HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 13.11.2019

Wystartowaliśmy z "Jedenastką Miesiąca"

Nasz region ma fantastyczny potencjał ludzki. W ramach projektu "Jedenastka Miesiąca", który będzie miał charakter cykliczny, odwiedzamy szkoły i przedszkola Zagłębia Dąbrowskiego!

Pierwszy etap projektu, dzięki któremu chcemy zachęcić najmłodszych mieszkańców naszego regionu do aktywnego i zdrowego trybu życia, rozpoczął się we wtorek. Przedstawiciele Akademii Zagłębia Sosnowiec odwiedzili dwie sosnowieckie szkoły: Szkołę Podstawową nr 6 im. Juliusza Słowackiego oraz Sportową Szkołę Podstawową nr 17. Podczas obu wizyt mieliśmy ogromną przyjemność opowiedzieć o naszym Klubie dzieciom z klas I-III i zaprosiliśmy je na dzień otwarty Akademii Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura.

Każdy uczeń otrzymał od nas ulotkę informacyjną, a także drobny upominek. W poniedziałek 9 grudnia nasi trenerzy będą czekali przy ul. Kresowej na wszystkie dzieci z roczników 2010, 2011, 2012 i 2013, które lubią sport i dobrą zabawę. Trening piłki nożnej odbędzie się w hali przykrytej balonem, więc nie przeszkodzi nam ani deszcz, ani śnieg.

Dlaczego "Jedenastka Miesiąca"? Bo w każdym cyklu odwiedzimy 11 placówek. W listopadzie spotkamy się z dziećmi i nauczycielami w 11 szkołach Sosnowca. Już w czwartek pojedziemy do Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 45. 

W zdrowym ciele zdrowy duch!