HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 18.11.2019

Poznajmy się bliżej

Zmiana Zarządu Fundacji Akademii Zagłębia Sosnowiec

Jak już informowaliśmy Państwa, w  dniu 15 listopada 2019 roku do Społecznego Zarządu Fundacji Akademia Piłki Nożnej Zagłębie Sosnowiec decyzją Rady powołani zostali: na stanowisko Prezesa Fundacji Pan Robert Tomczyk, na stanowisko Wiceprezesa Fundacji Pan Łukasz Girek.

Pomimo to że otrzymaliście Państwo informację o zmianach niemalże natychmiast, chcemy przybliżyć Wam obie postaci Panów Prezesów.

Robert Tomczyk jest absolwentem Politechniki Śląskiej z tytułem mgr inż. w kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, specjalizacja Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Po zakończeniu studiów dokształcał się w szkole językowej Solemar na Sycylii, którą ukończył z dyplomem pozwalającym na nauczanie języka włoskiego. Ukończył również z wyróżnieniem kurs trenerski UEFA B. Następnie przez wiele lat pracował w międzynarodowych korporacjach w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Nowy prezes Akademii Zagłębia Sosnowiec od 2015 roku zajmował się transakcjami zawodników na rynku piłkarskim. Dzięki temu kontrakty z Zagłębiem Sosnowiec podpisali tacy futboliści jak Żarko Udovicic, Matko Perdijic, Dawid Ryndak, Dimitar Vezalov i Sebastian Milewski. W lipcu 2017 roku Robert Tomczyk rozpoczął w Zagłębiu Sosnowiec pracę w charakterze scouta oraz osoby odpowiedzialnej za opiekę nad zawodnikami zagranicznymi. Efektem tych działań było sprowadzenie do naszego Klubu Konrada Wrzesińskiego, Arkadiusza Jędrycha, Calluma Rzoncy, Alexandre Cristovao oraz Kacpra Radkowskiego. Prezes Tomczyk, w styczniu 2019 roku, objął w naszym klubie stanowisko Dyrektora Sportowego. Warto Dodać że nasz nowy Prezes ma za sobą zawodniczą przygodę z piłką nożną którą rozpoczął w Górniku Sosnowiec, następnie reprezentował barwy kilku innych klubów z naszego regionu.

Łukasz Girek jest absolwentem Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach z tytułem magistra ekonomii i specjalizacją w zakresie Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych. Po zakończeniu studiów nowy wiceprezes Akademii Zagłębia Sosnowiec dodatkowo edukował się w Wyższej Szkole Oficerskiej w Poznaniu i West Kent College w Anglii. Karierę zawodową rozpoczął w Sądzie Rejonowym w Będzinie, a następnie przez wiele lat pracował w międzynarodowych i polskich korporacjach, w branży farmaceutycznej i FMCG. Od 2012 roku Łukasz Girek współpracował z małopolską Akademią Piłkarską Mam Talent i projektem skautingowym APMT Polska, gdzie był odpowiedzialny m.in. za współpracę międzynarodową i ogólnopolską. Od lutego bieżącego roku Łukasz Girek jest menadżerem naszej Akademii i pomysłodawcą oraz koordynatorem takich projektów jak Zagłębie Talentów i Zagłębie Dąbrowskie. Nowy wiceprezes Akademii na swój pierwszy w życiu trening piłkarski, oczywiście w Zagłębiu Sosnowiec, poszedł w wieku 10 lat, a następnie dostał się do   grupy naborowej prowadzonej przez trenera Jarosława Jądera. Kolejne szczeble szkolenia, aż do wieku seniora, przeszedł już w Sarmacji Będzin i RKS Grodziec Będzin.

Jak wyjaśnił nam Wiceprezes Zarządu Zagłębie S.A., Łukasz Kozakowski: Pan Robert Tomczyk będzie poza sprawami bieżącymi odpowiedzialny za współpracę pomiędzy pierwszym zespołem a Akademią, natomiast Pan Łukasz Girek będzie odpowiedzialny za poprawę efektywności oraz współpracy w samej Akademii, a także odpowiednią współpracę z rodzicami.