HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 5.12.2019

Weekendowe granie rocznika 2012

To był bardzo intensywnie sportowo spędzony weekend przez chłopców z rocznika 2012. W jakich turniejach brali udział podopieczni naszej Akademii?

W sobotę gościliśmy na turnieju w Chorzowie, gdzie rozegraliśmy 8 meczów po 12 min. Turniej bardzo dobrze zorganizowany, a chłopcy rozegrali świetne zawody. Walka, ambicja, fantastyczne akcje, kapitalne bramki i parady bramkarskie oraz wyszkolenie techniczne, które było bardzo zaawansowane jak na ten wiek. Było to widać podczas wszystkich spotkań. Chłopcy zagrali z następującymi drużynami Skra Częstochowa x2, MUKP Dąbrowa Górnicza x2, Rozwój Katowice, AKS Mikołów, APN Czeladź i AP Chorzów, notując 4 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki.

W niedzielę natomiast braliśmy udział w bardzo mocno obsadzonym, międzynarodowym i profesjonalnie zorganizowanym turnieju - International Ekstraliga Talentów. Rozegraliśmy się 9 meczów po 12 min. Tutaj, tak jak dzień wcześniej emocji nie mogło zabraknąć. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony, rozgrywając kapitalne zawody. Najważniejsze było to, że wychodząc na boisko cieszyli się grą i widać było, że sprawia im to przyjemność. 

Zespół zagrał z Górnikiem ZabrzeMŚK Fomat Martin (Słowacja), Dunajec Nowy SączMFK Karvina (Czechy), Parasol WrocławBarca AcademyVarsoviaCracoviaFC Wrocław Academy, notując 5 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki. Tym samym awansując do przyszłorocznych finałów.

Tak więc podsumowując, przez dwa dni rozegraliśmy 17 spotkań na bardzo wysokim poziomie. Często mecz po meczu, więc wysiłek dla chłopców był ogromny.

Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie i ambitną postawę na boisku przez te dwa dni. Dziękujemy Kacprowi, który gościnnie wystąpił w obu turniejach. Zyskał sympatię chłopców i dzięki temu można było odczuć "team spirit", który w ogólnym rozrachunku jest ogromnym wzmocnieniem każdej drużyny.

Tradycyjnie dziękujemy również rodzicom za wsparcie i głośny doping. 

Chłopcy, którzy brali udział w turniejach: Karol, Nikoś, Mirek, Artur, Kacper, Franek, Kaziu, Kuba, Antek, Olivier, Olek.

Trenerami rocznika 2012 są Piotr Grabowski Przemysław Pytel.