniowiec podziękował kibicom Zagłębia, którzy wspaniale dopingowali swój zespół w Grodzisku Wielkopolskim.

Dariusz Dudek (trener Zagłębia): - Pomogła nam pokora i praca, ćwiczyliśmy wszystkie elementy, które ostatnio nie były w naszym wykonaniu najlepsze. Piłka nożna potrzebuje pokory i cały czas będę to powtarzał. Moi zawodnicy przy 0:3 myśleli, ze jest już po meczu, jednak Warta zagrała dzisiaj bardzo dobrze i w końcówce stworzyła nam wiele problemów. Chwila dekoncentracji mogła spowodować, że nasza ciężka praca poszłaby na marne. Mimo to, moi zawodnicy zagrali dzisiaj bardzo dobrze i zrobili wszystko, co w ich mocy, aby wykonać założony przeze mnie plan. Na wyróżnienie z pewnością zasługuje Patryk Mularczyk, który dał dobrą zmianę i zdobył bramkę. Musimy dalej ciężko pracować, szczególnie, ze już w środę gramy kolejny ważny mecz w Głogowie. Dziękuję naszym kibicom za to, że byli dzisiaj z nami, jednak zdaję sobie sprawę, że bardziej cieszy ich wynik niż styl gry.

Piotr Tworek (trener Warty): - Musimy przełknąć gorycz porażki. Gratuluję Zagłębiu Sosnowiec. Można było przypuszczać, że to przepiękne uderzenie Grzelaka zabiło mecz, jednak mój zespół dobrze zareagował. Gratuluję moim piłkarzom woli walki, w końcówce mieliśmy wiele dobrych okazji. Zabrakło czasu, sił i być może umiejętności, ale nie musieliśmy tego spotkania przegrać. Zdajemy sobie sprawę, ze nie będziemy wygrywać wszystkich meczów, ale z całą pewnością zawsze będziemy o to walczyć.