HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #transfery #pierwsza drużyna

 15.01.2020

Kacper Radkowski. Przez Akademię do Standardu Liège!

Kacper Radkowski został zaproszony na testy do Standardu Liège. Sprawdziany w tym czołowym klubie belgijskim, regularnie występującym w pucharach europejskich, potrwają od 19 do 26 stycznia. Wcześniej był obserwowany przez Belgów.

Kacper Radkowski jest wychowankiem Legii, gdzie grał w drużynach młodzieżowych 4 lata. W wieku 13 lat został zawodnikiem stołecznej Varsovii, klubu kojarzonego przede wszystkim z Robertem Lewandowskim. Kacper jest zresztą uważany za największy talent Varsovii od czasów gry w w tym klubie "Lewego". Efektem korzystnej współpracy Zagłębia z klubami z Warszawy był transfer Radkowskiego na Stadion Ludowy.

- Kacper to zawodnik, który posiada bardzo dobry profil jako środkowy obrońca, do tego ma bardzo dobrą motorykę. Jak na swój wiek jest na tyle silny fizycznie, że radzi sobie w piłce seniorskiej. W Zagłębiu najpierw pojawił się na castingu, później został wypożyczony z Varsovii, a od czerwca 2019 roku jest już naszym zawodnikiem. To podstawowy środkowy obrońca w Zagłębiu -  mówi jego dyrektor sportowy Robert Tomczyk.

18-letni Radkowski ma za sobą 2 występy w barwach Zagłębia w Ekstraklasie, 15 w Fortuna I ligi i jeden w Pucharze Polski. Ma już na za sobą 2 mecze w reprezentacji Polski U-19.

Kacper - powodzenia na testach w Standardzie!