HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 8.01.2020

Bartłomiej Babiarz autorem pierwszego gola w nowym roku

Piłkarze Zagłębia mają już za sobą pierwszy trening w 2020 roku. W związku z bardzo dobrymi warunkami pogodowymi zajęcia zostały przeniesione z hali pod balonem na boisko otwarte ze sztuczną nawierzchnią.

Autorem pierwszego gola w nowym roku był Bartłomiej Babiarz, który w grze treningowej wystąpił w drużynie w czerwonych narzutkach dowodzonej przez drugiego trenera Marcina Malinowskiego. Wyrównał Fabian Piasecki, który z kolei zagrał w ekipie w żółtych narzutkach kierowanej z boiska przez trenera Dariusza Dudka. Właśnie wynikiem 1:1 zakończył się sparing wewnętrzny Zagłębia.

Na pierwszych zajęciach zabrakło Szymona Pawłowskiego i Kacpra Radkowskiego. Kapitan Zagłębia jest po drobnym zabiegu stawu kolanowego. - Szymon potrzebuje jeszcze co najmniej tygodnia na dojście do sprawności. Z kolei Radkowski ma jelitówkę - wyjaśnia trener Dudek.

W zajęciach uczestniczyło 22 piłkarzy. Z każdym dniem ta liczba będzie rosła w związku z awizowanymi graczami testowanymi, którzy pojawią się w Sosnowcu. To będą zawodnicy krajowi i zagraniczni, sztab trenerski szuka przede wszystkim wzmocnień na pozycji prawego obrońcy, pomocnika (chodzi o młodzieżowca) i napastnika. Masowego ruchu, jeśli chodzi o testy nie należy się jednak spodziewać.

- To był trening wprowadzający, a przed nami badania, które potrwają do piątku. A od poniedziałku zaczynamy mikrocykl treningowy - dodaje trener Dudek.

Foto: www.zaglebie.eu