HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #akademia #pierwsza drużyna

 4.12.2019

Akcja szkoła: Piotr Polczak i Dawid Ryndak promują lekcje WF-u

Nasi piłkarze odwiedzili dzisiaj Szkołę Podstawową nr 18 im. W. Broniewskiego w Dąbrowie Górniczej. Wizyta odbyła się w ramach kolejnych zajęć WF-u z Zagłębiem.

Jak przystało na lekcję wychowania fizycznego Piotr Polczak wraz z Dawidem Ryndakiem rozpoczęli od intensywnej rozgrzewki, która skupiła się głównie na ćwiczeniach ogólnorozwojowych w formie zabawowej rywalizacji. Później nadszedł czas na rozgrywki. Grupa podzieliła się na kilka zespołów, w których rozgrywane były gry zespołowe. Czas upłynął nam błyskawicznie dzięki sympatycznemu przywitaniu nas przez nauczycieli oraz entuzjastycznemu zaangażowaniu uczniów. Podopieczni słuchali poleceń i wykonywali ćwiczenia zgodnie z zaleceniami. Podczas wspólnych gier i zabaw uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieciaków, a zarówno Dawid i Piotrek bawili się wyśmienicie! Lekcja przebiegła gładko.  

Zawodnicy wykazali się instynktem sportowców i choć byli w znacznej mniejszości konsekwentnie pokazywali, objaśniali i trenowali wspólnie z uczniami. Na koniec spotkania wszyscy wspólnie zapozowali do pamiątkowego zdjęcia. 

  

Akcja WF z Zagłębiem ma na celu promowanie zdrowego trybu życia, a także samych lekcji wychowania fizycznego wśród dzieci i młodzieży. 

Zachęcamy wszystkie szkoły oraz przedszkola do wzięcia udziału w akcji.  

Prosimy o kontakt mailowy: magdalena.wrobel@zaglebie.eu