HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 2.12.2019

Złota Akademia Piłkarska im. Włodzimierza Mazura!

694 szkółki piłkarskie otrzymały Certyfikaty PZPN na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym. Akademia Zagłębia Sosnowiec znalazła się wśród 17% szkółek piłkarskich z całej Polski, które otrzymały złoty certyfikat od Polskiego Związku Piłki Nożnej!

Czym jest Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich?

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.

- W imieniu Zarządu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom klubu, którzy przyczynili się do tak dużego sukcesu jakim niewątpliwie jest uzyskanie Certyfikacji PZPN - mówi Łukasz Kozakowski, wiceprezes Zagłębia. - Bez ciężkiej pracy trenerów, władz Akademii, dzieci, rodziców nie byłoby tego sukcesu. Ostatnie miesiące były bardzo intensywne, stąd tym większa radość. Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. Akademii Zagłębia Sosnowiec został przyznany złoty certyfikat (najwyższy), który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku. Nasza Akademia od dzisiaj należy do elitarnego grona certyfikowanych szkółek PZPN. To wielka rzecz dla klubu i mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego - podkreśla wiceprezes Kozakowski.

Przyznanie oddziałowi szkółki piłkarskiej certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.

Fundamentalnymi założeniami programu są: podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego, stałe wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu, podnoszenie kompetencji fachowców dbających o sportowy i społeczny rozwój piłkarzy oraz weryfikacja szkółek piłkarskich. Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. Z kolei szkółka zyska przewagę rynkową poprzez prestiżowe wyróżnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

- Ostatnie miesiące były niezwykle trudne dla klubu, ale wszystkie zadania udało się zrealizować, z czego czuję niezwykłą satysfakcję. Pewien etap uważam za zakończony. Teraz przed nami okres świąteczny i odpoczynek. Sportowo liczę, że przyszły rok będzie bardziej udany dla Zagłębia, czego wszystkim życzę -  dodaje wiceprezes Kozakowski.

Bardzo się cieszymy, że nasza Akademia spełnia wszystkie wymogi dotyczące m.in. infrastruktury sportowej, kwalifikacji trenerów, sprzętu treningowego, czy też programu szkolenia. Znaleźliśmy się wśród elity piłkarskiej szkółek, które stawiają na wielowymiarowy proces szkolenia dzieci i młodzieży. Do tego piłkarskiego sukcesu przyczyniło się wiele osób związanych na co dzień z Zagłębiem Sosnowiec.

Gratulacje dla wszystkich osób, które były zaangażowane w proces certyfikacji. 

Pracujemy dalej i zdobywamy kolejne szczyty!