HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice

 31.10.2019

Delegacja klubu odwiedziła groby zasłużonych Zagłębiaków

Delegacja Zagłębia Sosnowiec na czele z Leszkiem Baczyńskim, prezesem honorowym klubu, zapaliła znicze na grobach zasłużonych piłkarzy, trenerów, działaczy, a także kibiców.

To już tradycja, ze przed Dniem Wszystkich Świętych przedstawiciele Zagłębia odwiedzają groby  zasłużonych piłkarzy, trenerów, działaczy i kibiców, którzy tworzyli historię sosnowieckiego klubu. Leszek Baczyński w towarzystwie m.in. Jarosława Jądera, byłego zawodnika, trenera, klubowego historyka zapalili znicze m.in. na grobie Krzysztofa Szatana (były prezes i właściciel Zagłębia) na cmentarzu w Gołaczewach (koło Wolbromia), Jerzego Wyrobka (były trener Zagłębia) w Chorzowie, Włodzimierza Mazura w Sosnowcu-Milowicach. 

Ponadto w Sosnowcu odwiedzono miejsca ostatniego spoczynku Włodzimierza Śpiewaka, Henryka Studenckiego, Czesława Uznańskiego, Jana Romanowicza, Witolda "Gigi" Majewskiego, Romana Bazana i Artura Srogi. Ten ostatni był zasłużonym kibicem sosnowieckiego klubu. 

Odwiedzanie grobów przed świętem zmarłych to już tradycja pielęgnowana od wielu lat w Zagłębiu. Klub pamięta o tych, którzy pracowali na jego chwałę, ale już nie ma ICH wśród nas.

ZAGŁĘBIE PAMIĘTA!