HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 20.11.2019

Podsumowanie rundy jesiennej Akademii

Podopieczni Akademii Zagłębia rozegrali swoje ostatnie ligowe spotkania. Niektórzy wspięli się po ligowej drabinie, inni utrzymali miejsca na aktualnym poziomie rozgrywkowym. Mamy wiele powodów do dumy!

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL"  

- Mecz toczony w dobrym tempie, agresywny, z duża ilością dobrych akcji. Niestety błędy indywidualne spowodowały stratę bramek - komentuje trener Łukasz Nadolny. 

 
Rekord Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:0) 

Bramki: Popczyk (asysta Kaczmarek), Popczyk (asysta Barć). 

Skład: Czyż, Płochocki, Knap, Chęciński, Łukomski, Wiszniowski, Paczos (60. Chatys), Kiwor (45. Barć), Norberciak (45. Pisarek), Kaczmarek (70. Gurawski), Nowak, (45. Popczyk). 

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA PŁN. 

Kończymy poprawną rundę pod kątem pracy, rozwoju i wyniku w naszym wykonaniu. Wyznaczyliśmy sobie właściwy kierunek, którego nie zamierzamy zmieniać - ocenia trener Rafał Sadowski. 

 
Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa 0:0 

Skład: Dubielak, Rydz, Szlachta, Serwatka, Bała, Kaim (65. Piwowarczyk), Jaskulski (80. Maciasz), Wybański (60. Kurnyta), Wołowiec (75. Gałka), Kulawiak (80. Krawczyk), Kruk (70. Fijałkowski). 

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA PŁN. 

- Zwycięstwem zakończyła zmagania w II lidze C1 drużyna Zagłębia Sosnowiec pokonując u siebie Ruch Radzionków. Gratulacje dla drużyny za udaną rundę i awans do I ligi. Podziękowania dla wszystkich osób pracujących z rocznikiem 2005 - komentuje trener Marcin Paul. 

Zagłębie Sosnowiec - Ruch Radzionków 3:1 

Bramki: Baran, Sałapatek, Uchnast. 

Skład: Siuta, Sraga, Łagan, Tarkowski, Celej, Piątek, Wybański, Dziedzic, Sałapatek, Uchnast, Baran. 

Ponadto grali: Domosławski, Barczyk, Włochowicz, Dąbek, Olbryś, Wojdas, Bijałd. 

III LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ GRUPA 4 

- Pewne zwycięstwo na koniec rundy, szybko strzelone cztery bramki ustawiły wynik meczu. Szczególnie w pierwszej połowie meczu byliśmy zdecydowanie bardziej poukładanym zespołem, w pełni kontrolowaliśmy przebieg spotkania - komentuje trener Adam Baran. 

Czarni Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec 1:4 
Bramki: 2x Jarczyński, Domosławski, Sierka. 
Skład: Bijałd, Domosławski, Pawelec, Szczepański, Sierka, Smok, Wojdas, Jarczyński, Faroń, Walotek, Wilk, Winnicki, F.Łydek, K.Łydek, Majcherczyk, Opalski. 

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK PROTRAINUP GRUPA PŁN. 

- Mecz z gatunku tych ciężkich, bo przeciwnik postawił mocno na organizację gry w defensywie. Naszą bolączką nadal jest skuteczność,bo gdybyśmy wykorzystali nasze 100% okazje to wynik byłby zdecydowanie wyższy.Jeszcze raz gratuluję chłopakom awansu do I ligi Wojewódzkiej, bo tam jest nasze miejsce. Natomiast przed nami kolejne ciężkie wyzwania...już w następną niedzielę zmierzymy się z najlepszą drużyną Mazowsza, Polonią Warszawa, a za 2 tygodnie Number One Cup w Gdańsku i pojedynek m.in. z wielkim Juventusem Turyn - komentuje trener Mariusz Majewski. 

 
Zagłębie Sosnowiec - Ajaks Częstochowa 1:0 (1:0) 

Bramka: Kapera (as. Gajda).  

Skład: Kołek, Sz.Krawiec, Przebindowski, B.Krawiec, Grochowski, Kapera, Stolarski, Jurkiewicz, Gaszewski, Flak, Gabor, Domin, Socha, Sieczka, Miśkiewicz, Kraszewski, Tobiczyk, Gajda. 

III LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK GRUPA 4 

- Od początku meczu posiadaliśmy przewagę nad przeciwnikiem. Dobrze operowaliśmy piłką, prowadziliśmy grę, lecz w pierwszej połowie nie przełożyliśmy naszej gry na klarowne sytuacje, zaś przeciwnik po naszym niewymuszonym błędzie zdobył bramkę. Druga połowa to w dalszym ciągu nasza dobra gra, ale tym razem wykorzystaliśmy swoje sytuacje z których zdobyliśmy 4 bramki i pewnie pokonaliśmy zespół gości - komentuje po spotkaniu trener Piotr Tomsia. 

 
Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 4:1 (0:1) 

Bramki: Madej, Tarnowski, Knapik, Rogacz. 

Skład: Radomski, Knapik, Nowak, Tarnowski, Rajski, Rogacz, Strózik, Gut, Chatys, Pyryt, Grzesikowski, Obszański, Madej, Danowski. 

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 1 

Wygrywamy wysoko w meczu, w którym przeciwnik nie postawił zbyt wysoko poprzeczki.  

Zamykamy rundę z kompletem zwycięstw, pierwszym miejscem w tabeli i bilansem bramek 168-14. W każdym rozegranym meczu zawodnicy udowadniali dominację nad przeciwnikami.  Brawo dla wszystkich zawodników! - komentuje spotkanie trener Łukasz Walczak. 

 
UKS Jedynka Łazy - Zagłębie Sosnowiec 1:16 

Bramki: 6x Wydrych, 5x Holewa, 3x Matyja, Markiewicz, Tomaszewski. 

Skład: Kozak, Skręt, Matyja, Machowicz, Mierzwiński, Pasierb, Wydrych, Tomaszewski, Holewa, Markiewicz. 

IV LIGA OKRĘGOWA E1 ORLIK GRUPA 2 

- Zdecydowane zwycięstwo po dobrym meczu, cieszy dobra skuteczność pod bramką przeciwnika - ocenia trener Kamil Krawczyk. 

 
Zagłębie Sosnowiec - KS Mydlice 22:1 

Bramki: 5x Miglus, 5x Czarnecki, 4x Jankowski, 3x Dusza, 3x Jagieło, Matysik, Kasprzyk. 

Skład: Kowalik, Kasprzyk, Jankowski, Nowak, Dusza, Miglus, Matysik oraz Jagieło, Dróżdż, Czarnecki, Smorąg. 

WEEKEND ROCZNIKA 2010 GRUPY B 

Sparingi w formie każdy z każdym. Stadion rozgrywania - Zagłębie Sosnowiec. Drużyny biorące udział to: Skra Częstochowa, Niwka Sosnowiec, Jeziorna Siewierz, Pogoń Imielin oraz Zagłębie Sosnowiec. Mecze które były rozgrywane na dwóch równoległych boiskach stały na wysokim poziomie piłkarskim. Wszyscy zawodnicy zeszli z boiska z uśmiechem na twarzy - ocenia trener Dawid Rzepliński. 

WEEKEND ROCZNIKA 2011 

W sobotę rozegraliśmy sparing z zespołem Czarnych Sosnowiec. 

Spotkanie obfitowało w wiele pojedynków i bramek, nasz zespół przeważał w każdym aspekcie, zarówno technicznym jak i motorycznym, co skutkowało dużą przewagą w praktycznie każdym momencie spotkania. 

Gra odbywała się tym razem w systemie 1 4 - relacjonuje trener Patryk Kura. 

Turniej halowy Siemianowice Śląskie 

Na turnieju oprócz nas było jeszcze 9 zespołów takich jak Ruch Chorzów, Szombierki Bytom, MKS Zaborze I, KKS Katowice, UKS Jedność Siemianowice Śląskie IChampions Będzin, FC Katowice, MKS Zaborze II, UKS Jedność Siemianowice Śląskie II. 

Na turnieju wystąpiliśmy w składzie: 
Jeremi, Gabryś, Dominik, Kacper, Alan, Oliwier, Adam, Marcel, Oliwier. 

 
Pozytywy turniej, dzięki któremu mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności na tle innych rywali. Dużo strzelonych bramek, fajnych akcji, co dało nam wiele radości u chłopców. Udział w turnieju kończymy na trzecim miejscu. Zbieramy cenne doświadczenie i trenujemy dalej - komentuje trener Krystian Jankiewicz. 

SPARINGOWE GRANIE ROCZNIK 2011/2012 

W sobotę chłopaki z 2012/2011 umówili się w Prusie na sparingowe granie. Sami stworzyli 5 drużyn, sami sędziowali oraz sami losowali kto gra w znacznikach. Trenera poprosili jedynie o rozpisanie rozgrywek i mierzenie czasu. Przednia zabawa, tak jak bywało to kiedyś na osiedlach, kiedy dzieciaki sami organizowali sobie wszystko. Było naprawdę dużo grania, a mecze były niezwykle zacięte. Walka była praktycznie o każdą piłkę i tak przez 90 minut. Na pewno to powtórzymy, bo dzieciakom i rodzicom się naprawdę podobało. Trener Piotr Grabowski i Przemysław Pytel. 

WEEKEND ROCZNIKA 2013 

Jak zwykle pracowity weekend Skrzatów. W sobotę byliśmy na turnieju w Tychach - super impreza, dużo grania. 

W niedzielę trzy godziny grania na hali, odwiedziła nas drużyna GKS Rozbark Bytom. 

Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi - w roczniku 2013 dużo się dzieje - komentuje trener Adrian Barański.