HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #pierwsza drużyna

 4.01.2020

Fabian Piasecki: Najważniejsze, by wygrać pierwszy mecz

W najbliższą środę piłkarze Zagłębia rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej Fortuna I Ligi. Fabian Piasecki, autor 10 goli w jesiennych rozrywkach, ćwiczył solidnie także w trakcie przerwy świąteczno-noworocznej.

- Od świąt realizujemy rozpiskę ćwiczeń przygotowaną przez sztab szkoleniowy. Trenujemy w siłowni, ponadto mamy zajęcia wytrzymałościowe. Wszystko po to, by być właściwie przygotowanym pod względem fizycznym, w dobrej kondycji przystąpić do treningów -  przyznaje Fabian Piasecki, który w trakcie urlopu przebywa w rodzinnych stronach, ponadto spędził weekend w Paryżu.

"Piasek" nie zagra w pierwszym meczu wiosennych rozgrywek przeciwko Miedzi Legnica z powodu nadmiaru żółtych kartek. Akurat w tym spotkaniu były napastnik Miedzianki i tak nie mógłby wystąpić, gdyż działa stosowna klauzula.

- Nie mam z tyłu głowy ciągłych myśli o tym, że nie zagram w pierwszym meczu. Po prostu o tym nie myślę, nie przeszkadza mi to w przygotowaniach do nowego sezonu. Wiadomo, że zagra inny  napastnik i mam nadzieję, że wygramy w Legnicy. To dla nas najważniejsza sprawa, jak zdobędziemy 3 punkty w spotkaniu z Miedzią, to potem powinno nam pójść z górki. Dobry start jest najważniejszy - przekonuje Piasecki.