HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 10.12.2019

Mikołajkowy Turniej Akademii

W ubiegłą sobotę odbył się Turniej Mikołajkowy. Było to piłkarskie święto, w którym udział oprócz podopiecznych naszej Akademii wzięli również zawodnicy klubów partnerskich.

Mikołajki to chyba jedno z najbardziej lubianych świąt przez dzieci na całym świecie. Z tej też okazji Akademia im. Włodzimierza Mazura zorganizowała prawdziwe piłkarskie święto dla najmłodszych. W turnieju wzięło udział ponad 200 dzieciaków z roczników 2011, 2012 oraz 2013 trenujących na co dzień nie tylko w naszej Akademii, lecz również w naszych klubach partnerskich, z którymi ściśle współpracujemy w ciągu całego roku.

Na naszej piłkarskiej hali pod balonem gościły drużyny takie jak: Akademia Piłkarska Mam Talent, Akademia Sportu Wojkowice, Klub Sportowy ZEW Sosnowiec, Wolbromska Akademia PiłkarskaSalos Dąbrowa Górnicza, Akademia Piłkarska Bolesław Bukowno oraz KKS Czarni Sosnowiec.

Ponad trzy godziny grania, świąteczna atmosfera, brak rywalizacji, dobra zabawa oraz uśmiechy na twarzach młodych zawodników to najlepszy przepis na piłkarski sukces.  

W trakcie trwania turnieju nie zabrakło niespodzianek. Uczestników odwiedził sam Święty Mikołaj, który obdarował dzieci drobnymi słodkościami. Wizyta tak ważnej osobistości sprawiła młodym zawodnikom mnóstwo radości. 

W nagrodę za niezliczoną ilość goli oraz poświęcenie i zaangażowanie każdy uczestnik otrzymał medal oraz pamiątkowy certyfikat za udział w Mikołajkowym Turnieju Zagłębia Sosnowiec. Na ręce trenera każdej z drużyn powierzony został również symboliczny puchar.   

Dodatkową atrakcją naszego turnieju były food-trucki! Cztery stoiska z przepysznym jedzeniem cieszyły się zainteresowaniem zarówno wśród naszych najmłodszych zawodników, jak i również wśród rodziców, którzy podczas przerw mogli wyskoczyć na pyszną kawę, czy drobną przekąskę.  

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym drużynom, rodzicom oraz trenerom za wspaniale spędzony czas oraz mnóstwo pozytywnej energii podczas całego Turnieju Mikołajkowego!   

Galerię zdjęć z Turnieju Mikołajkowego można obejrzeć TUTAJ