HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 29.10.2019

Weekendowy raport Akademii

W ostatni październikowy weekend nasi podopieczni, którzy trenują na co dzień w Akademii im. Włodzimierza Mazura walczyli na boiskach o ligowe punkty. Sprawdźmy jak poradzili sobie młodzi Zagłębiacy.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL"  
- Pewne zwycięstwo. Mecz pod naszą kontrolą i zasłużenie wygrywamy. Przed nami wyjazd do Częstochowy na kolejny ciężki mecz ze Skrą - komentuje trener Łukasz Nadolny

Zagłębie Sosnowiec - KS Siódemka Tychy 6:1 (3:0) 
Bramki: Brzozowski (asysta Pisarek), 3x Gurawski (asysta Pisarek, Paczos, Halczuch), Michalski, Knap (asysta Chatys). 
Skład: Koterwa (46. Żuchowski), Łukomski (45. Pasieka), Knap, Zarzycki, Halczuch, Paczos, Chatys, Gurawski, Pisarek (45. Korfel), Brzozowski (46. Michalski), Popczyk (60. Cebulski). 

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL" 
- Mecz bez większych emocji. Przeciwnicy wykorzystali nasz jeden nie błąd, a "wielbłąd" - komentuje trener Michał Pluta

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 1:0
Skład: Kędziora, Gocyk, Siemański, Włodarski, Miłek, Krypciak, Strójwąs, Chęciński, Barć, Miska, Chechelski.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN. 
- Niestety przegrywamy mecz. Jest to dla nas cenna lekcja, z której jak najszybciej wyciągniemy wnioski. Pracujemy dalej i szykujemy się do kolejnego spotkania - ocenia trener Rafał Sadowski

Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 2:3
Bramki: Wołowiec (k), Płuciennik (asysta Serwatka). 
Skład: Dubielak, Serwatka, Rydz, Jaskulski (81. Szlachta), Płuciennik (89. Manterys), Wołowiec, Bała, Wybański (46. Gałka), Kaim (70. Maciasz), Fijałkowski (77. Piwowarczyk), Kruk. 

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA PŁN. 
- Pewne zwycięstwo w jedenastej kolejce odniosła nasza drużyna, pokonując na wyjeździe zespół Siódemki Tychy. Wynik cieszy, jednak my od siebie wymagamy coraz więcej, zwłaszcza w aspekcie operowania piłką, wyprowadzania jej od tyłu oraz podejmowania właściwych decyzji - komentuje trener Marcin Paul

KS Siódemka Tychy - Zagłębie Sosnowiec 0:6 
Bramki: 2x Dziedzic, 2x Sałapatek, Celej, Wybański. 
Skład: Siuta, Sraga, Uchnast, Tarkowski, Piątek, Klimczyk, Wybański, Dziedzic, Sałapatek, Lis, Kulawiak. 
Ponadto grali: Olbryś, Baran, Celej, Łagan, Włochowicz. 

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA 4 
- Na pewno byliśmy zespołem dłużej utrzymującym się przy piłce z optyczną przewagą, z której niestety nic nie wynikało. Brakuje ostatniego dogrania i stworzenia sobie 100% sytuacji. Pracujemy dalej - komentuje trener Adam Baran

Unia Kosztowy - Zagłębie Sosnowiec 1:0 
Skład: Bijałd, Domosławski, Pawelec, Szczepański, Smok, Wojdas, Jarczyński, Barczyk, Walotek, Wilk, Winnicki, F. Łydek, K. Łydek, Majcherczyk, Opalski. 

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ 
- Bardzo dobrze rozpoczęliśmy mecz prowadząc grę i strzelając bramkę na jeden do zera. Mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki, wiedzieliśmy, że zespół przeciwnika posiada w swoim składzie zawodników o zdecydowanie lepszych warunkach fizycznych, które w tym meczu skrupulatnie wykorzystywał. Nie potrafiliśmy wykorzystać naszych wielu sytuacji, a przeciwnik skutecznie nas kontrował. W tym meczu przeciwnik posiadał w swoim składzie zawodnika, z którym nasz zespół nie potrafił sobie poradzić. Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki - ocenia trener Grzegorz Bąk

Zagłębie Sosnowiec - Unia Racibórz 3:6 
Bramki: Blacharczyk, Zawojski, Żądło. 
Skład: Król, Kabała, Szewczyk, Ściera, Poradowski, Żądło, Surlej, Blacharczyk, Adamek, Zawojski, Machnik, Trebacz, Fiba, Blacharczyk,Musiał, Kwaśniak. 

IV LIGA OKRĘGOWA C2 TRAMPKARZ GRUPA 2 
- Mecz pod pełną kontrolą. pełna realizacja założeń taktycznych, co przynosi nam wysokie zwycięstwo - komentuje trener Adrian Zbroja

MKS Poręba - Zagłębie Sosnowiec 0:12 (0:3) 
Bramki: 3x Lech, 2x Chałupczak, 2x Jasiński, 2x Machnik, Trębacz,Płonka, Kadłuczek. 
Skład: Placzyński, Płonka, Mularczyk, Kubarek, Orczyk, Chałupczak, Fiba,Trębacz, Dostał, Lech, Jasiński. 
Ponadto grali: Poradowski, Mądry,Machnik, Kadłuczek. 

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK PROTRAINUP GRUPA PŁN. 
- Wracamy do Sosnowca z zerowym dorobkiem punktowym, ale bogatsi o wielkie doświadczenie. Chłopcy udowodnili na boisku, że są w stanie bez żadnych kompleksów rywalizować z najlepszymi zespołami w swojej kategorii wiekowej.Duże słowa uznania za jakość gry, walkę i zaangażowanie dla całego zespołu, a do pełni szczęścia zabrakło jedynie zimnej krwi pod bramką przeciwnika - komentuje trener Mariusz Majewski

RKS Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (2:0) 
Bramka: Tobiczyk (asysta Kraszewski).  
Skład: Zając, Domin, Sz.Krawiec, Mironowicz, Kraszewski, Gaszewski, Jurkiewicz, Tobiczyk, Świątek. 
Ponadto grali: B.Krawiec, Gabor, Kapera. 

IV LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK GRUPA 1 

- Wysoka wygrana cieszy. Gratulacje dla wszystkich zawodników. Walczymy o awans do III ligi, przed nami mecz barażowy. Brawa! - ocenia po meczu trener Wojciech Sączek

Zagłębie Sosnowiec - Sarmacja Będzin 12:1 
Bramki: 3x Kraszewski, 2x Rajski, 3x Gaszewski, 2x Świątek, Grochowski, Gajda. 
Skład: Kołek, Krawiec Szymon, Przebindowski, Sieczka, Kraszewski, Kapera, Gaszewski, Szwed, Świątek. 

III LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA 4 
Początek spotkania to przewaga drużyny gości, lecz nasza dobra organizacja gry w obronie uchroniła nas przed stratą bramki. Z każdą minutą na boisku osiągaliśmy równowagę w grze i w końcu udokumentowaliśmy to zdobyciem gola. W samej końcówce pierwszej połowy tracimy bramkę po dużym błędzie naszego zawodnika. Druga połowa stała na dobrym poziomie piłkarskim. Gra była otwarta i to my przeprowadziliśmy akcje meczu gdzie nasz zawodnik Igor Świerad strzelił bramkę stadiony świata! - komentuje po spotkaniu trener Piotr Tomsia

Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 2:1 (1:1) 
Bramki: Stolarski, Świerad. 
Skład: Flak, Knapik, Przebindowski, Opszański, Stolarski, Miśkiewicz, Augustyn, Rogacz, Świerad, Gut, Chatys, Tarnowski. 

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 1 
Wygrywamy dużą ilością bramek w meczu, w którym rywal nie zawiesił poprzeczki zbyt wysoko - komentuje spotkania trener Łukasz Walczak

Zagłębie Sosnowiec - Przemsza Siewierz 22:3  
Skład: Kozak, Radomski, Król, Tomaszewski, Markiewicz, Mierzwiński, Machowicz, Wydrych, Holewa, Nogaj. 

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 2 
Cieszy zwycięstwo na trudnym terenie i momentami dobra gra, jednak ciągle musimy pracować, aby jakość naszej gry była utrzymana przez całe spotkanie - ocenia trener Kamil Krawczyk

Akademia 2012 Jaworzno - Zagłębie II Sosnowiec 3:5 
Bramki: 3x Matyja, Pasierb, Danowski. 
Skład: Lukoszek, Skręt, Jankowski, Pasierb, Matyja, Danowski, Matysik oraz Jagieło, Dróżdż. 

SPARINGOWE GRANIE ROCZNIK 2011 
W weekend na obiekcie Zagłębia Sosnowiec zorganizowane zostało sparingowe granie. Oprócz nas były jeszcze trzy zespoły takie jak: Rozwój KatowiceJuventus Academy Piekary Śląskie oraz Czarni Sosnowiec 

Wystąpiliśmy w składzie: 
Oliwier, Adam, Dominik, Alan, Gabryś, Borys, Marcel, Jeremi, Kacper 

Sobotni czas spędziliśmy na sportowo. Warunki pogodowe bardzo dobre, co umożliwiło nam dużo grania. Była radość z gry w piłkę oraz dużo uśmiechu na twarzy. Na boisku zacięta rywalizacja połączona z dużą ilością strzelonych bramek. Trenujemy, gramy oraz zdobywamy doświadczenie, aby podnosić swoje umiejętności - komentuje trener Krystian Jankiewicz

SPARINGOWE GRANIE ROCZNIK 2012 
Pierwsze sukcesy rocznika 2012. 

Dwie drużyny z rocznika 2012, wzięły udział w eliminacjach do Turnieju Tymbarka, które odbyły się na stadionie Czarnych Sosnowiec. W fazie grupowej drużyna A zmierzyła się z rocznikiem Zagłębia Sosnowiec 2013 Orłem Sosnowiec i oba mecze wygrała pewnie awansując do finału. Drużyna B rocznika 2012 miała natomiast w grupie Zew Kazimierz Czarnych Sosnowiec i też po emocjonujących meczach znalazła się w finale. W bratobójczym finale lepsza okazała się drużyna A i to ona pojedzie w przyszłym roku na finał wojewódzki, który odbędzie się na Stadionie Śląskim. Gratulacje wszystkim drużynom Zagłębia, które brały udział w tych rozgrywkach! 

Drużyna A grała w składzie: Karol, Artur, Kuba, Nikoś, Mirek, Franek, Kazik, Antek. Trener Piotr Grabowski.
Drużyna B grała w składzie: Szymon K, Szymon G, Igor, Filip Ż, Filip B, Wojtek, Alan, Olek i Marcel. Trener Przemysław Pytel

W niedzielę natomiast rocznik 2012 zagrał w drugim etapie Ekstraligi Talentów w Chełmku. Zagłębiacy rozegrali aż 9 spotkań, co przełożyło się na ponad 100 minut grania. Zagłębie reprezentowali: Karol Szczepek, Nikodem Staroń, Szymon Grzywiński, Mirek Drożniak, Kuba Jaworski, Artur Machnik, Franek Leśniak, Franek Sawczyn, Alan Cieśla, Antek Baran.

Wśród drużyn z jakimi Zagłębie się mierzyło, znalazły się: UKS AP 21, Wisła Kraków, Słowik Olkusz, Górnik Zabrze, AP Team Gliwice, Sandecja Nowy Sącz, Unia Oświęcim, Cracovia Andrychów oraz Dunajec Nowy Sącz. 

- Turniej pokazał, że w chłopcach drzemie duży potencjał, ale dalej należy sumiennie pracować na treningach nad nauką i doskonaleniem poszczególnych elementów - ocenia trener Przemysław Pytel.

WEEKEND ROCZNIKA 2013 

Jak zwykle aktywny weekend. W sobotę super sparingowe granie w Tychach, na nowo powstałej SMS Arena, a w niedzielę totalny luz, czyli gra podwórkowa, jak za starych dobrych czasów - relacjonuje trener Adrian Barański.