Aktualności

#aktualności #wywiad #pierwsza drużyna

 23.10.2019

Dariusz Dudek: W 10-tkę graliśmy lepiej, niż w jedenastu

Na pomeczowej konferencji prasowej głos zabrali trenerzy obu drużyn, Dariusz Dudek oraz Ivan Djurdjević. - W 10-tkę graliśmy lepiej, niż w jedenastu - stwierdził opiekun sosnowiczan, który wziął na siebie odpowiedzialność za porażkę.

Dariusz Dudek (trener Zagłębia):

- Winę za porażkę biorę na siebie, popełniliśmy mnóstwo błędów. Pierwsza bramka to strata piłki, czyli można to skwitować prosto - młodość i brak doświadczenia. Druga bramka rzut karny. Po prostu błędy szkolne. W pierwszej połowie popełniliśmy błędy indywidualne, które spowodowały, że szybko przegrywaliśmy. W drugiej połowie dostaliśmy czerwoną kartkę i ten mecz dla nas się skończył. Chyba w10-tkę graliśmy lepiej, niż w jedenastu.

Ivan Djurdjević (trener Chrobrego):

- Sporo czasu czekaliśmy na taki mecz. To był jeden z najlepszych naszych meczów w sezonie. Po tym wszystkim nie zapominamy jednak, gdzie jesteśmy. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, ale twardo stąpamy po ziemi, myślimy już o meczu ze Stalą Mielec. Wykonaliśmy wszystkie zadania taktyczne i to zaowocowało zwycięstwem. Oliver Praznovsky nie był wytypowany do jedenastki, ale wziął na siebie odpowiedzialność i chwała mu za to. Takich ludzi potrzebujemy w Chrobrym.