HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 2.01.2020

Podziękowania dla Jarosława Wojciechowskiego

Z końcem starego roku funkcję dyrektora Akademii Zagłębia Sosnowiec przestał pełnić Jarosław Wojciechowski. W tej roli zastąpi go Michal Farkas, który wcześniej związany był z Akademią, ponadto był w sztabie trenerskim pierwszej drużyny.

Jarosław Wojciechowski rozpoczął pracę w Akademii Zagłębia 1 sierpnia 2013. Jako jej dyrektor i wiceprezes Fundacji Akademia Piłki Nożnej Zagłębie Sosnowiec odpowiadał za szkolenie i rozwój sportowy młodych piłkarzy. Zbudował fundamenty organizacyjne Akademii, tworząc jej nowe struktury. Złota odznaka przyznana klubowi przez PZPN to w dużym stopniu również jego zasługa.

W minionym roku kilka zespołów Akademii zanotowało awans do wyższych lig, dzięki czemu jako jedyni, oprócz Rekordu Bielsko-Biała, będziemy mieli 5 drużyn w pięciu najstarszych pierwszych ligach województwa śląskiego. Taka sytuacja sprawi, że futboliści Akademii będą mogli doskonalić swoje umiejętności poprzez rywalizację z najlepszymi klubami regionu i jesteśmy przekonani, że w niedalekiej przyszłości będzie to miało istotne przełożenie na większy dopływ naszych wychowanków do pierwszego zespołu Zagłębia Sosnowiec. Obecność w pierwszych ligach naszych roczników 2003 i 2005 pozwoli nam też wiosną na podjęcie próby awansu do Centralnej Ligi Juniorów w obu kategoriach wiekowych. 

- Wraz z odejściem Jarosława Wojciechowskiego kończy się pewien etap w Akademii im. Włodzimierza Mazura. To w czasie gdy nią zarządzał nadaliśmy jej imię jednego z najlepszych naszych piłkarzy. Przez 6 i pół roku popularny Wojciech" zreformował akademię na wszystkich szczeblach, zmienił myślenie trenerów, wprowadził profesjonalizm i tak naprawdę stworzył to z czego dziś jesteśmy tak dumni. To jeden z tych ludzi na których klub zawsze mógł liczyć, typ pozytywnego pracoholika. Będzie ciężko bez niego. Wiem to na pewno, że już na zawsze część jego serca będzie zajęta przez Zagłębie - powiedział prezes Zagłębia Sosnowiec Marcin Jaroszewski 

- Mam nadzieję, że dołożyłem małą cegiełkę do rozwoju tego wspaniałego klubu, który na zawsze pozostanie w moim sercu - stwierdził Wojciechowski.