HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 9.01.2020

Nowi ludzie w sztabie trenerskim Zagłębia

W sztabie trenerskim Dariusza Dudka miło nam powitać nowych ludzi. Trenerem mentalnym Zagłębia został Rafał Kubów, z kolei analitykiem Portugalczyk Fabio Ribeiro.

Rafał Kubów, trener mentalny specjalizujący się w piłce nożnej jest znanym i cenionym wykładowcą, poza tym współpracuje z piłkarzami rodzimej Ekstraklasy oraz z reprezentantami Polski.

W przeszłości Kubów był asystentem Jacka Magiery w warszawskiej Legii, jego prawą ręką. 

- Przygotowanie mentalne to 20 procent, które ma jednak wpływ na 80 procent wyniku. Jeśli ktoś zainwestował czas i energię w swój rozwój mentalny to ma mniej niewiadomych związanych z przygotowaniem do swojego zawodu - mówił w wywiadach nowy trener mentalny Zagłębia.

Z kolei Fabio Ribeiro to absolwent Polytechnic of Guarda, na której to uczelni ukończył kierunek Zarządzanie w Sporcie. W naszym kraju Ribeiro doszkalał się w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

W Portugalii był szkoleniowcem w Akademii Rio Ave, ponadto w Futebol Clube de Famalicão,czołowym klubie portugalskim Primeira Liga szkolił grupy młodzieżowe. Ostatnie pół roku spędził w Zagłębiu, gdzie był wolontariuszem w sztabie szkoleniowym.

Panowie - powodzenia w Zagłębiu!