HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 23.10.2019

Raport meczowy Akademii

W miniony weekend młodzieżowe drużyny Zagłębia Sosnowiec walczyły na ligowych boiskach o punkty. Jak zakończyły się spotkania z udziałem podopiecznych naszej Akademii?

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL"  

- Dobry mecz całkowicie pod naszą kontrolą, zasłużenie wygraliśmy i dopisujemy sobie trzy punkty. Przed nami kolejne ważne spotkanie, do którego jak najlepiej musimy się przygotować - komentuje trener Łukasz Nadolny. 

 
Zagłębie Sosnowiec - TS Podbeskidzie 4:0 (2:0) 

Bramki: Nowak (asysta Łoziński), Kłosek (asysta Gurawski), Nowak (asysta Gurawski), Kaczmarek (asysta Łoziński). 

Skład: Koterwa, Łoziński, Łukomski, Zarzycki (35. Bucki), Kłosek (46. Pasieka), Paczos, Wiszniowski (46. Kiwior), Gurawski (80. Cebulski), Norberciak (75. Brzozowski), Nowak (80. Flacha), Kaczmarek. 

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL" 

- Mecz z ciężkim rywalem. Jednak to my kontrolowaliśmy grę o czym świadczą statystyki. W pierwszej połowie oddaliśmy siedem strzałów na bramkę, przy dwóch strzałach Górnika. Pierwszą połowę wygrywamy 1:0. Po przerwie dalej kontrolujemy grę. Mamy sytuacje, aby podwyższyć wynik i zamknąć mecz, niestety nie wykorzystujemy tego. Jeden mały błąd w naszych szeregach, wykorzystują to przeciwnicy i spotkanie kończy się remisem - komentuje trener Michał Pluta. 

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 1:1 (1:0) 

Bramka: Barć. 

Skład: Kędziora, Gocyk, Włodarski, Siemański, Miłek (70. Korfel), Krypciak, Chęciński (65. Kulesza), Strójwąs, Barć, Chechelski (70. Wocial), Miska (65. Majchrzak).  

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN. 

Poprawny mecz w naszym wykonaniu, zasłużone zwycięstwo w prestiżowym meczu, pracujemy dalej i czekamy na kolejnego przeciwnika - ocenia trener Rafał Sadowski. 

 
GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 1:2 

Bramki: Wołowiec (k), Kruk. 

Skład: Wałek, Serwatka, Rydz, Jaskulski, Płuciennik (84. Maciasz), Wołowiec (77. Gałka), Bała, Wybański (46. Kurnyta) , Kaim (73. Piwowarczyk), Kopka (58. Fijałkowski), Kruk (92. Szlachta). 

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA PŁN. 

- Obie drużyny miały w tym meczu swoje szanse jednak nie potrafiły wykorzystać żadnej z nich. My lepiej zaprezentowaliśmy się w drugiej połowie, stwarzając kilka sytuacji bramkowych - komentuje trener Marcin Paul. 

Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 0:0 

Skład: Siuta, Sraga, Uchnast, Włochowicz, Piątek, Klimczyk, Wybański, Dziedzic, Sałapatek, Lis, Kulawiak. 

Ponadto grali: Tarkowski, Baran, Celej, Łagan. 

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA 4 

Bez wątpienia najlepszy zespół w lidze, z którym potrafiliśmy grać jak równy z równym. Wynik gorszy od gry - komentuje trener Adam Baran. 

 
Zagłębie Sosnowiec - Stadion Śląski Chorzów 0:4 
Skład: Bijałd, Faroń, K.łydek, Domosławski, Pawelec, Sierka, Smok, Jarczyński, Wojdas, Walotek, F.Łydek. 

Ponadto grali: Wilk, Nawrot, Opalski, Winnicki, Szczepański. 

IV LIGA OKRĘGOWA C2 TRAMPKARZ GRUPA 2 

- Mecz, w którym byliśmy cały czas stroną prowadzącą grę i dyktowaliśmy warunki spotkania. Stworzyliśmy kilka sytuacji pod bramką przeciwnika, z czego część zamieniliśmy na bramki i dość pewnie wygraliśmy spotkanie. Pracujemy dalej i czekamy na następne spotkania w lidze - komentuje trener Adrian Zbroja. 

Zagłębie Sosnowiec - BKS Sarmacja Będzin 4:0 (2:0) 

Bramki: Kwaśniak (asysta Lech), Machnik (asysta Surlej), Surlej (asysta Fiba), Lech (asysta D. Blecharczyk). 

Skład: Zając, Jurkiewicz, Kwaśniak, Kubarek, Orczyk, Mularczyk, Mądry, Adamek, Jasiński, Lech, Płonka.  

Ponadto grali: Placzyński, Musiał, Fiba, Machnik, Szewczyk, Surlej, Blecharczyk D. 


II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK PROTRAINUP GRUPA PŁN. 

- Mecz całkowicie pod nasze dyktando, do poprawy zdecydowanie skuteczność. Poprawiamy mankamenty i czekamy na kolejnego rywala - komentuje trener Mariusz Majewski. 

 
Zagłębie Sosnowiec - UKS Raków Częstochowa 6:0 (3:0) 

Bramki: 2x Świątek (asysty Gaszewski, Dostał), Sz.Krawiec (asysta Gaszewski), Gajda (asysta Gaszewski), Sieczka (asysta Świątek), bramka samobójcza. 

Skład: Kołek, Mironowicz, Sz.Krawiec, B.Krawiec, Kraszewski, Świątek, Gajda, Gabor, Gaszewski. 

Ponadto grali: Sieczka, F.Nowak, Tobiczyk, Dostał, Kadłuczek. 

III LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA 4 

To był słaby mecz w naszym wykonaniu, pomimo iż w pierwszej połowie posiadaliśmy optyczną przewagę nad przeciwnikiem i gra toczyła się na jego połowie, to nie przekładało się na klarowne sytuacje do zdobycia bramki. Graliśmy wolno i zbyt indywidualnie, co w konsekwencji powodowało dużo strat piłki. Mieliśmy problemy z agresywnie grającym przeciwnikiem, byliśmy zbyt statyczni, nasze decyzje w tym dniu na słabym poziomie. Niestety ten mecz przegraliśmy przede wszystkim w sferze mentalnej, gdzie już przed meczem dopisaliśmy sobie 3 punkty. To dla nas lekcja pokory, wyciągamy wnioski i z pozytywną złością sportową przygotowujemy się do następnego meczu - komentuje po spotkaniu trener Piotr Tomsia. 

 
Stadion Śląski Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0) 

Bramka: Gut. 

Skład: Flak, Bochenek, Przebindowski, Opszański, Stolarski, Miśkiewicz, Augustyn, Rogacz, Świerad, Gut, Chatys, Mietelski, Madej. 

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 2 

- Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, w którym popełniliśmy zbyt wiele niewymuszonych błędów indywidualnych. Wyciągamy wnioski i czekamy na następne spotkanie ligowe - ocenia trener Kamil Krawczyk. 

 
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Sosnowiec 1:4 

Bramka: Wydrych. 

Skład: Radomski, Jankowski, Markiewicz, Wydrych, Jagieło, Kasprzyk, Nogaj oraz Kowalik, Król, Holewa, Nowak, Dróżdż, Tomaszewski, Miglus, Czarnecki. 

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 1 

-Rozegrane spotkanie o mistrzostwo ligi Orlika E2 grupy 1 z drużyną Górnik Sosnowiec zakończyło się zwycięstwem drużyny Zagłębiaków. Trener Miłosz Miśkiewicz po meczu był zadowolony z realizacji założeń przez swoich zawodników, jednak zwracał uwagę na niepotrzebną stratę bramek.  

 
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Sosnowiec 6:4 

Bramki: Hoksa, 3x Laskowski, Maligłówka, Sroka. 
Skład: Gerlich, Hoksa, Laskowski, Nowak, Pochopień, Sroka, Łasiński, Maligłówka. 

IV LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 2 

- Bardzo się cieszę z gry naszych zawodników ze względu na coraz większą świadomość oraz realizację założeń taktycznych. Nasza drużyna przez całe spotkanie dominowała nad przeciwnikiem - ocenia trener Dawid Rzepliński 

 
Piłkarz Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec 4:11 

Skład: Gerlich, Sroka, Żbikowski, Maligłówka, Dudziński, Łasiński, Banyś. 

Ponadto grali: Krawczyk, Słaboń, Szczepanik, Dutkiewicz. 

TURNIEJ W WIELUNIU ROCZNIKA 2009 

W ubiegłą niedzielę rocznik 2009 wziął udział w mocno obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wielunia. W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów, podzielonych na dwie grupy.  

W fazie grupowej Zagłębie zmierzyło się z SMS-em ŁódźParasolem Wrocław oraz ŁKS-em Łódź. W trzech rozegranych meczach po pechowych dwóch porażkach młodzi Zagłębiacy zdobyli trzy punkty, co skutkowało awansem do Ligi Europy, w której mieliśmy okazję zagrać z GKS-em Bełchatów (wygrana 5:1) oraz w meczu o 5 miejsce z SMS-em Łódź, którego pokonaliśmy wysoko 4:1. 

Skład: 

Kozak, Skręt, Matyja, Machowicz, Pasierb, Knapik, Pyryt, Tarnowski, Danowski, Matysik. 

Warto dodać, że królem strzelców całego turnieju został Oliwier Tarnowski. Wielkie brawa! 

Mimo nie najwyższego miejsca możemy być bardzo zadowoleni z turnieju. Mieliśmy okazję zmierzyć się z mocnymi rywalami i na ich tle ocenić potencjał zawodników. Mamy spory niedosyt, ponieważ oceniając turniej przez pryzmat umiejętności piłkarskich byliśmy zespołem, który powinien grać w fazie finałowej. Chłopcom należą się duże brawa za grę. 

Przy okazji bardzo dziękuję Trenerowi Krystianowi Jankiewiczowi za opiekę nad chłopcami podczas turnieju - komentuje trener Łukasz Walczak. 

SPARINGOWE GRANIE ROCZNIK 2011 

W weekend na obiekcie Zagłębia Sosnowiec rozegraliśmy sparing z drużyną Varsovia Warszawa. 
 
Wystąpiliśmy w dziewięcioosobowym składzie złożonym z: 
Oliwiera, Adama, Dominika, Kacpra, Alana, Gabrysia, Marcela, Oliwiera, Roberta. 
 
Pozytywne granie, duża liczba bramek, zaangażowanie obu drużyn oraz radość z gry, co dało nam rywalizacje na wysokim poziomie. Sparing na duży plus. Zbieramy doświadczenie i trenujemy dalej ocenia trener Krystian Jankiewicz. 

Rocznik 2011 nie zwalnia tempa! W weekend zorganizowane zostało również sparingowe granie.   Oprócz nas były jeszcze dwa zespoły: Czarni Sosnowiec oraz Zew Sosnowiec. 

Sobotnie popołudnie spędziliśmy na sportowo. Warunki pogodowe były bardzo dobre, co umożliwiło nam dużo grania. Była radość z każdej strzelonej bramki, uśmiech na twarzy, radość z gry w piłkę, czyli wszystko to co najważniejsze - komentują trenerzy: Krystian Jankiewicz oraz Patryk Kura. 

SPARINGOWE GRANIE ROCZNIK 2012 

W piątek późnym popołudniem, chłopcy zagrali sparing z goszcząca u nas drużyną Varsovia Warszawa. Bardzo zacięty mecz prowadzony w dobrym tempie, obfitujący w dużo składnych akcji, sytuacji podbramkowych i co najważniejsze bramek. Przez 1,5 h - graliśmy 3x 25 min - kibice cieszyli oko ładną grą obu drużyn. Na koniec wszyscy zmęczeni i uśmiechnięci stanęli do wspólnego zdjęcia.  

W sparingu brali udział: Antek, Nikoś, Kuba, Karol, Artur, Łukasz, Kaziu, Franek, Oliwier, Ksawery i Mirek. Trener Piotr Grabowski. 

W sobotę natomiast rocznik 2012 rozegrał kolejny mini turniej na własnym obiekcie. Zaproszone drużyny to: 2x Ruch ChorzówPogoń KrakówAP Wojkowice i 2 drużyny Zagłębia. Znowu widzieliśmy dużo walki, moc akcji i mnóstwo bramek, a co najważniejsze, szczęście na twarzach wszystkich zawodników biorących udział w turnieju. 

W turnieju udział wzięli: Antek, Nikoś, Kuba, Karol, Artur, Kaziu, Franek, Oliwier, Ksawery, Mirek, Adam, Szymon, Szymon, Wojtek, Igor, Filip, Filip, Alan, Szymon, Olek. Trenerzy Piotr Grabowski Przemysław Pytel. 

Po obu dniach chcemy podziękować rodzicom wszystkich drużyn za wsparcie i żywiołowy doping podczas naszych spotkań. 

WEEKEND ROCZNIKA 2013 

Jak wyglądał weekend u Skrzatów? 

Jak zwykle pracowicie :) 

W sobotę sparing w Olkuszu ze Słowikiem, a w niedzielę turniej halowy Jurajski Winter Cup pod Krakowem. 

Dużo pozytywnych emocji i przede wszystkim ciągła nauka komentuje trener Adrian Barański