HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 6.12.2019

Ostatni trening Zagłębia. Zawodnicy rozpoczęli urlopy

W hali pod balonem odbył się ostatni w tym roku trening piłkarzy Zagłębia. Na koniec zawodnicy rozegrali turniej towarzyski, w trakcie którego nie zabrakło uśmiechów i żartów

- Początek mieliśmy bardzo nieudany, przegrywaliśmy mecze, których nie powinniśmy przegrać. Szczególnie mam na myśli te u siebie. Potem przyszedł trener Dudek i poszliśmy nieco w górę -  tak w dużym skrócie podsumował piłkarską jesień w Fortuna I liga Krystian Stępniowski.

Nowy bramkarz Zagłębia obchodził dzień wcześniej urodziny, więc nie obyło się bez życzeń ze strony kolegów i trenerów. Krystian przywiózł w piątek na ostatni trening sporą ilość ciasta więc można powiedzieć, że były to urodziny na słodko...

- Dużo zmian było ostatnio w Zagłębiu, trochę zamieszania i to było widoczne w trakcie rundy jesiennej - stwierdził z kolei trener Dariusz Dudek. - Wygrana z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza to był taki zwrot sportowy, przynajmniej mam taką nadzieję. Teraz przyszedł czas na stabilizację, poukładanie tych klocków. Mam nadzieję, że będzie dobrze - dodaje szkoleniowiec.

Piłkarze rozpoczęli urlopy, które potrwają do 7 stycznia. Dzień później zespół spotka się na pierwszych zajęciach w nowym roku. Tak jak rok temu sosnowiczanie pojadą do Chorwacji, do miejscowości Medulin, gdzie w ramach Pucharu Arena Cup rozegrają 4 spotkania. W sumie czeka ich 9 sparingowych gier.