HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 19.11.2019

Dawid Ryndak wrócił do treningów

Po wyleczeniu poważnej kontuzji do treningów wrócił Dawid Ryndak. Wychowanek Zagłębia uczestniczył we wtorkowych zajęciach, które odbyły się w godzinach południowych na bocznym boisku.

Przypomnijmy, że Dawid Ryndak złamał czwartą kość śródstopia w meczu drużyny rezerwowej i ostatnio przechodził intensywnie okres rekonwalescencji. Po jej zakończeniu wrócił do zajęć z drużyną, jednak nie trenuje jeszcze na maksimum możliwości, uczestnicząc tylko w niektórych ćwiczeniach. Mało realny jest scenariusz, że "Denwer" wybiegnie w sobotę na boisko w Grudziądzu.

Dawid nie próżnował w trakcie rekonwalescencji po złamaniu kości śródstopia. Przy okazji ostatnich dwóch meczów wcielił się w rolę komentatora "GadaBudy", fachowo komentując wydarzenia boiskowe. Być może w przyszłości, po zakończeniu czynnej kariery zawodniczej, Ryndak zostanie komentatorem sportowym.

Na liście piłkarzy niezdolnych do gry nadal pozostają Michał Góral i Piotr Polczak. Ten pierwszy jest po operacji więzadeł krzyżowych, z kolei Polczak leczy uraz mięśnia dwugłowego. Góral powinien od początku przygotowań zimowych trenować z drużyną, podobnie jak Polczak.

W przedostatniej tegorocznej kolejce Fortuna 1 Ligi sosnowiczanie zagrają w Grudziądzu (początek godz. 16:00). W pierwszym spotkaniu ulegliśmy Olimpii 0:1, teraz będzie okazja do rewanżu, jak również zmazania bielskiej plamy...