HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 12.11.2019

Udany weekend Akademii

Za nami weekend pełen emocjonujących spotkań za sprawą podopiecznych naszej Akademii. Młodzi Zagłębiacy zbliżając się do końca rundy jesiennej wywalczyli sporo awansów w swoich ligach. Wielkie brawa!

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL"  

- Szkoda meczu, ponieważ zagraliśmy bardzo dobrą pierwsza połowę. Jednak nie da się wygrać, grając dobrze tylko przez jedną część spotkania. Pracujemy dalej i przygotowujemy się do następnego meczu w Bielsku - komentuje trener Łukasz Nadolny. 

 
Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 2:4 (1:0) 

Bramki: Halczuch (asysta Chatys), Lipkiewicz (asysta Pasieka). 

Skład: Koterwa, Łukomski, Zarzycki, Pasieka, Płochocki (65. Brzozowski), Paczos, Chatys, Kaczmarek (85. Michalski), Halczuch, Norberciak (75. Flacha), Nowak (85. Lipkiewicz). 

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN. 

Wygrywamy mecz i pracujemy dalej - ocenia trener Rafał Sadowski. 

 
Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 1:2 

Bramki: 2x Szlachta (asysta Wybański, Wołowiec). 

Skład: Wałek, Serwatka, Szlachta, Jaskulski, Płuciennik, Wołowiec (85. Kurnyta), Bała, Wybański (60. Rydz), Piwowarczyk (46. Kaim), Fijałkowski (55. Krawczyk), Kruk. 

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA PŁN. 

- W trzynastej kolejce drużyna Zagłębia Sosnowiec zremisowała w derbach na wyjeździe z GKS -em Katowice 2:2. Mecz szczególnie w pierwszej połowie stał na niezłym poziomie. Dobrze operowaliśmy piłką, stwarzając sobie sytuacje do zdobycia bramek. Udało się wykorzystać dwie z nich, niestety nie ustrzegliśmy się prostych błędów w obronie - komentuje trener Marcin Paul. 

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 2:2 

Bramki: Dziedzic, Sałapatek. 

Skład: Siuta, Sraga, Włochowicz, Tarkowski, Celej, Piątek,  Wybański, Dziedzic,  Sałapatek,  Uchnast, Kulawiak. 

Ponadto grali: Baran, Barczyk, Łagan. 

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA 4 

Pełna dominacja w każdym elemencie gry. Tworzyliśmy bardzo dużo sytuacji podbramkowych i pewnie pokonaliśmy zespół z Siemianowic - komentuje trener Adam Baran. 

Zagłębie Sosnowiec - Siemianowice Śląskie 8:0 
Bramki: 2x Jarczyński, 2x Winnicki, 2x Domosławski, Wojdas, Faroń 
Skład: Bijałd, Domosławski, Pawelec, Szczepański, Smok, Wojdas, Jarczyński, Faroń, Walotek, Wilk, Winnicki, F. Łydek, K. Łydek, Majcherczyk, Opalski. 

IV LIGA OKRĘGOWA C2 TRAMPKARZ GRUPA 2 

- W pierwszej połowie byliśmy zespołem lepiej zorganizowanym, czego efektem była bramka. Po przerwie mecz się wyrównał i obie drużyny mogły strzelić gole. Zawodnicy dobrze zrealizowali założenia przedmeczowe czego efektem jest zwycięstwo na trudnym terenie - komentuje trener Adrian Zbroja. 

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1) 

Bramka: F.Blecharczyk (asysta Fiba)  

Skład: Król, Płonka, Poradowski, Chałupczak, Mironowicz, D.Blecharczyk, Fiba, Zawojski, Musiał, F.Blecharczyk, Surlej. 

Ponadto grali: Placzyński, Moroń, Machnik, Jurkiewicz, Adamek, Trębacz. 

- Mecz, który przegraliśmy przez naszą nieskuteczność. Przez całe spotkanie stworzyliśmy wystarczającą liczbę sytuacji by spokojnie go wygrać. Niestety w ostatniej minucie rywale wyrównali i doprowadzili do rzutów karnych, które lepiej wykonywali przeciwnicy. Szkoda, bo przez cały sezon nie przegraliśmy spotkania, a o awansie decydowały rzuty karne, które zawsze są loterią. Musimy dalej ciężko pracować i nauczyć się dobić przeciwnika, gdy jest ku temu okazja, by taka sytuacja już więcej się nie powtórzyła - komentuje trener Adrian Zbroja.  

Zagłębie Sosnowiec - FC Będzin 2:2 (2:1) karne 0:2 

Bramki: Lech, Machnik. 

Skład: Placzynski, Szewczyk, Poradowski, Kubarek, Orczyk, Mądry, Moroń, Kadłuczek, Dostał, Lech, Jasiński. 

Ponadto grali: Król, Chałupczak, Fiba, F.Blecharczyk, Machnik, Surlej, Jurkiewicz. 

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK "PROTRAINUP" GRUPA PŁN. 

- W ostatnich kolejkach trafiamy na przeciwników bardzo zmotywowanych na mecz z nami. Jest to bardzo dobre pod kątem rozwoju naszych zawodników, którzy w każdym spotkaniu muszą się bardzo mocno zmęczyć, aby osiągnąć pozytywny wynik. W sobotę Rozwój rozegrał świetne zawody i po raz kolejny musieliśmy gonić wynik. Chwała chłopkom, że po raz kolejny dwa razy dogoniliśmy rywala i mecz zakończył się remisem, który dał nam bardzo ważny w kontekście dalszego rozwoju naszych zawodników, awans do I ligi wojewódzkiej. W tym miejscu chciałbym podziękować i pogratulować wszystkim zawodnikom oraz całemu sztabowi szkoleniowemu za sukces jakim jest awans do najwyżej ligi w województwie - komentuje trener Mariusz Majewski. 

 
Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec 2:2 1:0 

Bramki: Gabor (as. B.Krawiec), Sz.Krawiec (as. Świątek). 

Skład: Kołek, Domin, Sz.Krawiec, Kapera, B.Krawiec, Świątek, Kraszewski,Tobiczyk, Gaszewski. 

Ponadto grali: Gajda, Gabor. 

IV LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK GRUPA 1 

To był mecz do jednej bramki. Od początku spotkania osiągnęliśmy nad przeciwnikiem dużą przewagę. W pierwszych minutach spotkania mieliśmy kilka wyśmienitych sytuacji do zdobycia bramki, lecz skuteczność w tym pozostawiała wiele do życzenia, dlatego pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem. Druga połowa to już miażdżąca przewaga nad przeciwnikiem i multum sytuacji z których wykorzystaliśmy również tylko 3 - ocenia po meczu trener Wojciech Sączek. 

 
Przemsza Siewierz - Zagłębie Sosnowiec 1:6 (0:3) 

Bramki: 3x Gaszewski, 2x Sz.Krawiec, Grochowski. 

Skład: Flak, Domin, Gabor, Gajda, Gaszewski, Sz.Krawiec, B.Krawiec, Sieczka, Przebindowski, Kołek, Grochowski, Kraszewski, Strózik. 

III LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA 4 

Od początku meczu to my prowadziliśmy grę, a przeciwnik skupił się na grze z kontry. Gdy wydawało się, że w końcu udokumentujemy swoja przewagę zdobyciem bramki, głupia strata w środku pola, szybki atak drużyny gospodarzy i tracimy gola. Po stracie bramki konsekwentnie gramy mając przewagę nad przeciwnikiem. W drugiej połowie po strzeleniu dwóch bramek wychodzimy na prowadzenie. Gdy wydawało się, że już w tym meczu nie może się nic zdarzyć następuje kolejny głupi faul i po rzucie wolnym tracimy bramkę. Po wznowieniu gry kolejny raz przeciwnik strzela nam bramkę tym razem z rzutu rożnego. To był mecz, gdzie zabrakło nam mądrości i dojrzałości boiskowej, drobne detale zaważyły, że nie odnieśliśmy w tym meczu zwycięstwa a co za tym idzie straciliśmy szansę na awans do wyższej klasy rozgrywkowej - komentuje po spotkaniu trener Piotr Tomsia. 

 
SMS Ruda Śląska - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:0) 

Bramki: Stolarski, Augustyn. 

Skład: Flak, Knapik, Przebindowski, Opszański, Stolarski, Augustyn, Rogacz, Świerad, Gut, Chatys, Pyryt, Mietelski. 

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 1 

Poprawny mecz w naszym wykonaniu. Przeciwnik przez cały mecz ustawiony bardzo nisko, przez co mieliśmy w tym meczu spore problemy z tworzeniem sytuacji bramkowych. Szkoleniowo przede wszystkim dobre doświadczenie pod względem fazy budowania gry - komentuje spotkania trener Łukasz Walczak. 

 
Zagłębie Sosnowiec - Sarmacja Będzin 8:1 

Bramki: 4x Tarnowski, 2x Wydrych, Pasierb, Matyja. 

Skład: Radomski, Skręt, Matyja, Machowicz, Pasierb, Danowski, Tarnowski, Król, Wydrych, Markiewicz, Mierzwiński. 

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 2 

- Brawa dla zespołu za realizację założeń przedmeczowych oraz przekonujące zwycięstwo okraszone dużą ilością zdobytych bramek - ocenia trener Kamil Krawczyk. 

 
CKS Czeladź - Zagłębie Sosnowiec 3:16 

Bramki: 5x Nogaj, 5x Tomaszewski, 3x Holewa, Miglus, Nowak, Jagieło. 

Skład: Kozak, Jankowski, Kasprzyk, Nowak, Miglus, Jagieło, Nogaj oraz Kowalik, Holewa, Tomaszewski, Smorąg. 

SPARINGOWE GRANIE ROCZNIK 2011 

W weekend na obiekcie Kolejarza w Katowicach rozegraliśmy sparing z drużyną GKS Katowice.
 Duża liczba bramek, zaangażowanie obu drużyn, rywalizacje na wysokim poziomie. Sparing na duży plus. Zbieramy doświadczenie i trenujemy dalej komentuje trener Krystian Jankiewicz

SPARINGOWE GRANIE ROCZNIK 2012 

Rocznik 2012 w weekend brał udział w turnieju organizowanym przez Bieruńską Akademię Piłkarską GOL. Bardzo dobrze zorganizowany turniej, w którym brało udział 6 drużyn. Drużyna zagrała 5 spotkań i wypadła w nich bardzo dobrze pod względem sportowym. Tradycyjnie dużo składnych akcji, bramek, walki na całym boisku i radości u zawodników. to zobaczyliśmy na turnieju. Podziękowania dla rodziców za gorący doping, który zagrzewał chłopaków do walki. 

Skład drużyny, która brała udział w porannych rozgrywkach: Karol, Nikoś, Antek, Oliwier, Olek, Franek, Artur, Ksawery, Łukasz, Mirek. Trener Piotr Grabowski

Rocznik 2012 grupa B rozegrał w niedzielę 5 meczów (70 minut) na turnieju w Bieruniu. Chłopcy zagrali z pomysłem, zaangażowaniem, a ich gra mogła się podobać. Widać było, że wyciągają wnioski z poprzednich meczów oraz że stosują uwagi nakreślone przez trenera. Cieszy poziom jaki drużyna zaprezentowała oraz postępy zarówno indywidualne jak i zespołowe jakie poszczególni zawodnicy poczynili.

W turnieju udział wzięli Adam, Marcel, Szymon, Filip, Wojtek, Olek, Filip, Igor, Alan. Trener Pytel Przemysław

WEEKEND ROCZNIKA 2013 

Turniej i dwa sparingi - tak wyglądał weekend w wykonaniu Skrzatów. 
W sobotę zagraliśmy w turnieju halowym w Bieruniu, a w niedzielę w hali naszej szkoły sportowej podejmowaliśmy rówieśników z klubów partnerskich AP MGHKS Bolesław Bukowno oraz Akademia Sportu Wojkowice
Dużo grania, głównym celem było nabywanie niezbędnego doświadczenia - komentuje Adrian Barański