HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 30.10.2019

Wszystkie siły skierowane na Mielec

Trwają przygotowania do niedzielnego meczu wyjazdowego Zagłębia ze Stalą Mielec. Sosnowiczanie intensywnie trenują, swoje zajęcia będą mieć także w piątek, czyli w Dzień Wszystkich Świętych.

- Zajęcia prowadzone są bez zakłóceń, w Mielcu chcemy zagrać dobre spotkanie i zdobyć punkty. Po meczu sobotnim z Chojniczanką chłopcy mieli trochę więcej wolnego, by mogli odwiedzić groby swoich najbliższych. W piątek, czyli w Dzień Wszystkich Świętych normalnie trenujemy, więc nie będą mieli na to specjalnie czasu - zaznacza trener Dariusz Dudek.

Szkoleniowiec Zagłębia miał problem z kontuzjami, wszystkie zmiany dokonane w trakcie spotkania z Chojniczanką były wymuszone urazami graczy. Sytuacja wraca jednak do normy, co prawda pod lekkim znakiem zapytania stoi występ Matko Perdijcia, ale całkowicie zdrowy jest już Fabian Piasecki, najskuteczniejszy snajper sosnowiczan (7 goli). Z kolei Płamen Kraczunow dochodzi do siebie po lekkim urazie mięśnia przywodziciela i od czwartku rozpocznie normalne treningi.

Dodajmy, że od dawna rehabilitację przechodzi Michał Góral, który miał operowane więzadła krzyżowe, z kolei Dawid Ryndak złamał w meczu rezerwy 4. kość śródstopia i w tym roku już nie zagra.

W defensywie trener Dudek przećwiczył wariant gry z Rafałem Grzelakiem na środku obrony i Quentinem Seedorfem na lewej stronie, Tak właśnie Zagłębie grało w drugiej połowie spotkania z ekipą z Chojnic, gdy w przerwie zakończył grę Kraczunow.

Do Mielca zespół wyjedzie w sobotę po południu, po treningu i obiedzie w klubowej restauracji "3Kolory".

Przypominamy, że spotkanie ze Stalą rozpocznie się o godz. 17:00, a dla naszych kibiców przygotowaliśmy transmisję radiową GadaBudy.