HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 27.11.2019

Krótka historia spotkań z Bruk-Bet Termaliką

W piątek 29 listopada kończymy jesień piłkarską meczem z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (godz. 18:00). Dla Zagłębia to szansa na rehabilitację za dwie porażki i spokojniejszą zimę.

Sosnowiczanie trenują przed tym spotkaniem na własnych obiektach, głównie w godzinach przedpołudniowych. Jeśli chodzi o kwestie kadrowe to po operacji nie zagra Michał Góral. Z kolei Piotr Polczak wznowił wprawdzie treningi po urazie, ale raczej jest za wcześnie na jego występ. Po spotkaniu w Grudziądzu kilku zawodników narzekało na drobne  urazy, ale w żaden sposób nie wyklucza to ich z udziału w piątkowym spotkaniu. 

Poniżej krótka historia kontaktów obu klubów na szczeblu ligowym.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ
BEZ PUCHARU POLSKI

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA
0 - ZWYCIĘSTWA ZAGŁĘBIA
0 - REMISY
1 - ZWYCIĘSTWA BRUK-BETU TERMALIKI
BRAMKI: 0:2

KOLEJKA 3 - 10 SIERPNIA 2019

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)

1:0 Miković, 57 minuta
2:0 Wlazło 69 minuta (rzut karny)

BRUK-BET: Budziłek - Grzybek, Putiwcew, de Amo, Miković - Kalisz, Kamiński (46. Jovanović), Wlazło, Bezpalec (73. Purece), Gergel -  Gutkovskis (78. Kiełb).
ZAGŁĘBIE: Perdijić - Nawotka, Polczak, Kraczunow, Słomka - Bilenkyi, Radkowski (63. Góral), Karbowy (74. Kieca), Małecki - Pawłowski - Piasecki (54. Radwanek).

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Gergel, Gutkovskis -  Kraczunow, Słomka, Radkowski, Małecki, Piasecki. Czerwona kartka: Wojciech Słomka (65. - druga żółta). Widzów: 2639.

CIEKAWOSTKI

* Z klubem z Niecieczy Zagłębie zagrało tylko jeden oficjalny mecz ligowy. Z kolei w Pucharze Polski oba zespoły nie miały żadnego kontaktu. Oba kluby wcześniej występowały na różnych poziomach rozgrywkowych. Wyjątkiem sezon 2009/10, gdy Zagłębie i Bruk-Bet grały w II lidze, ale nie było okazji do spotkania się na boisku, bo Zagłębie grało w grupie zachodniej, a niecieczanie we wschodniej. Gdy Zagłębie w 2015 roku awansowało do I ligi, to drużyna z Niecieczy wskoczyła do Ekstraklasy.

* W kadrze Zagłębia znajduje się trzech piłkarzy, którzy wcześniej grali w Niecieczy. To aktualny kapitan sosnowiczan Szymon Pawłowski, Bartłomiej Babiarz i Rafał Grzelak. Ich znajomość rywala nie pomogła jednak w pierwszym spotkaniu, gdy niecieczanie wygrali 2:0.

* Swój epizod w Bruk-Bet Termalice ma także Dariusz Dudek. Obecny trener Zagłębia dwa lata temu był współpracownikiem Mariusza Rumaka, wówczas pierwszego szkoleniowca niecieczan. Wtedy to Dudek otrzymał propozycję pracy w charakterze I trenera Zagłębia i skwapliwie z niej skorzystał. A skończyło się to wszystko awansem sosnowiczan do Ekstraklasy.