HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #drugi zespół #akademia

 21.10.2019

Udany weekend rezerwy

Drugi zespół Zagłębia wygrał 2:1 z Podlesianką Katowice w domowym meczu IV grupy Klasy Okręgowej. Zwycięskie bramki zdobyli Carl Stewart i Hubert Sych.

W meczu 12. kolejki katowicko-sosnowieckiej ligi okręgowej nasz drugi zespół zdobył trzy punkty, wygrywając z drużyną z Katowic. W zespole Zagłębia II wystąpiło kilku zawodników z kadry pierwszej drużyny.

Sosnowiczanie pierwszego i jedynego gola w pierwszej połowie zdobyli w 14. minucie, a jego autorem był Carl Stewart. Z całą pewnością udział w meczu zawodników z pierwszej drużyny był ogromnym wsparciem dla młodych graczy. Zespół Podlesianki to mocny przeciwnik, który zajmuje aktualnie piątą lokatę w tabeli. Drużyna gości mogła pochwalić się obecnością w składzie Seweryna Gancarczyka, który w przeszłości występował w takich drużynach, jak Lech Poznań, czy Górnik Zabrze.

Warto odnotować, że około 76. minuty na pozycji napastnika pojawił się nasz rezerwowy bramkarz, Michał Jewuła. Mimo tego, że przez całe spotkanie to zespół gospodarzy prowadził grę i był drużyną dominującą, zabrało nam skuteczności i wykończeń solidnie skonstruowanych akcji. Zwycięską bramkę na 2:1 w ostatnich minutach spotkania strzelił Hubert Sych, dając naszej drużynie zasłużone zwycięstwo.

- Jesteśmy zadowoleni, że 3 punkty zostały w Sosnowcu. Mieliśmy dużą pomoc z pierwszego zespołu i powinniśmy rozstrzygnąć mecz już w pierwszej połowie. Mieliśmy dwie świetne ku temu okazje, a tak w konsekwencji końcówka meczu była bardzo nerwowa - ocenia spotkanie trener, Łukasz Gajda.

Na trybunach nie zabrakło ważnych osobistości. Podczas meczu naszych zawodników bacznie obserwował Dariusz Dudek, trener pierwszej drużyny. Pojawili się również, Arkadiusz Chęciński, Prezydent Sosnowca, Marcin Jaroszewski, Prezes Zagłębia, Grzegorz Książek, Dyrektor Zarządzający oraz Robert Tomczyk, Dyrektor Sportowy. 

Zagłębie II Sosnowiec - LGKS 38 Podlesianka Katowice 2:1 (1:0)

Bramki dla Zagłębia II: Carl Stewart 14 minuta, Hubert Sych 90 minuta.

ZAGŁĘBIE II: Chorążka - Bieniek, Krachunov (61. Knap), Hałatek, Seedorf (45. Kłosek) - Ryndak (39. Szwed), Stewart, Sych, Babiarz (45. Karbowy), Słomka (50. Pisarek) - Radwanek (76. Jewuła). Trener: Michał FARKAŚ.

Galerię zdjęć z meczu można obejrzeć TUTAJ.